1 (edytowany przez Dawisiek21 2010-01-31 19:36:12)

Temat: Wyważenie Gitary

Siemka. Jak wiecie zakupilem G400 i (wiedzialem wczesniej zeby nie bylo ze ze mnie taka ciota) gitara jest źle wyważona (gryf ciezki, korpus lekki) Macie jakies pomysly jak sprobowac to wyważyćl. Jest to uciążliwe tylko przy grze na stojącą, z gitarą na pasku. Narazie mysle jakby cos przymocowac do paska z tylu gitary, jakies wasze pomysly?

POZDRO RISING POWER !!!!!

Angus Young The Best

2

Odp: Wyważenie Gitary

słyszałem że SG jest źle wyważony podobno szeroki pasek załatwia sprawę ;] kup najszerszy jaki jest i główka nie powinna już lecieć na dół big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

3

Odp: Wyważenie Gitary

mam tak samo w swoim ex. Recepta: pasek najlepiej skówrzany (nie ślizga się) conajmniej 7-8 cm szerokości na ramieniu

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

4

Odp: Wyważenie Gitary

Możesz spróbować pokombinować z długością paska, ale to raczej nie zmieni wiele.
Poza tym to na razie nie mam żadnego pomysłu. |Powinieneś chyba po prostu grać tak jak jest.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

5

Odp: Wyważenie Gitary

Możesz sobie jakoś wszyć do paska(oczywiście najbliżej korpusu po przeciwnej od gryfu) ołowiane(?) obciążniki takich jakich się używa do wyważania kół samochodu, pomysł sprawdzony na innym forum.
Zawsze mnie zastanawiało jak to jest skoro mahoń jest masywnym drewnem tongue

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6

Odp: Wyważenie Gitary

Mój pasek ma 6cm, narazie spróbuje z obciążnikami a jak nie pyknie to cza bedzie nabyc passsssss. Dzięki

Angus Young The Best

7

Odp: Wyważenie Gitary

załatw sobie taki pasek jaki miał Daron na tym koncercie ;] w tedy już małe szanse że ci główka będzie lecieć na dół xd

[video]http://www.youtube.com/watch?v=D2kJbz9P … re=related[/video]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

8

Odp: Wyważenie Gitary

Skórzany pasek + goła klata i nie będzie się ześlizgiwać.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

9

Odp: Wyważenie Gitary

Ale wtedy może być zimno...

10

Odp: Wyważenie Gitary

Nie ma wyjścia, musisz wybrać wink

Ibanez GRG 170DX + Laney LX35

11

Odp: Wyważenie Gitary

dobry skorzany pasek, tak aby od spodu był taki szorstki - tylko szeroki big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993