41 (edytowany przez mpx 2009-07-17 21:14:19)

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Najlepiej włóż mikrofon do pudła(no chyba że się nie da tongue ). Pociągasz strunę np. E4 ( tą cienką), AP Tuner powinien pokazać pod napisem Note E4. Dalej, z prawej strony masz napis cents jeśli pokazuje -30 to naciągasz delikatnie strunę kluczem, najlepiej pociągnij strune, kręć kluczem i patrz co pokazuje AP Tuner, jeśli jest np. +30 to luzujesz. I robisz tak z każdą struną. Jeśli struna jest zbyt rozstrojona to AP Tuner pokaże np. zamiast E4 inną nutę to patrzymy na ten pasek po prawej, na którym kreseczka nam pokazuje w którym miejscu jest dźwięk. Jeśli jest poniżej danego dźwięku to podciągamy, jeśli wyżej to obniżamy. I tyle. Można jeszcze dla ułatwienia sobie włączyć Harmonic Graph(klikamy przycisk View).

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

42

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Dzięki wielkie:)) Wszystko gra:D

43

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Tak Ap Gitar Tuner jest świetny przypadkiem go znalazłem i stroje nim smile

44

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Jeżeli o mnie chodzi, to stroje teraz gitarę flażoletami. Nie jest to takie proste, aczkolwiek podobno to najlepsza metoda.

45

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Mam mały problem. Miałem to już wcześniej czasem z wersją 1.2, ale AP 3 ciągle to pokazuje. Mianowicie: przy szarpaniu najgrubszych strun, strzałka najpierw jest na np. +5, a po tym, jak dźwięk zabrzmi na dobre, strzałka zaczyna spadać aż do -1. O co w tym chodzi? Czy to może być wina popękanego i sklejonego pudła?

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

46

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Po prostu przy mocnym szarpnięciu struna się napręża i stąd takie odchylenia, są one nieznaczące. U mnie też tak jest i najbardziej jest to widoczne przy strunie B

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

47 (edytowany przez Pearl 2009-09-05 14:12:06)

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Nom należy pamiętać że struna drga ciągle "tworząc" dźwięk, chyba nie da się szarpnąć struną tak żeby wskaźnik pokazał tylko raz idealne ułożenie wysokości.Poprzez to napinanie się jak już napisał poprzednik struna cały czas drga przez co drży wskaźnik na ap. No i to co my możemy uważać za jeden dźwięk może składać się z wiekszej ilości innych tak np. drganie struny lub nawet szumy i głos kolegi/zanki.

48

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

No właśnie dźwięk nie składa się tylko z częstotliwości głównej, ale też ze składowych harmonicznych.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

49

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Acha. Tyle że dźwięk nie drży, a jedynie zmniejsza się jego częstotliwość.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

50

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Mój błąd sry chodziło że drży struna ;p

51

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

To w takim razie jak nastroić gitarę? Tak, żeby o,o% było zaraz po szarpnięciu czy po chwili?

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

52

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Zaraz po szarpnięciu.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95