41

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ostatnio się rozglądam za piecykiem do gitary (ćwiczenie na sucho już nie daje tyle frajdy). Przeszukałem trochę polskie fora i wybrałem kilka modeli. Póki co faworytami są numer 2 i 4:
- Kustom Arrow 16,
- Vox Pathfinder 15R,
- Vox  DA5,
- Kustom 12 Gauge Combo,
- Crate FW 15R.

Problem w tym, że moja wiedza z dziedziny elektroniki i tych wszystkich parametrów wzmacniaczy jest mniej niż żałosna. Nie mam zbytnio sprecyzowanego gatunku muzyki, który chciałbym grać, słucham zwykle rocka, podobają mi się dźwięki bluesa. Część zespołów, których słucham jest na www.last.fm/user/Soonfire. Czy mógłby mi ktoś doradzić na co powinienem zwracać uwagę przy wyborze wzmacniacza? Chodzi mi o domowe ćwiczenia. Ew. przy ognisku u brata. Nie szukam czegoś maksymalnie cichego, bo nie przyda mi się to na przyszłość, gdy będę chciał gdzieś z gitarą wyjść (jednak akustyki mają swoją zaletę). Ew. jakieś propozycje i uwagi co do listy.

Posiada ktoś któryś z tych wzmacniaczy? Może miał z którymś styczność?  I przy okazji - mógłby mi ktoś napisać średnią cenę ciekawych efektów? I o co dokładniej chodzi z overdrivem.

42

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Nie bierz 8" pierdziaw, a Kustom Gauge jest nie do dostania w Polsce, ja musiałem zmienić zamowienie w GC na Crate FR 15 R i nie żałuje smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

43

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Pierdziaw? A precyzyjniej? Jakiś synonim, kiepski jestem w slangach. Szczególnie gitarowych big_smile. A w Crate bez kupowania niczego da się ciekawie zmodyfikować dźwięk? Żeby trochę pokombinować. Bo ktoś się wypowiedział, że Crate FW to dobry wybór, ale jak się planuje kupić efekty.

44

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Pierdziaw, w sensie piecy z głośnikami mniejszymi niż 12'' ;]

Ibanez GRG 170DX + Laney LX35

45

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

8" głośnik będzie pierdział na przesterach. W Crate masz czysty, przester + reverb + korekcja EQ. Nie wiem jakie chcesz efekty, chorusy, flangery wah-wahy?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

46

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Szczerze nie mam pojęcia. Muszę chyba poszukać w necie rodzajów i sprawdzić na YT jak wszystko brzmi.

47

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

To jak nie wiesz to po co Ci efekty? Sam piec wystarcza w zupełności, efekty to tylko dodatek. Najpierw naucz się grać, a jak już się nauczysz to i tak pewnie nie będziesz chciał kupować efektów tongue

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

48

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ok dzięki. Dzisiaj w muzycznym się spytam o Crate flex wave.

49

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Porozmawiajmy Panowie i Panie o lampach big_smile
Ostatnio rozglądam się za lampkami, trochę poczytałem i doszedłem do wniosku że więcej jak 5W do domu to przesada, a nawet i to za dużo big_smile
Znalazłem o takie "maleńkie" cudo
http://images.miretail.com/products/optionlarge/Blackheart/534681jpg.jpg
do tego jakaś paczuszka z 12" celestionem ale to temat na inną razgaworę big_smile
Zainteresowałem się też
http://guitarcenter.pl/catalog/advanced … turers_id=
Szkoda tylko, że te Epi trochę przy drogie.

Wada ich taka, że nie ma potencjometru gain(znaczy pot. Volume pełni tą rolę), a i te Epi trochę ubogie bo nawet EQ nie mają niektóre, ale myśle, że można by dopalić jakimś Bossem i by gadało nieziemsko ^^
I jak za tą cenę to fajnie by gadało pewnie big_smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

50

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

A może blackstar ht5? cena porónywana z epi a dźwięk cudny, ja żałuje troszke że kupiłem mojego peaveya 50 wat lampy do mieszkania to owieeeeeeele za dużo, dzisiaj brałbym blackstara, albo marshalla class 5

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

51

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Też myślałem o blackstarze, ale jest trochę za drogi. Wiesz zawsze możesz opylić valvekinga wink

