Temat: Kluczyk

Witam wszystkich. Niedawno padł mi klucz w elektryku. Oczywiście wymontowałem go i udałem się do pobliskiego sklepu  muzycznego. Pokazałem go sprzedawcy, ten udał się do swojego magicznego kantorka po czym przyniósł mi stary klucz i nowy. Gdzie tu problem ?
Nie byłbym sobą gdybym czegoś nie spieprzył, a mianowicie nie zwróciłem uwagi w sklepie czy oba klucze są identyczne w 100%.  I oczywiście nie były a sprzedawca paragonu nie wystawił, bo na takie rzeczy nie ma zwyczaju wystawiać (a tak swoją drogą to nie lubię tego dziadka:P ).
Klucz w elektryku przymocowany jest za pomocą "wkrętu"z przodu i śrubeczki z tyłu. (Przepraszam za takie określenie ale fachowego nie znam). I cały problem polega na tym, że miejsce na śrubkę w elektryku nie pokrywa się z miejscem w nowym kluczu.W dodatku jest to przy strunie A. Może mi ktoś teraz powiedzieć czy mogę zrobić tak:
z tego co mi się tylko wydaje struna A ma większą siłę naciągu niż struny wiolinowe a szczególnie
H oraz E.Tak mi się wydaje. Mogę zrobić taki przekręt że zamienię po prostu klucz ze struny E na ten nowy? Bo on się będzie trzymał na tym "wkręcie " z przodu a ta struna raczej nie będzie na niego tak mocno napierać?
Można tak czy raczej nie bo istnieją jakieś wyższe prawa mówiące o tym że każda struna działa tą samą siła na klucz??:)
Bardzo proszę o szybką i pomocną odpowiedź bo żal patrzeć na tą gitarę stojącą w kącie. smile

2

Odp: Kluczyk

Zapewne ta śrubka jest po to, aby klucz się sie obrócił. Więc chyba lepiej jest miec przykręcone jak powinno byc.

PS. Jesli klucz nie byl drogi, a nie ma możliwości zwrócenia go, to może lepiej kupić taki jaki pasuje, zamiast kombinować?? smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Kluczyk

Tak swoją drogą to na kluczach nie można oszczędzać,  bo nie ma nic gorszego niż niestrojąca gitara tongue I najlepiej oddaj ten klucz, albo wymień.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4

Odp: Kluczyk

no mpx ma rację nie warto dla kilku złotych coś zepsuć

"Live To Play Live"

5

Odp: Kluczyk

Dzięki za pomoc. Tak zrobię smile