1

Temat: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Tutaj możecie zadawać pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia i Pierwsze ćwiczenia 2.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

2

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Mnie osobiście ogromną radość dała walka z basem na kawałku Kultu- Gdy nie ma w domu dzieci:) Jeszcze znalazłem taby do basowego wejścia do piosenki Polska. Są proste a piosenka dość znana więc komuś kto lubi bas mogłyby przypaść do gustu na początku przygody z gitarą:)

3

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Jakiś czas wpadł mi w rękę taki tab, rozgryzienie to poniżej godzinki, a granie tego fragmentu poprawia humor smile

Grane na jednej strunie:
E6--0--3--5----0--3--6--5----0--3--5----3--0
Nie będę pisał co to, niespodzianka smile

4

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Smoke on the water.. ;D zawsze jak ktoś mnie prosi (kto całkowicie nie ma zielonego pojęcia o graniu na gitarze) żebym nauczył go czegoś grać, to zawsze wtedy ten utwór pokazuję... ;D Tylko, że gram to na strunach G3 i D3. smile

5

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

    1              1              1              2  1
e|--------------|--------------|--------------|--------------|
H|--------0-----|--------0-----|--------0-----|--------------|
G|-----0-----0--|-----0-----0--|-----0-----0--|--------0-----| (i tak w kółko)
D|--5-----------|--4-----------|--2-----------|-----2-----2--|
A|--------------|--------------|--------------|--3-----------|
E|--------------|--------------|--------------|--------------|

trochę źle to wygląda ale mam pytanie... dopiero się uczę więc nie wiem... ta 5 4 2 3 2 i to progi, na których mam grać, tak? wink

Edycja: Poprawiłem tab, żeby dobrze wyglądał. Proszę o używanie jako odstęp między słowami spacji a nie kropki. Darek

6 (edytowany przez Sensei 2008-10-12 17:32:16)

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

tak, tak, a te cyferki nad tabem to numery palców, którymi masz naciskać struny smile

Zaczęcie gry na gitarze - sierpień 2008 rok smile

7

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

dziękuję;*

8

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

teraz ja zadam pytanie co do tej tabulatury, która jest wyżej.
Jestem początkująca. Trochę może to głupio zabrzmieć, ale niech stracę.. jak naciskam strunę D na 5 progu, potem 4 itd itd to uderzam we wszystkie struny? a tam gdzie zera to tylko trącam strunę ?

9

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

tylko tę strune gdzie zero

Angus Young The Best

10

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Uderzasz tylko w te struny, na których jest numerek. Czyli jak jest 5 na strunie D to uderzasz tylko strunę D, przyciśniętą na piątym progu.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

11

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Hej. Nie wiedziałem gdzie to umieścić więc umieszczam tutaj: Co trzeba robić, żeby struna "nie gasła" tak szybko. Mam na myśli zakończenie solówki z NEM gdzie trzeba strunę H na 15 progu podciągnąć i opuścić i jak gram z podkładem to Jamesowi tongue jeszcze struna gra a mi "gaśnie" (heh spodobało mi się to wyrażenie). Mocniej docisnąć się nie da. Jak robię vibrato to wtedy długo trzyma. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdro. wink

12

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Słaby sustain gitary? tongue

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

13

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

I ja zadam wstydliwe pytanie ...
Nie dojrzałem tego w lekcjach o tab.
Jak się czyta tabulaturę, od góry? (czyli struna e)

14

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

człowiek uczy się na błędach, kiedyś pomogłem przy podobnym problemie i dostałem reprymendę od Jestera ;p, odsyłam do materiałów kursu, wszystko jest pięknie przedstawione

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

15

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

mój błąd, wystarczy poszukać w internecie.

16

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

mpx napisał/a:

Słaby sustain gitary? tongue

Eeee... co przepraszam. (jaśniej jeśli można smile )

17

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Jak to wytlumaczyc. Ze jak zagrasz to ten dzwiek tak dlugo sie nie trzyma, tylko gasnie. Jak to tak potrafie tylko wytlumaczyc

Angus Young The Best

18

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Sustain to długość wybrzmiewania dźwięku.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

19 (edytowany przez Pearl 2009-06-23 21:44:39)

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Mi sie nie wydaje ze w tym przypadku to bedzie to tongue ale moge sie mylic musialbym przesluchac utwor.Jutro sie mu przyjrze ale jesli dobrze rozumuje to to bedzie co innego tongue

20 (edytowany przez Pearl 2009-06-24 10:01:16)

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

no wiec jesli masz gitare podlaczona do piecyka mozliwe ze jest to wina kabla sprobuj zagrac bez kabla czy Ci wybrzmi dobrze jhesli nie no to beda albo progi albo mostek lub jak poweidzial mpx juz na samym poczatku po prostu gitara

21

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

dzieki wink

22

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

ja cwicze to 2 dzien ale palce lewej reki tez was bola od dociskania tych strun ? big_smile

