Poznaj ponad 165 akordów - odbierz „Tabelę chwytów gitarowych” [POBIERZ ZA DARMO]

Ranking gitar akustycznych

Zastanawiasz się nad wyborem gitary akustycznej?

Na podstawie wielu dyskusji i porad użytkowników Forum Gitarowego powstał ranking gitar, którego celem jest pomóc Ci w wyborze.

Gitary przedstawione tutaj zostały sprawdzone i przez wielu uznane za najlepsze. Pamiętaj jednak o tym, że zawsze najlepiej samemu wybrać się do sklepu muzycznego i tam sprawdzić czy określony model, jego wygląd i brzmienie Ci odpowiadają.

Gitary do 350zł

W tej cenie może być Ci ciężko znaleźć dobrego akustyka. Dlatego jeżeli dysponujesz tylko taką kwotą to masz do wyboru:


  • wybrać się do sklepu z osobą dobrze znającą się na gitarach, aby pomogła Ci spośród dostępnych modeli wybrać egzemplarz, który nadaje się do gry, ponieważ w tym przedziale cenowym rozbieżności mogą być duże
  • poczekać jeszcze trochę i zrobić wszystko, aby dozbierać do porządnej gitary
  • rozejrzeć się za używaną gitarą z lepszej półki

350zł - 550zł

Dopiero w tym przedziale cenowym zaczynają się gitary, na których da się grać. Szczególnie często chwalone za rewelacyjną jakość w stosunku do ceny są następujące modele:

  • Yamaha F310 Yamaha F310
  • T.Burton Greengo T.Burton Greengo
  • Marris D220M Marris D220M

Powyżej 550zł

Dysponując większym budżetem na gitarę masz bardzo wiele opcji do wyboru i najprawdopodobniej wszystkie modele będą dobre lub bardzo dobre.

W tej półce cenowej szczególnie często polecane są gitary firmy Takamine.

Wybór konkretnego modelu będzie zależał od tego, czy będzie Ci się podabało jego brzmienie, wygląd, czy będzie do Ciebie pasował i czy będziesz się dobrze czuć trzymając swoją wymarzoną gitarę.

Powodzenia w poszukiwaniu tej jednej, wyjątkowej gitary!