Temat: Na jakim sprzęcie zagram te utwory?

Witam serdecznie wszystkich

Miło mi, że rozpoczynając swoją przygodę z gitarą, mogę z Wami tutaj dyskutować smile

Na początek mojej zawiłej i usianej zapewne masą rozczarowań i radości drodze chciałbym poprosić Was o sugestie na temat wybrania gitary elektrycznej oraz wzmacniacza. Opiszę krótko swój zacny przypadek.

Mam 28 lat i coś do głowy mi strzeliło, że za długo się jarałem patrząc jak inni wykonują przefantastyczne solówki na gitarach elektrycznych. W ramach prezentu dla żony nauczyłem się grac jeden utwór (4 akordy) na gitarze klasycznej. Wyszło spoko. Natomiast chcę teraz w ramach prezentu ślubnego dla mojego brata zagrać utwór na weselu. Ostatnie 2 miesiące latam po necie jak oszalały i nadrabiam od zera wiedzę na temat podstaw typu "co to jest gitara elektryczna i czy wzmacniacz to jakaś funkcja w mikrofalówce". Od razu powiem, że nie interesuje mnie krok po kroku czyli klasyk, akustyk i dopiero elektryk. Mam taki plan, że nauczę się od razu na elektrycznej i mimo, że będzie ciężej jak mi się mówi dookoła to to zrobię.

Wiem co chcę grać. W zasadzie wszystko co chcę Wam powiedzieć mieści się w tych dwóch utworach poniżej. Chciałbym podobnie jak ten gość mieć do czynienia z takim dzwiękiem. I wiem, że na zdjęciu jest sprzęt wart więcej niż moje auto wraz z kompletem zimówek, ale chodzi mi o dookreślenie czego mam szukać aby sie do tego zbliżyć. Podobno ma Fendera Stratocastera Custom Shop 1964 (mam nadzieję, że nie przekręciłem), jakiś Tube Screamer i Tube Factory.

https://www.youtube.com/watch?v=FmLxF1hyCos
https://www.youtube.com/watch?v=tquC1Yg0Z_s

Załóżmy, że mogę kupić używki tak do około 1300zł (łącznie gitara + piec).
Nie oczekuję cudów, ale koleś w Riffie na Yamaha 012 + Mustang I z miejsca zbliżył się bardzo do tego.

Gitary, które wybrałem:
- Yamaha 112V (HSS)
- Squier Standard HSS albo SSS (podobno ten droższy HSS jest gorszy w opinii ludzi)

Piece: (będę grał w zasadzie w mieszkaniu, a na wesele będę raz potrzebował sobie stanąc gdzieś obok i rozłożyć sprzęt na jeden utwór więc powinny ich moce starczyć raczej)
- Fender Mustang I
- Peavey Vypyr Vip 1
- Vox 20VT+
- Roland Cube 20 GX

Jakich ustawień mógł użyć ten koleś? Jakiś przester na wzmacniaczu wystarczy? Delay, Gain i gotowe?

Dziękuję już z góry za fakt, że doczytałeś/łaś ten wywód smile