1

Temat: Pytanie do Pierwsze ćwiczenia II

Witam.
Jestem tutaj nowy i od wczoraj zacząłem brzdąkać na gitarze i zatrzymałem się na ćwiczeniach II bo mam problem z palcami lewej ręki. Gdy przyciskam strunę to (nie wiem czy mam za szerokie palce) palec odtyka struny niżej lub jest tak blisko, że gdy wprawię ją w wibrację (tą strunę niżej) to ona zaczyna ocierać się o palec i dźwięk jest nie czysty. A staram się przyciskać strunę jak najbardziej prostopadle. Nie wiem czym to jest spowodowane, może opuszki mam jeszcze za miękkie i muszę bardziej dociskać struny.
Mam jeszcze jedno pytanie, gdy już puszczam strunę, rozstaje się ona z palcem to struna wydaje dźwięk - dosyć głośny i nie wiem jak temu zapobiec.

2

Odp: Pytanie do Pierwsze ćwiczenia II

Ćwiczyć

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Pytanie do Pierwsze ćwiczenia II

Po prostu musisz dojść do wprawy i nie poddawać się i bedzie dobrze wink

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

4

Odp: Pytanie do Pierwsze ćwiczenia II

Witam.

Mam pytanie odnośnie tego akurat tematu, ponieważ gdy staram się zagrać kawałek utworu: Gdy nie ma w domu dzieci. Nie wychodzi mi zagranie tych trzech szybkich ruchów chodzi o sam początek próbuję na wszystkie sposoby ale nie umiem uzyskać tej płynności przy  tych trzech szybkich uderzeniach.

Z góry dziękuję za poradę smile

5

Odp: Pytanie do Pierwsze ćwiczenia II

Ja gram to na dwa sposoby.

I. Obydwie struny czyli E6, A5 obsługuję kciukiem, gdyż ogólnie rzecz biorąc po basowych powinno się grać właśnie kciukiem.

II. Możesz odstąpić od tej reguły gdy musisz wykonać kolejno kilkanaście szarpnięć tylko po basowych i to w dodatku w szybkim tempie. Graj np. kciukiem po E6, a wskazującym po A5.

To takie luźnie sugestie, ogólnie to kombinuj, ćwicz aż dojdziesz do pożądanych efektów smile

6

Odp: Pytanie do Pierwsze ćwiczenia II

Staram się grać kostką ale no nie umiem tego właśnie zagrać w tym tempie próbowałem każdym sposobem ale no może jeszcze się uda.

7

Odp: Pytanie do Pierwsze ćwiczenia II

A w wolniejszym tempie wychodzi?

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

8 (edytowany przez luki-987 2011-08-30 10:40:42)

Odp: Pytanie do Pierwsze ćwiczenia II

Cóż nie bardzo, staram się jak mogę by to szybkie tempo brzmiało tak jak na kursie, ale no marny efekt, nie tak jak ma być. Gitara jest nastrojona mam nową T. Burton Greengo od dwóch tygodni ćwiczę co dziennie i co kilka dni dostrajam struny dzięki tunerowi jak na razie żeby było perfekcyjnie lecz to szybkie tempo za chiny ten rytm mi nie chce wyjść.

9

Odp: Pytanie do Pierwsze ćwiczenia II

To jest grane na grubych strunach więc może jeszcze przez te dwa tygodnie palce Ci się wystarczająco nie rozciągnęły. W końcu na pewno Ci to wyjdzie, a tymczasem zerknij na proste tabulatury i poćwicz coś prostego z tej listy (np. Top Gun, Morskie opowieści).

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

10

Odp: Pytanie do Pierwsze ćwiczenia II

Dzięki za radę okaże się po czasie smile