Temat: Wysokość strun

Witam !
Mam następujące pytanie otóż posiadam gitarę Adelita kosztowała ona ok 160 zł więc wiem że nie należy ona do dobrych gitar ale uznałem że na początek wystarczy. Czytałem ostatnio że wysokość strun mierzona od XII powinna wynosić ok. 3 mm dla gitar akustycznych a u mnie jest to ponad 1 cm co dla mnie jest dosyć męczące ponieważ muszę więcej siły wkładać na dociskanie strun do progu. Chciałbym się dowiedzieć jak można samemu pozbyć się tego uniedogodnienia ? Bo wydaje mi się że coś trzeba z tym zrobić takie jest przynajmniej moje zdanie . Proszę o odpowiedzi i jakieś sugestie .

Pozdrawiam !

2

Odp: Wysokość strun

Trzeba będzie podregulować gryf smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Wysokość strun

Ale jak to zrobić ? Chodzi mi oczywiście w domowych warunkach jeżeli jest to w ogóle możliwe .

4

Odp: Wysokość strun

Taka różnica jest spowodowana dużą akcja strun, a nie dużym reliefem(Chyba że twoja gitara nie ma pręta napinającego w gryfie wtedy prawdopodobnie gryf się zgiął i nic się nie poradzi), więc regulacja gryfu nie wiele da. Trzeba piłować podstrunnik, albo siodełko, zależy co jest wyżej i co przeszkadza. I przy okaczji sprawdź relief, naciśnij jednocześnie na I i ostatnim progu i sprawdz wysokość nad siódmym progiem, powinno być jakieś 0,5-1mm.

W ogóle napisz do mnie na gg to coś Ci może poradzę, ale jakoś czarno to widzę.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95