23

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Tak, to normalne. Przemęczysz się jeszcze parę dni, a potem opuszki stwardnieją i będzie po problemie. Każda kilkudniowa przerwa od grania, oznacza niestety, przechodzenie przez to od początku smile

24

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

za jakiś czas będziesz mieć już opuszki twarde 24 na dobę o ile będziesz grać ;] szczerze czasem mi przeszkadza "brak czucia" w palcach lewej ręki xD

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

25

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

No fajne uczucie te opuszki. Taki gruby naskórek. Wyobrażam sobie kogoś kto gra z60 lat jak nie więcej smile (taki BBKing naprzykład. Ten to musi mieć opuszki wink )

26

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Wiec tak to moj 1 post na forum wiec siema wszystkim smile Kupiłem dzisiaj gitarę i mam problem ze zrozumieniem pewnej rzeczy w 1 ćwiczeniu (moze to przez to ze już późno ). No ale tak:
e |-----------0--------|
H |--------0-----0-----|
G |-----0-----------0--|
D |--------------------|
A |--------------------|
E |--0-----------------|

Na strunie H są 2 zera obok siebie. I jak to się czyta ?? Mam uderzyć 2x pod rząd w ta strunę H czy na początku zrobić te pojedyncze i te 0 po lewej na strunie H i G a potem te zera po prawej H i G ? Nie mogę jakoś do tego dojść smile

27

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/tabulatura.html

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

28

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

mam pewno pytanie do osób korzystających z kursu.Ile wam czasu zajęło się nauczenie intra do son of the blue sky?Ja próbuje,próbuje,próbuje,próbuje i wciąż mi nie wychodzi.

29

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

To próbuj,próbuj,próbuj,próbuj aż ci wyjdzie.

Vintage V100+Marshall VS100

30

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

U kazdego progres idzie innaczej jednemu zajmie to caly dzien drugiemu dluzej trzeciemu krocej, nie przejmuj sie ze ktos Ci to zagral szybciej niz Ty moze po prostu musisz troche odpoczac od gitary zazwyczaj taki odpoczynek daje pozniej duze efekty ;]

31

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

heh ja mam kolegę co niby gra na gitarze dłużej ode mnie ale jeszcze nie potrafi zmieniać dobrze chwytów więc ty tylko zależy od ćwiczeń smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

32

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Nom ale polecam takie przerwy w grze tongue na prawde pomagaja odpoczac, po za tym takie cos pozawala innaczej spojrzec na juz grany kawalek wink

33

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Dla mnie gra na gitarze to odpoczynek tongue Granie lub tworzenie muzyki bardziej relaksuje niż jej słuchanie

34

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Witam. Zaczynam się właśnie uczyć gry z tej stronki. Mam problem z Son of the Blue Sky z początkowych ćwiczeń. Na co powinienem patrzeć grając? Bo teraz patrzę na prawą rękę, tak żeby trafiać piórkiem w odpowiednie struny, ale gdy trzeba lewą dłonią przycisnąć strunę na innym progu to nie trafiam w odpowiednie miejsce. A jak patrzę ciągle na gryf to nie trafiam kostką w struny tongue Żeby to czysto zagrać muszę zrobić przerwę przed zmianą chwytu i spojrzeć na gryf, ale przez to wychodzą głupie przerwy...

35

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Ja po prostu gram to palcami. Tak mi jest łatwiej trafiać w pojedyncze struny. No ale wszystkiego idzie się nauczyć tylko  trzeba ćwiczyć... po jakimś czasie nie będziesz musiał się patrzeć na prawa rękę  tongue

36

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

po jakimś czasie nie będzie musiał się w ogóle patrzeć smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

37

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

Nom narazie rob takie male przerwy to normalne pozniej stopniowo Ci to minie ;]

38

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

siemka mam takie pytanie... dopiero zaczynam przygodę z gitarą ale mam takie pytanie głupie ale jak to każdy takie ma z początku... jak dociskam strunę na gryfie np  D2 i gram coś takiego
e|--------------|--------------|
H|--------------|--------------|
G|-----0--0-----|--------------|
D|--2-----------|---3--0--0----|
A|--------------|--------------|
E|--------------|--------------|

to zahaczam o te struny puste opuszkiem palca wskazującego a przy D3 środkowym, to się wyrobi że nie będę zahaczał? bo staram się dotykać struny aby paliczkiem palca... ale kumpel co gra już jakiś czas tyka te struny i ni gaśnie mu ta struna pusta...
odpowiedzcie szybko (jak się da) bo ciągłe granie Son of the blue sky po takim wyciszeniu może wkurzyć zwłaszcza że się gubię już po D4

Dopiero oglądając się za siebie można stwierdzić ile się przeszło.

http://azumiyoko.mybrute.com

39

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

dociskaj struny palcami jak najbardziej pionowo może pomorze wink

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

40

Odp: Pytania do tematu Pierwsze ćwiczenia

dzięki smile

Dopiero oglądając się za siebie można stwierdzić ile się przeszło.

http://azumiyoko.mybrute.com