1 (edytowany przez Canti 2008-12-23 09:08:01)

Temat: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Takie tam pytanko, żeby o czymś pogadać smile

Ile właśnie czasu poświęcacie na grę, ćwiczenia itp. i jak to u was wygląda?

U mnie zazwyczaj na początku wykonuję proste ćwiczenia, później staram się coś zagrać i uczyć nowych piosenek i tak ciągle. Ogólnie staram się ćwiczyć regularnie, ale nieraz są takie dni (studia + praca sad ), że po prostu nie daję rady, ale to tak może raz w tygodniu się zdarzy wink Ale zazwyczaj minimum 2 godziny siedzę, jak jest wolne to zdarza się i po 5 godzin.


Teraz ida swieta i mam zamiar zabrac sie troche bardziej za teorie bo to tego sie nie przylozylem, interwały, dzwieki na gryfie itp. ;/

2

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Każdy sam ustala sobie trening i jak sam zauważyłeś zależy to od ilości wolnego czasu. W zasadzie nie ma jakiejś stałej reguły co do czasu, ale warto ustalić konkretne ćwiczenia i tego planu się trzymać, nawet jeśli zajmuje on tylko godzinę. Sekretem nie jest długi czas treningu, ale trening dokładny, systematyczny i obejmujący wszystkie techniki.

3

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Ja sie pytalem ile wy tego czasu poswiecacie i jak to u was wyglada, a nie ile trzeba smile

4 (edytowany przez Rouge 2008-12-23 21:35:13)

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Ja najmniej poświęcam na grę 15 minut dziennie. To wszystko zależy od tego, ile mam czasu w ciągu dnia. Jeśli, jak teraz, mam dużo wolnego to ze 3- 4 godzinki na dzień. A jak jadę do kolegów na próby to gramy do 5-6 godzin na dzień (z przerwami na siusiu).

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

5

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

No każdy może napisać, ile poświęca czasu, ale właśnie sęk w tym, co ci da ta wiedza? smile

6

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Nic szczegolnego mi nie da ale chce dowiedziec sie jak to wyglada u innych czy wpierw jakies cwiczenia wykonujecie czy co. I ogolnie taki luzny temat zeby cos pogadac na forum.

7

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

ILE SIE DA! xD
na początku grałem nawet po 7 godzin dziennie, teraz mniej, po 3-4.
oglądam różne filmiki na youtube, ćwiczę bicie Jacka Kaczmarskiego... korzystam z tej strony ;D
uczę się chwytów na kolędach, proste riffy, vibratto i slajdy też ;D

8

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Ja gram ok. 30 min dziennie. Trochę mało, ale  czasu za bardzo nie ma sad

9

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

MOja norma to 2godz. dziennie, czasami jest kiepsko bo jest za malo czasu. Ale kiedy jest sobota to moge grac przez cały dzień, kiedy zaczęłam grać na gitarze grałam ponad 7godz dziennie, za 3 dni miałam siwe palce....;););)no ale trudno sie mowi bo trzeba cwiczyc,.:):)... i to daje efekt. Ja poświęcam te dwie godziny na praktyke na granie konkretnych utworów, i przy okazji trzeba liznac troche teorii

10

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

2h - 3h dziennie, raczej nie zmieniam tego grafiku ; )

11

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Ja też kiedyś zaczynałem od całodziennych treningów bo wiadomo, jak to jest na początku. Po pewnym czasie zacząłem dopiero na poważnie przerabiać lekcje gitarowe i czas treningów się skrócił, bo te już były męczące. Teraz wiem, że jeśli nie gra się w jakimś zespole, to gitara nie może służyć tylko do treningów, bo po jakimś czasie po prostu zbrzydnie. Trzeba pamiętać żeby się nie zmuszać do treningów, bo granie na gitarze ma być przyjemnością. Teraz nie ogarniam już trudnych motywów, ale samo granie, nawet prostych rzeczy daje mi radość.

12

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Ja nieco podobnie do kolegi powyżej, tylko, że mam najprawdopodobniej niepomiernie niższe umiejętności i tak samoż krótszy staż wink Najważniejsze jest mieć zabawę z tego, co się robi (zwłaszcza, gdy chodzi o gitarę, bo chyba nie ma sensu katować się na siłę? No chyba, że ktoś jest masochistą, ale to już inna sprawa...)

Poświęcany przeze mnie czas na gitarę?
Różnie to bywa. Czasami nie gram wcale, czasami 4 godziny dziennie.

Może i jestem zerem, ale będę walczył!

13

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

A ja minimum 3 godz ;p... bo jeszcze szkoła hmm i na desce trzeba pośmigać big_smile. Ogólnie to robię tak jak Canti najpierw proste ćwiczenia dla rozgrzewki a potem uczę się grać nowe tabulatury. ;D

we need to sound!!

14

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Ja gdzieś w okolicy godziny w porywach do dwóch dziennie, ale to taka średnia tygodniowa. Najwięcej w weekend, który dla mnie trwa od czwartku do poniedziałku włącznie tongue.

Ale mam zamiar poświecić więcej czasu nauce gry na gitarce.

Życie jest grą, śmierć to tylko zmiana planszy.

15

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Ja mało...Za mało. Graj tyle dopóki ci sie nie znudzi smile

16

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Hmm zalezy od dnia ale tak min z 3h dziennie smile

17

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Bardzo różnie. Czasem od rana do późnej godziny nocnej, czasem zdarzają mi się dni bez wiosełka wink

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

18 (edytowany przez Teknometalman 2009-08-10 11:21:02)

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Są dni kiedy gram 2-3 godziny, ale zdarzało się, że grałem nawet po 7-8 godzin. Zazwyczaj poświęcam w ciągu dnia 5 godzin na granie.