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

52

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ale sprzedam go jakieś 50 euro taniej hmm Najpierw kupie emg`sy a potem pozbieram na coś naprawde dobrego, marshall jcm 900? Dużo ludzi robi pewien błąd przy kupowaniu elektrycznej gitary, wydają kupe forsy na gitare a biorą np. wzmacniacz za 300-400 zł i kabelek co dostali gratis do gitary ewentualnie za 10zł i później pytania czemu mi to lipnie brzmi, na początku też mi się nie podobał dźwięk mójego wzmacniacza jak go przywiozłem ze sklepu w którym brzmiał fajnie hmm Potem poczytałem w Magazynie Gitarzysta o kabelkach i zakupiłem PLANET WAVES PW-AGRA-10, żadnych szumów, pieca praktycznie nie słychać jak chodzi (dopówki się nie gra oczywiście). Nie mówie że na valvekingu źle się gra (może troszke przester słabay, ale po urodzinkach sobie kupie jakiegoś bossa) tylko, że dla mnie jest za głośny gałka na 1 (przester) i słychać ciebie na ulicy.

Jedno pytanie mam jak np. combo a wyjście pod kolumne to czym się różni wtedy od heada, lepiej brzmi czy poprostu lepiej na paczce wygląda?

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

53

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

JCM? Chyba, że od jakiegoś kolesia-elektryka co Ci zrobi preamp z JCM(mam na dysku nawet schemat JCM 800) i końcówka 5W. Bo do domu to też się nie nada. W sumie jedyne wzmaki które są warte uwagi to lampiaki i tyle. Ja mam swojego Crata niby tani i tranzystror, a przester i clean ma bardzo fajny, praktycznie w ogóle na niego nie narzekam. Po prostu 12" głośnik to podstawa i to już jest połowa sukcesu w brzmieniu, druga to mieć parę lampek w preampie i w końcówce big_smile W sumie teraz też zbieram na jakieś Seymour Duncany pod most albo Merliny, poluję głównie na używki, bo jak mi się nie spodobają to sprzedam za tyle ile kupiłem smile

Co do pytania, tym się różni od heada, że w combie masz głośnik na stałe przymocowany. tongue

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

54

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Mysle ze cos takiego ma sens,jakby sie czyms dopalilo oczywiscie big_smile

Tak na marginesie kupilem dzisiaj vintage v100 i z marshallem vs100 gada nieziemsko,mozna marshalla spokojnie ustawic na taka moc ze nie przeszkadza domownikom big_smile.

Vintage V100+Marshall VS100

55

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Nemoris napisał/a:

Mysle ze cos takiego ma sens,jakby sie czyms dopalilo oczywiscie big_smile

Tak na marginesie kupilem dzisiaj vintage v100 i z marshallem vs100 gada nieziemsko,mozna marshalla spokojnie ustawic na taka moc ze nie przeszkadza domownikom big_smile.

I jak Vintage elektrycznie sie sprawuje?

56

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Nemoris, a grałeś na przesterze, czy udało Ci się opracować technikę przesuwania potencjometru Vol o 2 atomy? No i po co odazu dopalać, sam JCM gra wystarczająco mega big_smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

57

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Oczywiscie ze gralem i nie opracowywalem zadnej techniki ^ ^,po prostu widocznie mam cierpliwych domownikow ktorym to nie przeszkadza ;p

@michal90-polecam z calego serca

Vintage V100+Marshall VS100

58

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Za niedługo mam uroziny i po nich chciałem sobie kupić efekt gitarowy. Nie wiem jaki. Podobają mi się takie o:
- Pocket floor pod
- boss mt-2
- zoom g2.1
Będe grał głównie Metallice, pomoc mile widziana.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

59 (edytowany przez Nemoris 2010-02-08 18:56:43)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Hmm...
A nie lepiej kupic kostke?
Kostka zawsze będzie lepsza od multiefektu.

A sory podales jednego bossa.
No mysle ze bylby ok,z tymze z efektami jest tak ze jednemu sie moze bardzo spodobac a drugiemu wcale.

Vintage V100+Marshall VS100

60

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Dowiedziałem się, że pewien ziomek z elektroda.pl zwany Marvel robi 5W wzmacniacze lampowe oparte na Soldano Atomic za 300zł (same bebechy. Chassis i obudowe trzeba samemu zrobić).
Myślę, że warto!
Chyba, że jak ktoś umie i wie skąd tanio trafa skołować to może samemu zrobić:
Tu są schematy i godowe PCB do termotransferu na płytkę
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1132675.html


Krester, ale chcesz mutli czy jakiś przester, ogólnie czego oczekujesz?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

61

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Piecyk Peavey Blaser 158 do domowego grania i nauki gry dobry?

