41

Odp: Problem ze strunami

co ma regulacja gryfu do pękania owijki ?

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

42

Odp: Problem ze strunami

Nie no, jeśli wszystkie struny zużywają się w tym samym miejscu, to to musi być próg, no chyba że ktoś ma lepszy pomysł.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

43

Odp: Problem ze strunami

Ale nie wszystkie struny tylko ta jedna i zawsze w tym miejscu. Cóż ogólnie szybko zużywaja się w mojej gitarze ale jestem świadoma tego że to przez to, że to troche chłam ale ciekawi mnie czemu owijka pęka tylko tam i musze wymieniać co chwile wszystkie.

44

Odp: Problem ze strunami

Kupiłem struny nowe ostatnio ale one są 3 bez owijki a 3 z owijką...W połowie lutego wymienię jak te struny dojadę...

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

45

Odp: Problem ze strunami

Okej, to ja mam taki inny poroblem.

Poszedłem do sklepu muzycznego ze znajomym, bo zerwała mu się struna. Poprosiłem kobietę o najcieńszą gitarową, dostałem strunę e1... wydawała mi się dziwnie podejrzana, no ale wzięliśmy baba powiedziała że to "jedyna jakie ma". Po przyjściu do domu otworzyliśmy ją z folii i okazało się że miała jakieś 50cm długości, sięgała od mostka do jakiegoś 5-6 progu... Jest na to jakieś wyjaśnienie, mogę iść do sklepu i ich opieprzyć że wciskają bubel? Może trzy złote to niewiele, ale jednak zostaliśmy oszukani. Zwłaszcza że jakiś czas temu kupowałem i wszystko było w porządku.

Nie umiem powiedzieć co to były za struny, na opakowaniu było napisane tylko "e-1st"...

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

46

Odp: Problem ze strunami

Zawsze możecie iść, ale powinni wymienić.Może ta struna w fabryce się im niechcący taka krótka zrobiła. Chociaż to tak jak by się szło do Tesco wymienić żarówkę  za 1 zł.
A ja polecam struny Martin .010 - .047 Extra Light . Na nich mój akustyk brzmi jak by miał fabryczne struny, ale dźwięk jest o wiele lepszy big_smile
Link z Allegro http://allegro.pl/item920196554_struny_ … sylka.html

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

47

Odp: Problem ze strunami

Mam dziś spieprzony dzień, ta cholerna struna po prostu przepełniła czarę goryczy...

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

48

Odp: Problem ze strunami

Okej, to jeszcze jedno- po grze mam całe czarne palce... od dłuższego czasu tak było, ale ostatnio zaczęło coraz bardziej brudzić mi ręce, wcześniej tylko trochę, teraz mam całe paluchy w kolorze sadzy. Struny są dość nowe, metalowe. To normalne? Bo wcześniej u nikogo tego nie zauważyłem, i chyba nikt nie pisał nic na forum.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

49

Odp: Problem ze strunami

A myłeś ręce przed grą zawsze ?

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

50 (edytowany przez grzesiek2805 2010-03-12 20:07:42)

Odp: Problem ze strunami

No właśnie, higiena podaczs gry też jest istotna (poważnie tongue ). Jak będziesz miał brudne palce to zabrudzisz gryf, a skutki tego są jakie są smile Chociaż nie wiem, może to ze strun cos schodzi, albo cos innego jeszcze tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

51

Odp: Problem ze strunami

Jak miałam nowe struny, to też przez jakiś czas miałam czarne ślady na palcach po grze... Ale od czego to, to nie mam pojęcia ;P

.
.            Tratatata ;dd

52

Odp: Problem ze strunami

@Sylwester
Przerzucałem węgiel rękami a potem zacząłem grać na gitarze. Dzięki, zacząłem używać mydła pomogło ;* Polecam wszystkim nowym.
P.S. Kupujcie SOundery są zajebiste!

@grzesiek2805:
Raczej struny, bo ostatnio wycierałem i gitarę i gryf, problem dalej występuje.
Jak robię slide'y to mi zostają paski, więc gryf odpada.
Powiedziałbym że to najpewniej przez materiał z jakiego są zrobione. Ale to jest to co wcześniej gdzieś pisałem- mam bardzo suchą skórę, szczególnie na dłoniach, to może przez to. Zwykle ludzie narzekają na osad na strunach od mokrych rąk, a ja mam taki osad na palcach.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

53

Odp: Problem ze strunami

ja jak długo gram to mam sine paluchy. Fioletowe prawie, ale to nie boli bo zrobił mi się gruby naskórek od strun... może po prostu wpija Ci się struna w skórę i tak zostaje?

54

Odp: Problem ze strunami

Wydaje mi sie ze struny są brudne ;p Tez tak mialem ale nie w takim stopniu jak ty,po prostu je wymienilem big_smile.
Swoją drogą to musze chyba w moim Vintage'u zalozyc wreszcie te ernie balle co kupilem xd

Vintage V100+Marshall VS100

55

Odp: Problem ze strunami

Jakby były sine to by nie schodziły od wody... >.<

Brudne... no niby najprawdopodobniej, ale jak je przetarłem ścierką czy czym, to nie zmieniło to wiele... ;/

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

56

Odp: Problem ze strunami

Ale brudne robią Ci się tylko w tym miejscu gdzie odbijają się struny, czy całe opuszki palców? Bo wtedy może być gryf brudny.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

57

Odp: Problem ze strunami

u mnie,  na metalowych strunach owijanych, jak kilka razy mocno przejade palcem, to robi sie czarna kreska. od smaru jakiegos chyba. im starsze struny tym tego jest mniej.

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

58

Odp: Problem ze strunami

jeżeli na podstrunnicy macie osad taki przy progach, na strunach też z resztą, to polecam ściereczki nasączane "Springo". W Biedronce można kupić ;p można też nimi przejechać po strunach od dołu, tam się dużo dziadostwa gromadzi smile

59

Odp: Problem ze strunami

Robią się tylko jak przejadę po strunie, gryf czysty.
Lucky- no mniej więcej o to mi chodzi.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

60

Odp: Problem ze strunami

WidźMatt, a jakie masz struny założone, stare czy nowe, jakiej firmy?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

61

Odp: Problem ze strunami

Martiny stalowe, zakładane nie wcześniej niż dwa miesiące temu.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

62

Odp: Problem ze strunami

Ja miałem tak w D'addario, że szary osad zostawał na palcach i chyba to był skorodowany metal który po prostu się ścierał pod palcami. W Ernie Ballach nie mam tego problemu.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

63

Odp: Problem ze strunami

D'addario do elektryka to syf,nie polecam.

Vintage V100+Marshall VS100