Temat: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Ludzie pomóżcie, mam problem z trzecim progiem na strunie E6, nie wiem dlaczego ale strasznie brzęczy, na 2 mniej, reszta jest spoko, co zrobić ????

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

2 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-02-10 21:43:58)

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

albo za roll słabo dociskasz albo masz źle nastrojoną gitarę albo i coś jeszcze innego

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

3

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Witam,
mam podobny problem. W moim klasyku na mostku brzęczą struny e i H. Sprawdzałem i faktycznie lekko przesuwają się na siodełku. Kiedy szybko szarpie struny daje to nieciekawy efekt. Co powinienem zrobić? Czy spróbować na nowo przywiązać je do mostka, czy może jakieś modyfikacje siodełka? Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź

"Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo..."

4 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-02-13 13:58:17)

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Może wymień mostek patrzyłem w necie to od 3 złotych chodzą

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

5

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Mnie brzęczy struna D na drugim progu hmm

Angus Young The Best

6

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

a ja sprawdziłem moje struny od e do E i żadna nie brzęczy nażadnym progu tylko czysty dwięk

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

7

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Brzęcząca struna może być też kwestią źle nabitych lub źle oszlifowanych progów.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

8 (edytowany przez Dawisiek21 2009-02-11 21:42:19)

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

To ciekawe kupiłem gitare z 650zł i by bylo cos nie tak

Przedtem miałem orginalne struny a nie dawno temu kupiłem nowe Dean Marley  ale elektryczne

Angus Young The Best

9 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-02-11 21:56:07)

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Chłopie z czym ty wyskakujesz ze strunami no elektryka??? Ktos mi powiedział że dobre są Blues czy jakoś tak

PS. Za takiego Epiphona ja ty masz ja mam takiego samego (dostałem) 600 zł a i co było nie tk??

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

10

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Tak mi policił w sklepie jak by były daremne to by mi polecił Gisbon'owskie

Angus Young The Best

11

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

To może dobrym rozwiązaniem było by przejście się do sklepu z prośbą o pomoc.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

12

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Sylwestersobinek napisał/a:

Może wymień siodełko patrzyłem w necie to od 3 złotych chodzi

też o tym myślałem, tylko w jaki sposób to zrobić?

"Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo..."

13

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

przepraszam pomyliłem się mostek ale to jak zdejmiesz struny to samo chyba wyjdzie ne weim jak to u ciebie jest

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

14 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-02-14 09:49:11)

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

a jak byś chciał wymieniać siodełko to ja dawisiek napisał jest lużne ja być chciał mostek byś musiał iść  do lutnika bo trzeba kleić  i nie wiem teraz bo jeszcze raz przeczytałem oco ci chodzi

FirZen napisał/a:

Witam,
mam podobny problem. W moim klasyku na mostku brzęczą struny e i H. Sprawdzałem i faktycznie lekko przesuwają się na siodełku. Kiedy szybko szarpie struny daje to nieciekawy efekt. Co powinienem zrobić? Czy spróbować na nowo przywiązać je do mostka, czy może jakieś modyfikacje siodełka? Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź

To co wkońcu...:lol:

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

15

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Co ty chcesz w siodełku kleić jak one jest luźne i se je można wyciągnąć

Angus Young The Best

16

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Chodzi o siodełko, struny E, A, D, G dobrze do niego przylegają za to H i e przesuwają się. Czyli jak w końcu jest z tym siodełkiem da się je wymienić bez żadnego klejenia czy nie, bo nie chcę niczego zepsuć.

"Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo..."

17

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

siodełko chyba da się wyjąć jak zdejmiesz wszystkie struny albo je poluzujesz ja swojego nigdy nie wyjmowałem i nie wiem jak być musiał poluzować żeby ci na luzie wyszło bo nie wiem jak one jest głęboko wsadzone

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

18

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Raczej nie będę tego próbował, zbyt duże ryzyko. Przeczytałem temat "Struny do gitary" i znalazłem przyczynę tego brzęczenia. Niedawno wymieniałem struny i kupiłem te miękkie, czyli cieńsze, a poprzednie były znacznie grubsze. Jak następnym razem będę wymieniał struny to założę grubsze, wtedy pewnie brzęczenie zniknie. Dzięki za pomoc.

"Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo..."

19

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Heh, jakie to ma znaczenie? Poczytaj o regulacji gitary. Przestańcie się przejmować brzęczeniem strun i bierzcie się do ćwiczeń, bo można codziennie roztrząsać takie problemy, a to struny mi brzęczą, a to za daleko od gryfu. Do niczego to nie prowadzi.

20

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Witam.
Podepnę się pod wątek.

Moja gitara to "B.C.Cornett; model W91" (elektro-akustyczna). Mam z nią problem, mianowicie struny A5 i E6 wydają odgłos jakby "przytłumionego brzęczenia". Dzieje się to zarówno na strunach pustych, jak i na każdym progu. Zmienia się intensywność "brzęczenia", w zależności od progu. A5 brzęczy najsilniej na 12 progu a E6 na 3 progu. Nie jest to powód słabego dociskania strun podczas gry, w pudle rezonansowym nie ma żadnych ciał obcych mogących brzęczeć, sztabki progów są proste i równo nabite. Na mój słuch to "przytłumione brzęczenie" dochodzi z okolic mostka choć nie jestem pewien.

