Temat: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

Jestem początkującą `Gitarzystką` i nie zabardzo wiem,
Co dzieje się z moja gitarą. Gdy gram struny G,D,A,E,
Gryf trzęsie się. Takie mam uczucie w rękach.
Ten dźwięk jest strasznie nieprzyjemny gdy gram.
Mam tak od samego początku, odkąd zakupiłam gitarę.
Mam akustyka.
Czy ktoś jest w stanie mi pomuc?
Co się dzieje z moją gitarą i czy da się to naprawić?

2 (edytowany przez Raphael 2009-07-10 22:06:40)

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

Hm... Czy gryf jest dobrze zamocowany? Sprawdź, czy możesz nim poruszyć ręką. Tylko nie połam ;] !
Z tego, co mówisz, wynika, że gryf trzęsie się wtedy, gdy poruszasz struny, które mają najwiekszy naciąg. Tzn. największą siłą oddziałują na twój gryf. Akustyk powiadasz... powiedz, czy ma pręt w gryfie? I jakie ma klucze? Takie:
http://www.sound.pl/dane/prod/8101/Buena%20Vista%20-%20klucze.jpg
czy takie?:
http://hurt-mix.com.pl/wzdencia/instrumenty/DSCF0132.jpg

Ale to i tak raczej nie uzasadniałoby trzęsienia się gryfu... przez mój przebiegały delikatne wibracje tylko wtedy, gdy stroiłem gitarę. Wtedy towarzyszyło to dudnieniu. może to kwestia stroju? Jak silne są te wibracje?

PS Może poszukaj jakiś pęknięć czy coś... spytać trzeba bardziej doświadczonych.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

3

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

Na pewno trzesie Ci sie gryf tak? rozuemiem ze tak zobacz czy nei masz pekniecia tam gdzie sie laczy gryf z pudlem. No i zobacz czy masz rowny gryf. Ja mialem ten problem bo hmm.... z powodu pewnego przypadku rozerwal mi sie gryf od pudla, no nie badzmy kolokwialni troche sie oderwal ;P

4

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

Raphael: Klucze ma takie jak na tym drugim obrazku.
Pręt w gryfie także ma.
Pęknieć nie ma rzadnych. Drobne ryski tylko xD
Wibracje zależą od tego z jaką sliłą pociągne strunę.
Jeśli lekko to dźwięk lekki jeśli mocno to straszny dźwięk jest.


Pearl: Tam gdzie łączy sie gryf z pudłem nie ma pękniecia.
Gryf jest prosty xD

I co dalej?

5

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

A dalej to najprawdopodobniej przez klucze. Mam tak samo ze starą 24 letnią gitarą akustyczną. Defil to co się dziwic wink
Dzieje się to przez to, że klucze mają luz. wibracje struny przenoszą się na klucze. Te przez owy luz drgają i brzęczą a co za tym idzie w dużym stopniu przenoszą drgania na gryf.

Przyczyna może być inna ale ta moim zdaniem jest najbardziej prawdopodobna.

Jeśli to na pewno to, to rada na to jest taka: albo przyzwyczaisz się albo zmień klucze i powinno być ok. smile

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

6

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

hm... A masz wszystkie struny?

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

7

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

pytanie bardzo słuszne, jesli nie masz jakiejs struny to "wolny" koleczek stroika jest luźny i nieznacznie się kiwa (tak jest przynajmniej w mojej gitarze). Dlatego brzęczy przy graniu.

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

8

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

Mam wszystkie struny i wychodzi na to że bede musiala wymienic klucze

9

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

No walsnie nei wiem a moze to pret w szyjce ? No coz epiej sie juz tym samemu nie bawic tongue A nie masz nigdzie nawet sklpeu muzycznego ? tam by Ci to sprawedzili na miejscu za darmo i ewentualnie mozna by do nich oddac do naprawy ;]

10

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

Dokładnie tak, jak mówi Pearl. Lutnik albo muzyczny, nie ma sensu zminiać od razu kluczy, skoro rozwiązanie może być o wiele prostsze.

pytanie bardzo słuszne

dzięki smile

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

11

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

najblizszy sklep muzyczny mam 35 km od siebie w Siemiatyczach. NIe marzy mi się tam jechac ale dla gitarki zrobię wszystko xDD

12

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

I o to chodzi big_smile sorry ze za duzo Ci nei pomoglismy ale trudno tak na odleglosc nawet bez zdjecia czy filmiku tongue

13

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

Zdjęcia dźwięku nie potrafie zrobić xD
A do filmiku nie mam sprzętu Dx

14

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

^^ zdjecie gitary w ogole i gryfu ^^

15

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

aha. No to poprostu zdejmij struny, i sprawdz reka czy ci sie klucze majtaja smile JA tak mialem, ale szybko rozwiazalem ten problem, mianowice wziolem klucz i przykrecilem wszystkie klucze dobrze do glowki ;d i jest dobrze, jak dostalem gitare, trzeba ja bylo troche naprawic, ale teraz smiga i przeczytalem gdzies ze jest z wyzszej pulki.

16

Odp: Pomocy. Trzęsię mi gryf?!?

u mnie w nowej gitarce jak ściągne struny to mają lekkie luzy stroiki ale gryf mi nie drga tongue