Temat: Przestrajanie do E Flat

Witam,

Gram na gitarze od 3 miesięcy, uczę sie sam głownie z tej strony (tutaj pokłon do autora). Moim głownym celem jest "nagranie" całej płyty "Nevermind" Nirvany. Wszytko dobrze Mi idzie, uczę się podstaw na gitarze akustycznej a w przyszłości kupie elektryka, i tutaj pojawia się pewna przeszkoda w postaci strojenia. Dużo piosenek jest przestrojona do E FLAT. Próbowałem na AP Tuner ale nie wiem od czego się tam zabrać ;/ Jeżeli jest ktoś kto za pomocą tegóż stroika potrafi tak przestroić to proszę o pomoc smile

pzdr.

2

Odp: Przestrajanie do E Flat

No to w AP tuner, stroisz wszystkie struny -25 albo -50 w zaleznosci od piosekki

Angus Young The Best

3 (edytowany przez iamvirus 2010-01-24 17:05:30)

Odp: Przestrajanie do E Flat

To bardzo proste

nacisnij strune na pierwswym progu, pokaze ci ze jest za wysoko, wtedy opusc stroj tak aby bylo dobrze w miejscu f masz teraz e,

a na pustej strunie  jest teraz es
zrob tak na kazdej strunie.
proste

4

Odp: Przestrajanie do E Flat

Dzieki smile

5

Odp: Przestrajanie do E Flat

Nirvana czesto grala w drop D, np heart shaped box, a come as you are nawet nizej, pobaw sie tym, rozpracoj riff a potem zagraj tymi samymi dzwiekami, heart shaped box daje sporo frajdy,  jak chcesz znajde ci dobry zapis tego numeru.

6

Odp: Przestrajanie do E Flat

Dawisiek21 napisał/a:

No to w AP tuner, stroisz wszystkie struny -25 albo -50 w zaleznosci od piosekki

LOL jakie -50?? -50 to jest ĆWIERĆ tonu, a E-flat to jest inaczej Eb, czyli PÓŁ tonu niżej.

Hexades, musisz nastroić do odpowiednich dźwięków(w lewym górnym rogu AP Tunera masz jakie dźwięki wydaje struna)
Zaczynając od basowych: Eb2,G#2,C#3,F#3,Bb3,Eb4

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7 (edytowany przez Hexades 2010-01-24 22:15:40)

Odp: Przestrajanie do E Flat

iamvirus- będe bardzo wdzięczny ^^

mpx- ja to bez żadnego problemu zrozumiałem, a czuję się jeszcze trzeźwy tongue

8

Odp: Przestrajanie do E Flat

no baw sie strojeniami, tylko nie pisz za miesiąc  w problemach z gitarą że gryf ci sie skrzywił i nie wiesz co robić

9

Odp: Przestrajanie do E Flat

Abrams- przesadzasz... jeszcze nie słyszałem żeby się komuś gryf wykrzywił od przestrojonej gitary...

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

10

Odp: Przestrajanie do E Flat

Ja w ciągu weekendu zmieniałem strój parę razy i jakoś mój gryf trzyma się świetnie big_smile
imavirus, no może przesadziłem smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

11

Odp: Przestrajanie do E Flat

Mam mały problem, nie mam mikrofonu do AP tunera, ale mam zwykły stroik elektroniczny, na pewno można przy jego pomocy przestroić gitarę na e flat. Mogę prosić o jakieś wskazówki?

12

Odp: Przestrajanie do E Flat

nastroj E zeby na 6 progu brzmiala jak A na 0 ,a później standardowo tongue