Co może powodować takie zachowanie? Czy może to być spowodowane złym zamocowaniem strun?

21

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Najbardziej prawdopodobny powód "brzęczenia", to zła krzywizna gryfu wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

22

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Jak docisnę strunę E6 na pierwszym i ostatnim progu, to nad 12 progiem jest 1mm przestrzeni między struną a sztabką progu. Czy to dobrze, czy źle? Czy zła krzywizna gryfu może powodować wydobywanie się "brzęczenia" z okolic mostka?

23

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

tak, bo jeśli jest zle ustawiony, to po prostu struny się obijają

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

24

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

od temperatury (pewnie przez kaloryfery) wykrzywił ci sie gryf i dlatego brzeczy, rzeba go wyregulować a wy sie domyślacie nei wiem czego

25

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Jestem początkujący w temacie, na gitarze gram od trzech dni, więc proszę o wyrozumiałość.
W jaki sposób regulować krzywiznę gryfu? Na co zwracać szczególną uwagę przy regulacji? Jeśli np. przekręcę pręt w gryfie w lewo, to przestrzeń pomiędzy sztabką 12 progu a struną zwiększy się, czy zmniejszy? Czy moja krzywizna gryfu jest dobra, czy zła?

Wybaczcie mi te laickie pytania, ale zwyczajnie się na tym nie znam, tak jak pisałem gram od trzech dni.

26 (edytowany przez grzesiek2805 2009-12-28 10:54:18)

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Abrams napisał/a:

od temperatury (pewnie przez kaloryfery) wykrzywił ci sie gryf i dlatego brzeczy, rzeba go wyregulować a wy sie domyślacie nei wiem czego

A Ty skąd się domyśliłeś, że Jego gitara stoi akurat koło kaloryfera?? wink

Edit:
@up: Jeśli chcesz regulować gitarę, to polecam to zrobić komuś doświadczonemu, najlepiej jakiemuś lutnikowi wink

PS. Wcale nie jest powiedziane, że powodem brzęczenia strun jest zła krzywizna gryfu, to tylko domysły wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

27

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Moja gitara stoi 3m od kaloryfera, w pokoju staram się utrzymywać temperaturę 20-22 stopnie, w nocy spada do ok. 17-15 stopni. Poza tym mam ją od trzech dni wink

28 (edytowany przez MusicManiac 2009-12-28 00:32:29)

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Gitara to B.C.Cornett; model W91 (z resztą pisałem już o tym). Nie wiem, jaki jest rozmiar strun, były już założone jak kupowałem gitarę. Gitara była kupiona 3 dni temu, ale ile czasu stała w sklepie - tego nie wiem. Dodam, że struny brzęczą tylko przy silniejszym ich trąceniu.

29

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Może dlatego ze akcja strun jest niska. Rada: wymień struny na jakieś grubsze, a problem (przynajmniej częściowo) powinien ustąpić

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

30

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Tylko grubsze struny trzeba mocniej dociskać. Trochę poszukałem i dowiedziałem się że krzywizna mojego gryfu jest poprawna. Jutro (a właściwie dzisiaj) coś pomyślę.

31

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Brzęczy zdecydowanie przy mostku. To nie jest na pewno zła krzywizna gryfu, bo jest ustawiona dobrze. Czy mostek może być przykręcany? Czy zawsze tylko klejony?

32

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

mostek?? a jestes pwenien że dobrze się trzyma??

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

33

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

może podstrunnik ( czy jak się to tam zwie xd) jest już trochę że tak powiem zużyty i w nim brzęczą struny ^^

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

34

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

zużyty raczej nie bo to podobno nowa gitara wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

35

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Mostek się dobrze trzyma, ale jeśli jest oprócz klejenia przykręcony, to mogły nakrętki się zluzować i brzęczą. Poza tym w mostku jest przetwornik, więc może on?

36

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Ok, problem rozwiązany, wymieniłem struny i przestało brzęczeć.

Struny - 26zł, Przejazd autobusem - 3zł, efekt - bezcenny wink

37

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

heh jednak mialem racje cool dziękuje dziękuje big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

38

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Brzęczą mi struny dociskane na progach (nie wszystkie) przy nowej gitarze Takamine eg320sc:( Jaki może być tego powód? Struny są nowe. Może to być wina krzywizny gryfu? Czy wyregulowanie na własną rękę pomorze? Czy trzeba się zgłosić z tym do serwisu?? Z góry dzieki za pomoc.

39

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

najpierw spróbuj struny wymienić bo bywa że nawet te nowe są do d ;D jak nadal będzie ten problem to napisz a coś się pomyśli.

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

40 (edytowany przez polusia93 2010-09-29 16:47:50)

Odp: Co zrobić z brzęczeniem struny?

Zmieniłam struny zaraz po kupnie czyli jakis tydzien temu na nowe, wiec nie są te które były fabryczne z gitarą. Zauważyłam ze mam troche wypukły gryf, może to być to?? Czy regulowanie tym pokretełkiem w pudle do preta pomoze?

ps. zauważyłam ze głownie brzęczy struna D i tak sobie myśle ze może to wina tej łódki bo d jest w najwyzszym punkcie tego wygięcia? Może popuszczenie troche prętu by pomogło?