1 (edytowany przez tosiek2142 2010-01-20 21:06:03)

Temat: Problem ze strunami

Witam!
Otóz gdy gram jakąkolwiek strunę na pierwszym progu słychać że trzeszczenie. Muszę naprawdę mocno strunę docisnąć żeby było w porządku. Najbardziej to słychać na strunach basowych a szcególnie E. Gitara jest poprwanie nastrojona a od progu 2 i dalej wszytko jest w porządku. Gitara to Epiphone Les Paul Special II. Strun jeszcze nie zmieniałem oprócz e1. Ale wątpię żeby zmiana strun coś zmieniła bo na tej nowej i tak trochę słychać to trzeszczenie

Gitara nówka, przyszła kurierem.

2

Odp: Problem ze strunami

Za niska akcja strun albo progi źle zeszlifowane, co jest prawdopodobne przy specjalach.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Problem ze strunami

Jak to naprawic?

4

Odp: Problem ze strunami

jeśli są zle zeszlifowane to oddać to lutnika żeby zeszlifował big_smile chyba, że sam umiesz tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: Problem ze strunami

Nowe struny zawsze brzęczą.

6

Odp: Problem ze strunami

Tak sie sklada ze mam zstaw strun od Stagga.... Moze wymienie i zobacze czy bedzie dalej trzeszczec

7

Odp: Problem ze strunami

Hmm... Ja już sie do tego tematu dołącze tongue Otóż mam takie pytanie ponieważ miałem struny DR i e mi sie urwała więc założyłem z zestawu D'Addario bo innej nie miałem i chociaż struny wszystkie są nowe,  nastrojone i stroją na progach to mam wrażenie gitary rozstrojonej. To wina tej struny z innego zestawu zgadza sie???

"Live To Play Live"

8

Odp: Problem ze strunami

na pierwszym progu słychać że trzeszczenie. Muszę naprawdę mocno strunę docisnąć żeby było w porządku.

Skoro nie trzeszczy, kiedy dociśniesz, to najpewniej jest to kwestia siły twojej lewej dłoni. Ile już uczysz się grać?

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

9

Odp: Problem ze strunami

stysiu bo struny wymienia się kompletami big_smile a tamta pojedyncza struna mogła być na przykład z zestawu 10-tek a ty możesz mieć załóżmy na to 12-stki i już będzie różnica w brzmieniu tongue zauważyłeś na pewno że struna E na 5 progu nie brzmi całkiem identycznie jak struna A pusta bo różnią się grubością ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

10

Odp: Problem ze strunami

Dobra, wprawdzie mój problem nie dotyczy  dokładnie tego samego, ale też strun.
Mianowicie, bo rozluźnieniu strun do wymiany próbowałem je ściągnąć- niektóre pękły. To normalne? I czy z używanych strun można korzystać?

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

11

Odp: Problem ze strunami

Sprecyzuj "ściągnąć" i "korzystać". wink

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

12

Odp: Problem ze strunami

Ściągnąć: wymieniam struny. Luzuję starą i nagle pęka, albo pęka przy zdejmowaniu.
Korzystać: w sensie czy da się założyć i będziewzględnie grało jak np. nie mam zapasowych.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

13

Odp: Problem ze strunami

Luzowałes na pewno? Czasem nie napinałeś mocniej?

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

14

Odp: Problem ze strunami

Ciastko! Karmel! Czekolaada!
...


Sorry, ale głupie pytanie- głupia odpowiedź.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

15

Odp: Problem ze strunami

Trochę to dziwne u mnie nigdy tak nie było tongue Pewnie zmęczenie materiału, może kiepskie struny miałeś, albo długo ich używałeś.
Oczywiście, że możesz ich użyć, bo kto Ci broni?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

16

Odp: Problem ze strunami

@ Lis na 100% to 11 tongue a nowy komplet kupować po miesiącu czasu jak za tamten dałem 40 zł to nie bardzo hmm

"Live To Play Live"

17

Odp: Problem ze strunami

Miesiąc czasu to i tak sporo jak dla strun, i po co takie drogi? big_smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

18

Odp: Problem ze strunami

ej to co ile się struny powinno wymieniać?? big_smile skoro miesiąc to i tak dużo xD

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

19

Odp: Problem ze strunami

zależy ile dziennie grasz;  pro muzycy zmieniają co tydzień; ja jeszcze nie zmieniałem a mam gitarę pół tora miesiąca (nie wyczuwam zmęczeniea materiału smile )

"...to nie sztuka zabić kruka tylko gołym tyłkiem jeża."
Schecter Omen Extreme Floyd Rose
Line 6 Spider IV 75

20

Odp: Problem ze strunami

hah to ja już z 3-4 miesiące zmienianych nie miałem big_smile czyli pasowałoby chyba no nie ? xD

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

21

Odp: Problem ze strunami

Muzyk wymienia co koncert, a nie co tydzień tongue Niektórzy mówią, że już po godzinie grania struny są dla nich zużyte, ale to zależy, bo niektórzy mają kwaśny pot i to bardzo skraca życie strun(na gitarapl jeden z gitarników opowiadał jak w sklepie muzycznym ogrywał gitarę i i jak skończył to struny były już skorodowane)
Lis wymień teraz to różnica w brzmieniu będzie dla Ciebie masakryczna smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

