Temat: Pytania o wzmacniacz, efekty...

Cześć. Jestem niby zaawansowanym gitarzystą, ale mam kilka pytań. Wiem że będziecie musieli się napisać, ale temat może komuś nowemu się przyda. Mam gitarę hybrydową (elektro-akustyczną) i chciałbym kupić wzmacniacz. Do wzmacniacza podłączyłem się tylko raz, więc moja wiedza na ten temat = mniej niż zero jak w piosence Lady Punk ;] Jak mam kupić wzmacniacz? Jakie mi polecacie? Co to znaczy wzmacniacz lampowy, czy jakoś tak? Na co zwracać uwagę podczas kupowania wzmacniacza? I kolejne pytania w sprawie efektów i tych multiefektów. Czy mi do piosenek ogniskowych takie efekty się przydadzą? Jak tak to jakie? wink)

Na wzmacniacz chciałbym wydać nie więcej niż 1500zł. Nie wiem czy to mało czy dużo. Więcej nie mam, bo ja nawet pełnoletni nie jestem big_smile


Z góry dzięki za pomoc wink)

Wiesz, że tracisz parę sekund swojego życia, które mógłbyś przeznaczyć na nauczenie się nowego akordu, czytając ten tekst? wink wink wink

2

Odp: Pytania o wzmacniacz, efekty...

Taa ja sie ropisywac nie bede bo i nie ma na czym 1500 PLN to spora suma jak na wzmacniacz domowy bo ruzumiem ze taki chcesz zakupic ja polecam Ci Marshalla ale zapewne wiekszosc poleci Ci Voxa no coz efektow nie potrzebujesz przy ognisku chyba ze chcesz grac koncerty typu "scotty doesnt know" wink co do tego wzmacniacza lampowego to nie polecam no coz to juz sobie wyszukaj w google dlaczego ( za dluugo pisac). A efekty no cuz ja kiedys chcialem sobie kupic "kaczuche" ale darowalem sobie bo doszedlem do wniosku ze nie nie poterzbna mi skoro gram na akustyku (niby elektro akustyku) a i tak wiekszosc piosenek jakich sie uczylem byla bez efektu. Tak wiec za 1500PLN kupisz sobie naaa spokojnie wzmacniacz dobrej jakosci i jakis efekt jesli chcesz. Co do multi efektow sie nie odzywam bo nie mam zdania ;]

3

Odp: Pytania o wzmacniacz, efekty...

Dzięki. wink

Wiesz, że tracisz parę sekund swojego życia, które mógłbyś przeznaczyć na nauczenie się nowego akordu, czytając ten tekst? wink wink wink

4

Odp: Pytania o wzmacniacz, efekty...

Pearl... z jakiego powodu lampowy jest niby gorszy? Dlatego, że trzeba po włączeniu zaczekać momencik aż się rozgrzeje? A lampowe mają to do siebie, że dźwięk czystszy wydają. No dobra, jest jeszcze jedna rzecz... czasem ściągają radyjo jak jest gdzieś blisko (nam na próbach ściągał z knajpki obok ^^).

5

Odp: Pytania o wzmacniacz, efekty...

Nie Jester jak juz napisalem od tego jest google zobacz sobie lampowe i wtedy mow czemu as lepsze od innych smile

6

Odp: Pytania o wzmacniacz, efekty...

Ale ja wcale nie muszę szukać. Grałem i na jednym i na drugim.

7 (edytowany przez Pearl 2009-07-05 18:02:31)

Odp: Pytania o wzmacniacz, efekty...

Ja rowniez mi nie pasuja lampowe wiec we will stay racist ;]

8

Odp: Pytania o wzmacniacz, efekty...

Ja się niezgodze... lampka najlepsza i najbardziej naturalna!!! każdy szanujący się gitarzysta ci powie.. zreszta moc jest bez porównania... 60W lampą przebijesz 100W tranzystor a że mi siagło radio policyjne to kupa smiechu na próbie a więc kolejna korzyść

9

Odp: Pytania o wzmacniacz, efekty...

Ja też mam jedno pytanie, ponieważ chciałbym kupić przystawkę do akustyka, czyli zrobić z niego elektro-akustyka i nie wiem czy to się opłaca, czy będzie miał dobry dźwięk?

http://www.youtube.com/user/Brtk93
Fender American Standard Stratocaster

10 (edytowany przez Pearl 2009-08-09 23:08:38)

Odp: Pytania o wzmacniacz, efekty...

Ja mam taki przystawek jednak jakos zadko go uzywam,mimo to czasami sie przyda kiedy chce troche glosniej pograc. Moj odkupilem od innego gitarzysty ale na poczatku kozstowal 50 zl wiec nie jest to jakis najlepszy ani najgorszy wink efektu troche uzyskasz z dobrym wzmacniaczem, to ,,troche,, to duzo tak dla scislosci. Kupisz jesczcze wah waha i grasz juz na elektryku a nie akustyku big_smile

11

Odp: Pytania o wzmacniacz, efekty...

Wzmaki lampowe to snobizm!
Tak naprawde nie rozpoznasz w utworze czy wzmocnienie jest na tranzystorach czy na lampach.

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

12

Odp: Pytania o wzmacniacz, efekty...

Powiedz to na gitara.pl

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

13

Odp: Pytania o wzmacniacz, efekty...

Niech sobie ludzie robią i myślą co chcą. Ja mam swoje zdanie i nie muszę nikogo przekonywać.

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...