Temat: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

Nie moge nastroić gitary, gdy zrobie juz porządek z ostatnią struną to pierwsza jest juz rozstrojona.. sad

2 (edytowany przez mpx 2009-08-27 19:59:04)

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

Jaka gitara, czym stroisz i chodzi o nowe czy stare strun?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

nowe nylonowe lubią się rozstrajać muszą się "rozciągnąć" żeby trzymały strój smile wiem bo niedawno wymieniałem i po nastrojeniu te wszystkie "supełki" tongue mogą się jeszcze trochę mocniej zacisnąć w skutek czego naciąg struny się luzuje i trzeba dostrajać

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

4

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

Klasyczna i struny sa nie nowe, ale tez nie stare, niedawno nie bylo z tym problemu,a i struny mam do ukustyka.

5

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

Bardzo prawdopodobne ze metalowa owijka wokół strun Ci się odwinęła, bądź przez przypadek ją przeciąłeś, wtedy pomorze tylko nowy komplet strun wink Radze zobaczyć czy gdzieś nie masz właśnie takiego niebezpiecznego wyciągnięcia się owijki ^^

6

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

Pearl i dlatego rozstraja mu się struna bez owijki? Rozwiązanie jest proste klasyk + metalowe struny = masa problemów. Zmień na nylony i powinno być ok.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

Zważywszy ze basówki są z owijka także w klasykach to tak, to ze nie stroją koledze tez wioliny może być przyczyna źle zawiązanego supełka - kuzyn miał ten problem przez co musiałem zakładać i ponownie zawiązywać struny wink

8

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

Pearl czy Ty w ogóle przeczytałeś co on napisał?? Po pierwsze rozstraja mu się pierwsza struna, ja nie wiem może u Ciebie ona jest w owijcie ale u reszty ludzi bez. Po drugie napisał, że ma metalowe struny w gitarze klasycznej, co jest zabójcze dla takich gitar...

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

9

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

Nie pierwsza tylko wszytskie struny, gdy nastroje juz wszytskie to musze je nastroić  znowu.. I moge tak cały dzień sie bawić.

10

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

Zmień struny na takie jakie powinna mieć twoja gitara, jak to nie pomorze to znaczy że masz klucze do wymiany.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

11

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

Pewnie są to klucze, bo zmienialam tylko struny GHe, i zaliczyła mi jeszcze ostatnio maly wypadek. ech sad

12

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

Struny zmienia się kompletami a nie pojedynczo. Zmień struny na nylonowe, bo w metalowe NIE NADAJĄ się do gitary klasycznej!

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

13

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

A kto mówi, że sie nie nadają? Jak wszytskich nie moge nastroić to nie znaczy, ze to wina tych trzech, że są metalowe..

14

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

OMG. Nie będę strzępił klawiatury

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

15

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

człowieku nie rozumiesz ze jak zostana metalowe to
Ad.1 gówno (za przeproszeniem) ci da ewentualna wymiana kluczy bo i tak zaraz mogą się zepsuć
Ad.2 wykrzywi ci się gryf przez co ciężko ci będzie przyciskać struny na wyższych progach
Ad.3 oprócz wykrzywienia gryf może zacząć się odklejać od pudła
Ad.4 mostek też zacznie ci się odklejać aż w końcu wystrzeli i w tedy to już kaput i tylko do lutnika

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

16

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

Ja to bym sie bał, że lutnik mnie wyśmieje jak zobaczy metalowe struny w klasyku...

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

17

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

karolcikr napisał/a:

A kto mówi, że sie nie nadają? Jak wszytskich nie moge nastroić to nie znaczy, ze to wina tych trzech, że są metalowe..

Lol.Jak do ściany,jak wydaje ci się ze wiesz wszystko,to po co się pytasz?

Vintage V100+Marshall VS100

18

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

ehh mpx i kto nie umie czytac... z reszta ja tez nie zauwazylem tego ,,do ukutyk,, co do strun zmien jak radza na nylon poki jeszcze gitara jest cala (chyba cala)

19

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

Dzieki za rady..
I za wyśmianie, będę musiala wyśmiac innych znajomych, którzy też tak zrobili ze strunami.
Dziekuje.

20 (edytowany przez asiaedward123 2019-12-20 11:57:50)

Odp: Po nastrojeniu ostatniej struny pierwsza się rozstraja...

Witam kupiłam gitarę  gewa pudre 3/4 która ma 3 nylonowe 3 z owijką metalową i się zastanawiam jak nastroić żeby te z owijką metalową się nie rozstrajały. To jest prezent dla bratanka i chcę go w pierwszy dzień świąt nauczyć Twinkle Twinkle little star. Tą piosenkę akurat gra się na 3 dolnych strunach ( ja ją umiem na ukulele) i się zastanawiam jak te struny z owijką nastroić żeby tak szybko się nie rozstrajały. Struny nylonowe wiem jak nastroić. Pozdrawiam Asia Wójcik