1

Temat: ciągłe rozstrajanie

Witam, jestem nowy na forum. roll
Mam gitare klasyczną od 2 dni (struny nylonowe), stroję ją programem AP Guitar Tuner 1.02. Wszystko jest ok gdy ją nastroje, ale gdy sięgam po gitare co np. 15 min musze bardziej podkręcać struny aby były dobrze nastrojone. Nie wiem czy one muszą się pierw rozciągnąć czy co...:D Po prostu jak cały czas tak będzie wkońcu będe miał po strunach:P

Mógłby ktoś napisać dlaczego gitara się ciągle rozstraja, i czy nie muszę się bać o zerwanie strun (wydaję mi się że są już wystarczająco mocno naciągnięte)

Jestem początkującym "gitarzystą":D

2

Odp: ciągłe rozstrajanie

Albo nie umiesz się obsługiwać Ap tunerem w co wątpie, ale zważ na to ze metal się naciąga i trzeba troche dociagac, to tez moze zalezec od tego jakie masz klucze w gitarze:)

3

Odp: ciągłe rozstrajanie

on ma struny bylonowe nie metalowe big_smile a z nowymi nylonkami zawsze tak jest pamiętam mojemu kumplowi po zmianie strun gitara rozstrajała się tak przez około 3-4 dni tongue nylonowe muszą się że tak powiem dotrzeć zanim będą w miarę trzymały ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

4

Odp: ciągłe rozstrajanie

więc bez obaw mogę dalej naciągać te struny tak?;>

5 (edytowany przez Panki 2010-01-01 12:35:28)

Odp: ciągłe rozstrajanie

ta tylko bez przesady [nie za mocno] ;p

6

Odp: ciągłe rozstrajanie

już się w miare ustabilizowało, dzięki:)