19

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Wow widze ze tu wszyscy dzielnie cwicza...ja mam dosyc malo czasu zeby grac chociaz zazwyczaj okolo 30 min dziennie, ale zdaza sie ze nie gram w ogole nie mam okazji z powodu pracy i studiow. W weekendy troszke wiecej. Ale daje mi to ogromna satysfakcje smile

20

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

ja gram około 1-2 godzin. Bez szaleństw, ale od września będę chodził do nauczyciela wink

21

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Ja zależy czy mam czas. Jak mam to ze 2h, a jak nie mam to pół godzinki zejdzie smile

22

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Zazwyczaj jakieś pół godziny dziennie. Jak mam więcej czasu to z godzinkę, ale z drugiej strony zdarzają mi się także dni bez gitary. Trochę mało, ale robię postępy, więc to chyba dla mnie dobre tempo. Jeśli zaś chodzi o sposób ćwiczeń, to nie mam żadnego schematu. Gram to, na co mam ochotę.

23

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

odswieze temat.:)
ja dziennie od 3 do 4 godz. nad gitara siedze.
ciezko dopasowac do szkoly ale dla chcacego nic trudnego!

Muzyka jest jak sen. Przy niej odpoczywasz.;)

24

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

A mi tam wyjdzie ze 2h dziennie:P
Jak tylko wpadnę do pokoju i popatrzę przez chwilę na gitarę to albo gram 1-2 kawałki albo jakieś ćwiczonka na szybkość a później wieczorem to zagram coś, poćwiczę, chwile na neta, i tak w kółko:P Ale bare dalej nie umiem ;/

25

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Ja... Um... Nie wiem? Są dni, że najwyżej kilka minut, są dni, że kilka godzin. Różnie. Albo gram to, co umiem, albo odpalam laptopa i gram z tabulatur. Albo improwizuję ćwiczac skale i wymyślając nowe, własne kawałki.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

26

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Ja co prawda mam gitarę od jakichś 3 dni, ale poświęcam na 'grę' ok 1-2h dziennie.

27

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Jak mam dni wolne to od 3h do 7h,nie gram z przymusu, po prostu sprawia mi to przyjemność.
W dni szkolne to czasem 2h,czasem 3h,a czasem tylko 30 min,po prostu nie zawsze mam czas.

Vintage V100+Marshall VS100

28

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Godzina rozgrzewki - to zawsze

i w zależności od ilości czasu najmniej nic więcej a najwięcej z 10 godzin

29

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Co wchodzi w twoją godzine rozgrzewki jeśli można wiedzieć ;p?

Vintage V100+Marshall VS100

30

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

te ćwiczenia
http://www.youtube.com/view_play_list?p … 1B48988260

+ inne oparte na drabinkach + granie gaamy C-dur i riffa z Crazy Train maksymalnie szybko do bólu palców

31

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Ja zazwyczaj jakieś 2-3 godziny a w weekend to nawet po 5.

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

32

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

U mnie jest to zwykle 1-3h dziennie, zależy ile mam czasu.

33

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

od 1 do 200 h tygodniowo <200h... 24x7=168.. tak, 200 jest możliwe, nie wyjdę na zmyślacza...> w zależności od czasu jakim dysponuje, nastroju, sił, układu planet, cyklu życiowego okolicznych form grzybów, poziomu aktywności hormonalnej pobliskiej fauny...
ale generalnie staram się pogrywać przynajmniej raz dziennie :] nie uczę się niczego konkretnego, po prostu wyładowuje się przestawiając meble Rammsteinem czy czymkolwiek innym :]

34

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Witam. Mam gitarę jakieś 4 miesiące. Na grę poświęcam 15- 30 minut dziennie. Ale ile poświęcać żeby czysto grać na gitarze?

Początkująca

35

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Zalezy ile masz wolnego czasu, checi i talentu. Akurat ja gram srednio jakies 3-4 godziny na dzien

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

36

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Graj tyle ile możesz, w końcu się uda... Zależy co masz na myśli mówiąc "grać czysto". Nawet jak opanujesz akordy żeby brzmiało czysto, to będziesz się gubił przy średnio trudnej solówce. Nawet jak po długim czasie ją opanujesz perfekcyjnie, to nie zagrasz czysto trudniejszej solówki dopóki nie miną kolejne dnie/tygodnie/miesiące.

Tak jak na początku - graj tyle ile możesz i przede wszystkim ciesz się z gry, albo chociaż nauki gry smile

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

37

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

Jak najwięcej smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

38

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

ja tam ćwicze non stop nawet teraz mam w łapach gitare chce sie w miare szybko wszystkich akordów nauczyć bo im szybciej sie naucze tym szybciej lepszą gitarę bede miał.a tak na serio to po 4-5 godzin dziennie

39

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

No wiecie jak tu piszecie 5 czy ileś godzin to to jest normalnie demotywator. Ja czasami 2 godziny lub więcej jak mnie coś wciągnie, czasami po 30 minut dziennie, czasami wogóle, jak mam gorszy dzień.

Fender Stratocaster MiA + Marshall VS 8080
poradnik teorii gitarowej - http://www.sendspace.pl/file/ec10e24565 … za-ver-2-0 wink

40

Odp: Ile czasu dziennie poświęcacie na grę ? :)

czasem jak na przykład dzisiaj mam rozwalone paluchy i o nie mamo grać