41

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

tak pomoże jeżeli to przez gryf.

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

42 (edytowany przez polusia93 2010-09-29 17:08:25)

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

czyli musze poluzować troche śrube? Troche poluzowałam ale na razie nie widac efektu, nie wiem moze za mało, ale nie chce przesadzić bo nigdy tego nie robiłam, słyszałam ze on może sie przekrzywić dopiero po chwili więc zaczekam, jak nie pomoże to zmienie struny a jak to nic nie da to już nie wiem:(

ps. zrobiłam taki eksperyment. przyłożyłam linijkę do strun i jak mam basowe przylegające to struna E i H są niżej poziomu linijki i reszty strun. To znaczy że gryf jest wygięty, czy tak powinno być?

43

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

jeżeli miałaś ewidętnie gryf wykrzywiony to poczekaj max. do jutra i powinno być dobrze, a tego z linijką to nie zrozumiałem big_smile jak to, poniżej poziomu linijki? tongue

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

44

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Bo nie wiem do końca jak sprawdzić czy gryf jest wykrzywiony. Możesz mi udzielić jakis wskazówek?

45 (edytowany przez OZKO 2010-09-29 18:08:55)

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

ja ju tylko sprzątam big_smile tzn. też jestem początkujący i za wiele nie wiem, ale chyba musisz zobaczyć czy jest skrzywiony i w którą strone a potem zobaczyć ile masz cm. od struny do progu a raczej od progu do struny tongue niestety nie kojażę jaka jest normalna odległość i tutaj potrzeba bardziej doświadczonych w te klocki. Ja jedynie mogę ci doradzic co możesz zrobić dalej z tym skrzypieniem.


[EDIT:]
A krzywizne sprawdzasz poprostu, patrzysz czy krzywy big_smile

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

46

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

A krzywizne sprawdzasz poprostu, patrzysz czy krzywy

Twórcze tongue
Weź gitarę do ręki i zobacz wzdłuż strun (patrząc od mostka) na gryf. Powinien być wygięty tak, aby względem strun tworzył taką łódkę, tzn żeby pod strunami był bardziej dołek niż górka. Nie pamiętam dokładnie a którą stronę się kręci, ale nie ma sensu czekać, aż gry zmieni swoją krzywiznę, bo jeśli poluzowałaś pręt, to siła naciągu strun powinna zmienić krzywiznę na tyle na ile pozwala pręt po przekręceniu. Przed kręceniem poluzuj struny. Wysokość nad 12 progiem powinna wynosić max 12 mm. Tu znajdziesz wszystkie wskazówki: http://www.blizinski.pl/gitara/Regulacja_gryfu

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993