1 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-01-30 22:20:22)

Temat: Epiphone

W tym temacie chciał bym się dowiedzieć co sądzicie o firmie podanej powyżej

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

2

Odp: Epiphone

Robią całkiem dobre gitary, choć czasami można trafić na bubel. Ale myślę, że warto kupować gitary tej firmy, sama mam Epiphone'a G400 i jestem raczej zadowolona smile

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

3

Odp: Epiphone

ja dostałem niedawno Epiphone DR-200 ce i całkiem dobrze się na niej gra i wydaje mie się ze jest solidna

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

4

Odp: Epiphone

Ja też mam epiphone DR-200 ale atruny chyba są twarde bo mnie palce bolą mimo, że codziennie ćwiczę ok 2 miesięcy. Aby struny graly muszę przyciskać tak mocno, ze mam biale paznokcie,  chociaż struny sa dosć nisko nad gryfem.

"Masz problem? To bardzo dobrze." Napoleon Hill

5

Odp: Epiphone

Firma 1 kalsa big_smile

Angus Young The Best

6

Odp: Epiphone

tak ogolnie co do firmy to mam epiphona SG-310 i jestem zadowolony.

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

7

Odp: Epiphone

Dydona napisał/a:

Ja też mam epiphone DR-200 ale struny chyba są twarde bo mnie palce bolą mimo, że codziennie ćwiczę ok 2 miesięcy. Aby struny graly muszę przyciskać tak mocno, ze mam biale paznokcie,  chociaż struny sa dosć nisko nad gryfem.

Mam też tą samą DR-200 ce i mnie bolały bo już mi się skóra na palcach trochę wyrobiła. Tylko ostatnio była rozstrojona, a nie mogłem nastroić przez kompa ani ze słuchu musiałem se baterie kupić do elektroniki, bo mam wbudowany stroik. To fotka
http://www.musicgearreview.com/dbpix/esonicfeat-l.jpg

Moja to ta po lewej

A bolą??? To normalne ponieważ:
1.jesteś początkującym gitarzystą i na początku zawsze bolą
2.W elektroakustykach są metalowe struny. I nie jak w klasyku bo tam  są nylonowe więc na stalowych bardziej boli...

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

8

Odp: Epiphone

Cześć wszystkim smile

Jestem początkującym grajkiem wink do tej pory grałam na gitarze klasycznej, ale chciałabym się przerzucić na akustyczną  i szukam pytam.... bardziej doświadczonych. Czy moglibyście mi coś doradzić?   Czy gitara Epiphone AJ 100 EB  to Waszym zdaniem dobry wybór ?

9

Odp: Epiphone

tu jest więcej informacji na jej temat :

http://www.sound.pl/prod/9886/21.htm

10

Odp: Epiphone

Polecam ci bardziej Yamahę F310... Są droższe, ale napewno mają lepsze brzemienie. W końcu to Yamaha. Epiphone też zły nie jest, ale tutaj zdania są podzielone. Niektórzy mówią że Epiphone poniżej 1000zł nie ma nic dobrego. Myślę że Yamaha to będzie to co Ci będzie odpowiadać. Przejdź się do sklepu muzycznego, zapytaj czy mają. Zagraj coś na niej, dotknij i obejrzyj...

Wiesz, że tracisz parę sekund swojego życia, które mógłbyś przeznaczyć na nauczenie się nowego akordu, czytając ten tekst? wink wink wink

11 (edytowany przez Pearl 2009-07-03 21:36:37)

Odp: Epiphone

Zagrac watpie ze zagrasz bo skoro szkasz pomocy w tej sprawie pewnie dopiero zaczynasz i nie wiesz jak sprawdzic czy gitara jest dobra tongue no ja mam dylemat epi ibanez ale zauwazylem ze wiekszosc modeli epiphona ma cieplejszy dzwiek niz inne gitary nie tylko ibanezy. Dlatego zwroc tez na to uwage ten epi co nam tu pokazalas wydaje sie byc rozsadna oferta dla poczatkujacego gracza i narazie nie ma co wydawac wiecej kasy jesli dopiero zaczynasz grac wink

12

Odp: Epiphone

Pearl ja miałem Ibaneza. Pozbyłem się go na allegro.pl w dwa tygodnie od kąd go kupiłem. Niby to dobra firma, ale dla Ibanez'a najważniejsze są zyski. To strasznie "twarde" gitary. Mocne struny (po założeniu cieńszych gorzej brzmiał)... Taki jakby Rockow'y... Zależy co chcesz akustyk, elektryk czy hybryda? Mogę ci polecić kilka modeli. Moi rodzice prowadzą sklep muzyczny i często tam przebywam więc mam trochę wiedzy na temat samych modeli ;DD

Wiesz, że tracisz parę sekund swojego życia, które mógłbyś przeznaczyć na nauczenie się nowego akordu, czytając ten tekst? wink wink wink

13

Odp: Epiphone

Mi ibanezy kojarza sie dfo gry country ne wiem czemu big_smile no dobra a co do tej gitary to trzeba bylo odrazu ^^ chce kupic elektro akustyka najelpiej epi albo fendera. Mieszkam w miescie i moge sobie pojsc do sklepu ogladac te gitarki co wybieram ale poki co mam 3/4 kasy wiec nie chce mi sie latac po sklepach jak juz wybiore pare modeli do oblukam. A no i moje fundusze to okolo ~1500 PLN smile

P.S a z kad jestes big_smile?

14

Odp: Epiphone

Epiphone to dobra firma smile Byłem użytkownikiem gitary Les Paul Standard Plus przez kilka lat i nie sprawiła mi żadnych kłopotów, aczkolwiek najtańsze modele pozastawiają nieco do życzenia. W tych najtańszych modelach zdarzają się problemy z nastrojeniem menzury oraz z elektroniką. Mimo to profesjonalna i sprawdzona firma, która oferuje półprofesjonalne gitary. Ponadto z tego co się orientuje gitary są dodatkowo przed wysłaniem sprawdzane przez zatrudnionego w firmie lutnika, tak więc gdy przychodzi do nas gitarka, na karcie gwarancyjnej mamy wpis, że była sprawdzona.

Zapraszam na bloga"Porady Gitarowe", gdzie znajdziecie porady niezbędne podczas nauki gry na gitarze.