62

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Za mały głośnik, jak już to bierz min. 10 calowy.

mpx myśle raczej o przesterze, i jeszcze jedno pytanie mająć np. mt-2 to już nie musze footswitcha kupować?

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

63

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Jakieś uzasadnienie dlaczego? Pytając na forum właśnie ich oczekuję smile
Chyba macie jakąś manię wielkości -.-

64 (edytowany przez Krester 2010-02-11 22:01:02)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

małe buczą a nie grają

mpx. ciekawe jak ten wzmacniacz gra, jak sobie kupie marshalla 1960 to może się skusze na takie coś smile

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

65

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Shingami, małe pierdzą, jest kupa piachu i ogólny szajs
Krester, bierz MT-2 (najlepiej 666 szt. i połącz w szereg big_smile) Ta kopia soldano jest bardziej rockowa, chociaż po przeróbkach(które pewnie marvel by zrobił) można spokojnie death metalowy przester walnąć. W sumie już paru gitarników sobie go kupiło i ogólnie są zachwyceni, ktoś tam nawet dawał próbki na elektrodzie chyba.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

66 (edytowany przez karol1998 2010-02-14 14:36:36)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Co sądzicie o wzmakach rolanda?
Mam micro cube, ale trochę mały, a chciałbym jakiś większy wzmacniacz.
Nie musi być roland tylko tak się pytam.

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

67

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

wiekszy tzn ile kasy chcesz wydac?

Vintage V100+Marshall VS100

68

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Na gitara pl ktoś powiedział, że na  Micro Cube nie dało się grać póki nie wpiął w niego paczki z Eminence V12

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

69

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Nemoris napisał/a:

wiekszy tzn ile kasy chcesz wydac?

800-1000 zł

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

70

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

A jakie gusty muzyczne,wolisz grac na przesterze czy na cleanie?

Vintage V100+Marshall VS100

71

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Karol1998, kup sobie Pocket POD'a pograj na nim z rok, a jak już będziesz wiedział co chcesz grać, a i przy okazji poczytasz na forach to sprzedasz go i kupisz lampe.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

72 (edytowany przez karol1998 2010-02-20 18:46:59)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Czy któryś z tych efektów jest godne uwagi?
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/e … ty/zoom-g2
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/e … tech-rp-90
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/e … pocket-pod
Zdecydowałem się na jakiś multi efekt, bo nie mam póki co zamiaru grać głośniej, a przynajmniej ma się dużo brzmień i tak dalej.

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

73

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Albo cos takiego?
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/e … ech-rp-355

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

74

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

zoom albo pod, ale jak cos to bierz floora

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

75 (edytowany przez lis1994 2010-02-20 19:42:13)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Line 6 POD Floor tutaj jest najtaniej ale na razie nie mają ich i "Uwaga! Cena tego towaru mogła ulec zmianie. Aktualną cenę oraz czas oczekiwania ustalisz z opiekunem produktu." ^^'
http://muzyczny.pl/szczegoly.pl?id=118086 sam mam zamiar go kiedyś kupić ;] jeśli niema się footswitcha to najlepiej efekt nożny
mad:(:/:|;):):P:rolleyes::cool::o:D:lol:

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

76 (edytowany przez karol1998 2010-02-20 20:56:35)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

A co sądzicie o tym Digitech R355?
Mój nauczyciel  go ma i jest bardzo fajny.

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

77 (edytowany przez Nemoris 2010-02-21 09:39:56)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Nie wiem czemu tak się "jaracie" tym floorem,skoro wiele osob twierdzi ze to produkt w ogole nie podobny to wyrobow line6,czyli kiepski.A poza tym nie lepiej kupic jakas kaczke/kostke,ktore bedzie gralo na pewno lepiej od multiefektu?

edit: A i jeszcze jedno,nie wiem czego oczekujesz laczac efekty z tym twoim Rolandem...

Vintage V100+Marshall VS100

78

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Rolanda wywalam, bo jest do niczego big_smile

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

79

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Nemoris, a na co komu kaczka czy jakaś kostka skoro nie ma pieca?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

80

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Dlatego sie go spytalem po edycji po co mu to.

Vintage V100+Marshall VS100