1 (edytowany przez Krester 2009-12-29 16:34:36)

Temat: probem gitarowo wzmacniaczowy HELP

Kupiłem ltd ex 50 i peavey valeveking 112, niby wszystko fajnie, jednak mam problem. Kanał czysty brzmi wspaniale, na maxymalnej jak i na cichszej głośności, za to przester jest ładny dopóki ni dam na 1 na 10 cyfrowej skali (zaczyna potwornie i głośno piszczeć) zdaje mi się że struny same jakimś cudem delikatnie drgają i to daje taki efekt, ponieważ jak je wytłumie ręką to  jest normalnie. Nawet jak są wytłumione to jak przekręce gałke na 5 znowu jest to samo. Przy ciągłej grze tego nie słychać, ale wystarczy ćwierć sekundy i znowy się zaczyna. Czy powinienem jakiś efekt kupić czy po prostu coś jest zepsute?  HELP
Używam kabla który dostałem od kolegi myśle, że najtańszy bubel jaki istnieje i nie jest wzmacaniasz podłączony do uziemienia.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

2

Odp: probem gitarowo wzmacniaczowy HELP

Efekt zwany sprzężenie zwrotne.
Trącasz strune i impuls rozchdozi się tak: Struna->Przetwornik->Kabel->Wzmacniacz->Głośnik->Powietrze->Struna->Przetwornik->Kabel->Wzmacniacz->Głośnik-> i tak w koło.
Struna po prostu wpada w rezonans z powietrzem. Jedyne co musisz zrobić to stanąć dalej od wzmacniacza i najlepiej tyłem do głośnika. A jeśli grasz metallice to kup sobie pickup Merlina Hellfire albo jakiś aktywny EMG i będzie po problemie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: probem gitarowo wzmacniaczowy HELP

to pozbieram na emg 81/60 ale najpierw to jakiś kabel chyba... dzięki za pomoc z tym rezonansem

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

4

Odp: probem gitarowo wzmacniaczowy HELP

Ja bym wolał Merlina Hellfire, bo i tańszy, polski od Pana Zbyszka z dożywotnią gwarancją:D. Nowy kabel Ci nic nie da, no chyba że masz bardzo krótki :>
A i zmniejszenie gainu też powinno pomóc, wal mocniej łapą i będzie taki sam efekt jak przy dużym gainie.
P.S. Zobacz sobie próbki dźwiękowe na http://www.merlinpickups.com/merlin/?action=humbuckery

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5 (edytowany przez Krester 2009-12-29 18:04:19)

Odp: probem gitarowo wzmacniaczowy HELP

emg używa metallica tongue Ale dźwięk merlina też jest extra!

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!