Temat: Co to oznacza, że bicie jest na 4?

Ja jako ktoś kto już coś tam na gitarze gra i ma kompletny brak wiedzy teoretycznej mam pytanie.Oglądam sobie ostatnio filmiki różne typu "how to play" i mimo,że z biciem problemów nie mam to nurtuje mnie jedno pytanie.A mianowicie co ma na myśli człowiek,który mówi,że piosenka jest na 4?Powtarzam bicie sam jakoś wymyślę tak typowo na słuch ale nie mam zielonego pojęcia co chce osiągnąć ktoś uderzając 4 razy od E do E1...
Podsumowując pytanie brzmi: Co ma na myśli ktoś kto mówi,że bicie jest np na 4?

2

Odp: Co to oznacza, że bicie jest na 4?

1 2 3 4 ... metrum 4/4 przynajmniej tak mi się wydaje

3 (edytowany przez Fixxxer12 2011-08-01 14:07:18)

Odp: Co to oznacza, że bicie jest na 4?

Czyli piosenka jest grana w takcie 4/4.


I żeby grać na 4 nie trzeba uderzać ciągle od E do e1, można grać dół, dół, góra, góra..

Nie ma celów nie do osiągnięcia, nie ma dusz nie do uratowania, nie ma królów i królowych z pochodzenia. Wiesz, co mam na myśli?

4

Odp: Co to oznacza, że bicie jest na 4?

No to,że nie trzeba to wiem.No jest 4/4 i nadal mi to wiele nie mówi;p
To,że jest 4/4 oznacza,że w biciu mają być 4 uderzenia czy co?

5

Odp: Co to oznacza, że bicie jest na 4?

w jednym takcie 4 ćwierćnuty chyba

6

Odp: Co to oznacza, że bicie jest na 4?

ehh...a jak wygląda ćwierćnuta w wykonaniu gitary?:D

7

Odp: Co to oznacza, że bicie jest na 4?

Pobierz sobie tux guitar i odpal jakies taby to zobaczysz. Każdy utwór ma jakieś tempo, wyrażane w BPM czyli beats per minute - 120 BPM oznacza, że w minucie utworu mieści się 120 ćwierćnut, czyli jak tupiesz nogą, to zazwyczaj tupiesz ćwierćnutami, czyli masz 2 tupnięcia na sekundę. Metrum 4/4 to znaczy, że w takcie mieszczą się 4 ćwierćnuty, czyli jak tupiesz i liczysz to liczysz 'raz, dwa, trzy, cztery, raz, dwa, trzy, cztery...', jak jest 3/4 to 'raz, dwa, trzy, raz, dwa, trzy...' i na raz masz akcent, czyli na gitarze mocniej walisz, na perce jest jakis crash itd. oraz często zmienia się chwyt, lub motyw utworu no to już zależy.

8

Odp: Co to oznacza, że bicie jest na 4?

Aha czyli jeśli dobrze rozumiem istotne są te mocniejsze uderzenia a to co pomiędzy nimi zrobię to już moja sprawa?:D

9

Odp: Co to oznacza, że bicie jest na 4?

Ja nigdy akordami nie grałem, więc nie wiem na ile istotne jest w takich utworach akcentowanie, ale pan Darek pisze, że tak należy robić. Kurcze trudno się wyjaśnia zagadnienia rytmiki, ja to zrozumiałem poprzez używanie guitar pro, bo tam jest rozpisane wszystko i słyszysz jak 'brzmi ćwierćnuta'.

10

Odp: Co to oznacza, że bicie jest na 4?

http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/c … iczne.html

Tylko tak byłem w stanie ten temat podejść, rzeczywiście nie pisze się o tym najłatwiej.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

11

Odp: Co to oznacza, że bicie jest na 4?

Liczba na górze oznacza ile mamy danych nut w takcie.
Liczba na dole oznacza jakie to nuty - jest tak jakby mianownikiem.

Liczba na dole to odpowiednio:
1 czyli 1/1 - cała nuta
2 czyli 1/2 całej nuty - półnuta
4 czyli 1/4 całej nuty - ćwierćnuta
8 czyli 1/8 całej nuty - ósemka
itd.

4/4 oznacza cztery ćwierćnuty, 3/8 oznacza trzy ósemki w takcie.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!