Temat: Czy znacie nuty?

Znacie, czy nie?

Czytacie a vista?

Ogólnie w dziesiejszych czasach ktoś kto chce osiągnąć coś więcej niż granie coverów w domku to musi znać teorie i kropka. wink

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

2

Odp: Czy znacie nuty?

szkoda, że nie ma lat 60. bitelsi nie znali nut a chyba wiecie jaki osiagneli sukces, ile muzycznych styli odkryli, jak zrewolucjonizowali muzykę...

3

Odp: Czy znacie nuty?

maciej131313 napisał/a:

Ogólnie w dziesiejszych czasach ktoś kto chce osiągnąć coś więcej niż granie coverów w domku to musi znać teorie i kropka. wink

Na czym opierasz tą teorie o.O?

Vintage V100+Marshall VS100

4

Odp: Czy znacie nuty?

Ja wcale

Angus Young The Best

5

Odp: Czy znacie nuty?

Gitara to chyba jedyny specyficzny instrument (oprócz perkusji) gdzie brak umiejętności czytania nut ujdzie płazem:p

6

Odp: Czy znacie nuty?

Pewnie tak, w końcu każdy potrafi czytać tabulatury i wiekszość ma GuitarPro albo inny taki programik

7

Odp: Czy znacie nuty?

Ja umiem mniej więcej. Tzn. długości, wysokości, krzyżyki, bemole, takty. Pauzy gorzej smile A bardziej skomplikowane... Brrrr!

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

8 (edytowany przez maciej131313 2009-09-09 13:59:14)

Odp: Czy znacie nuty?

Nemoris napisał/a:
maciej131313 napisał/a:

Ogólnie w dziesiejszych czasach ktoś kto chce osiągnąć coś więcej niż granie coverów w domku to musi znać teorie i kropka. wink

Na czym opierasz tą teorie o.O?

no tak to już jest... może nie chodzi o same nuty, ale teoria. dajmy na to już coś umiesz na gitarze, opanowałeś techniki i idziesz na jam session. Załóżmy, że klawiszowiec mówi, żebyś grał akordy z gamy c a on zapoda improwizacje albo na odwrot. I co? wychodzisz na glupka.

Gitara to chyba jedyny specyficzny instrument (oprócz perkusji) gdzie brak umiejętności czytania nut ujdzie płazem:p

No okazuje się, że nie ujdzie.

Podsumowując, dyby ktoś myślał, że nuty umie...:
http://www.nk.art.pl/other/nuty.jpg

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

9

Odp: Czy znacie nuty?

to się w ogóle da zagrać ?? xD

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

10

Odp: Czy znacie nuty?

Hahahahaha, Maciejowi się nudziło i rysował sobie na pięciolini:P:P:P
A jak grać to na keyboardzie to chyba by mi klawiszy nie starczyło ;]

"Za każdym razem osiągaj jedno.
Za każdym razem ucz się jednego.
Do chwili, gdy nauczysz się wszystkiego."

11

Odp: Czy znacie nuty?

albo palców xD

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

12

Odp: Czy znacie nuty?

Może tego i tego. Może jeszcze rąk. Ale jak zagrać takie zawijasy? Wie ktoś?

13

Odp: Czy znacie nuty?

maciej131313 napisał/a:
Nemoris napisał/a:
maciej131313 napisał/a:

Ogólnie w dziesiejszych czasach ktoś kto chce osiągnąć coś więcej niż granie coverów w domku to musi znać teorie i kropka. wink

Na czym opierasz tą teorie o.O?

no tak to już jest... może nie chodzi o same nuty, ale teoria. dajmy na to już coś umiesz na gitarze, opanowałeś techniki i idziesz na jam session. Załóżmy, że klawiszowiec mówi, żebyś grał akordy z gamy c a on zapoda improwizacje albo na odwrot. I co? wychodzisz na glupka.

Co do samej teorii to przyznam ci racje.Jest bardzo ważna jak ktoś chcę nie grać tylko coverów.Bez nut też da się grać,ale mają taki plus że oddają piosenki bardzo dokładnie.

Vintage V100+Marshall VS100

14

Odp: Czy znacie nuty?

maciej131313 napisał/a:

Podsumowując, dyby ktoś myślał, że nuty umie...:
http://www.nk.art.pl/other/nuty.jpg

Zapytałem się z ciekawości kumpla co gra w orkiestrze czy umiałby to zagrać. Powiedział mi, że to niemożliwe, bo to chyba rozpiska dla całej orkiestry, a w dodatku z nieistniejącymi oznaczeniami. Nie wiem - ja się nie znam na tym kompletnie, ale mu wierzę na słowo.

PS: Tak czy inaczej ten obrazek robi wrażenie smile

15

Odp: Czy znacie nuty?

Co do nauki z nut mogłabym troszkę pomóc, gdyby ktoś miał problem, lub do odczytywania znaków na pięciolini. Chodziłam 4 lata do muzyka na fortepian, a teraz gitara, co prawda na gitarze dopiero nie dawno zaczęłam uczyć się z nut ale może umiałabym pomóc:)

16

Odp: Czy znacie nuty?

ja jako dziecko uczęszczałam do zespołu szkolnego gdzie grałam na gitarze, toteż się tych nut nauczyłam. Teraz od roku wstąpiłam do Szkoły Muzycznej na dwa lata (chociaż w papierach mam, że jestem na cztery big_smile) coby się nauczyć teorii i inny dupereli, także, no, umiem big_smile

17

Odp: Czy znacie nuty?

Uczyłem się, samych podstaw kiedy pobierałem nauki. Teraz...opieram się na tabulaturze głównie a teoria brzmi dla mnie jak chiński.

18

Odp: Czy znacie nuty?

Nie żebym odpowiadał na posta sprzed trzech lat ale...

znajomośc teorii nie równa się znajomości nut.