22

Odp: Problem ze strunami

ok jutro się zobaczy bo dzisiaj mi się już nie chce big_smile nagram coś przed wymianą i po wymianie to będę miał porównanie dobre ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

23

Odp: Problem ze strunami

No to ja trzymam struny długo, bo z pół roku ;p Ale ja mam bardzo suche dłonie, więc zużycie nie jest wielkie, tyle co brzmienie się psuje.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

24

Odp: Problem ze strunami

to zależy jak stroją na progach a ja urwałem bo przypadkiem przekręciłem. Mój błąd był i teraz musiałem "złotego zęba"założyć bo DR na sztuki nie mają hmm

"Live To Play Live"

25

Odp: Problem ze strunami

WiedźMatt, na zużycie nie tylko wpływa pot, ale także powietrze i samo granie(jak będziesz ciągle poruszał kawałkiem drutu to w końcu się połamie). 3 miesiące to bardzo długo, a pół roku to już przesada, chociaż jak się nie ma dużo kasy to w końcu na czymś trzeba grać.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

26

Odp: Problem ze strunami

Dziś wymieniałem struny i wiecie miałem tak samo jak WiedźMatt gdy zacząłem luzować strunę G po prostu pękła tongue wymieniłem struny ale niestety zerwałem strunę e i musiałem założyć starą a szkoda ale jak mówił mpx różnica jest ogromna big_smile jutro nagram filmik jak brzmi po zmianie ;] dziś już nagrałem przed zmianą ale po jakoś nie było czasu big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

27

Odp: Problem ze strunami

Ja nie wiem jak wam się udaje zerwać tą biedną strunę. Za mocno szarpiecie stroikiem czy co?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

28

Odp: Problem ze strunami

sam się zdziwiłem bo nieraz przestrajałem gitarę i nic się nie działo a tu tylko dotknąłem klucza i TRACH !! nie wiem jak to możliwe, że pękła xD

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

29

Odp: Problem ze strunami

Jak ?! Wam przy luzowaniu pęka ? To trzeba być mistrzem xD Mi na razie z G pęka owijka na progach...Jak wam pęknie  E6 to wam pogratuluję xP

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

30

Odp: Problem ze strunami

Hmm... skoro to się dzieje i zostało potwierdzone no to sorry, ale pwnd.
I jak Ci pęka owijka to masz kijowe struny.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

31

Odp: Problem ze strunami

Ja mam struny do klasyka za 43 zł i ciągle owijka pęka na 2 progu strunie D. Próg jest dobrze zeszlifowany, nie jest ostry no i jak to wytłumaczyć?

32

Odp: Problem ze strunami

@ polusia93: Jeśli masz krótkie paznokcie to nie wiem, bo na to bym pierwsze wtedy obstawiał.

Nie zmienia to faktu że struny przy luzowaniu pękają.
Poza tym, ja wiem czemu mój problem może występować i pytam dla pewności.
Wy najwyraźniej nie wiecie (a przynajmniej tak wynika z tego co napisała polusia93) i argumentujecie nierzeczowo nawiązując do mojej niewiedzy i w ogóle nie mam pojęcia dlaczego... (to jest na wikipedii, wpiszcie sobie).

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

33

Odp: Problem ze strunami

Co mamy wpisać?

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

34

Odp: Problem ze strunami

Mam tak samo problem jak i ty więc chyba moge zapytać. U lewej reki mam paznokcie całkiem spiłowane, nie ma szans, nawet nie dotykają strun.

35

Odp: Problem ze strunami

No, sorry, teraz mnie trochę poniosło.
Kiedy założyłaś struny i kiedy zaczęła owijka pękać, możesz to mniej więcej przybliżyć?
I puszcza tylko w tym jednym miejscu? Może to być wada tej jednej struny, jeśli nie to nie mam pojęcia.

Raphael: nie, nie będę tłumaczył Ci na czym polegał dowcip... >.<

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

36

Odp: Problem ze strunami

Zamówiłem sobie DR (3 miesięczne EB zaczęły mnie już irytować big_smile) ciekawe czy mnie zaskoczą wink

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

37

Odp: Problem ze strunami

Struna D na 2 progu. Próbowałam strun różnych firm, ostatnio kupiłam Hannabach za 43 zł i to samo jest. Po jakiś 2 tyg. gry już zaczęła pękać.

38

Odp: Problem ze strunami

mi jakoś też po 2 tyg. ale na tych progach co najczęściej gram ;D

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

39

Odp: Problem ze strunami

Hm... z tego co pamiętam, to gdzieś czytałem że właśnie zwykle zużywa się najszybciej najcieńsza struna z owijką... ale nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

40

Odp: Problem ze strunami

ja mialem tak samo z moją gitarką musisz dać kumuś kto ma taki klucz i tym kluczem w pudle rezonansowym bedzie cos krecil chyba tu chodzi o wyregulowanie wiosla