1 (edytowany przez yoshimoto 2016-07-18 10:29:02)

Temat: Rozpoczęcie gry na gitarze elektrycznej PYTANIA

Witam, mam parę pytań dot. rozpoczęcia gry na gitarze elektrycznej. Z ŻADNĄ gitarą nie miałem nigdy styczności, jestem po prostu fanem takich zespołów jak Slipknot, Bullet for my valentine, disturbed itp.
Pytanie 1: Czy nie jestem "za stary"? Mam już/dopiero 15 lat, słyszałem że wszyscy "wielcy" gitarzyści rozpoczynali grę bardzo młodo (10 lat np.) i tak się zastanawiam, czy jeszcze mogę myśleć o tej nauce gry na gitarze?
Pytanie 2: Jak już napisałem, nigdy nie miałem z żadną gitarą styczności. Czy muszę zacząć grę na gitarze akustycznej czy jednak mogę od razu od elektrycznej (słyszałem, że rozpoczynanie nauki na akustyku by potem przejść na elektryka to zło i ogólnie to mit)?
Pytanie 3: Jeśli zakupiłbym teraz jakąś gitarę, nauczyłbym się na niej grać ucząc się z poradników w internecie? W moim mieście nie ma żadnego prywatnego nauczyciela, ani żaden znajomy nie potrafi grać.
Pytanie 4: Ile musiałbym co najmniej wydać pieniędzy na te wszystkie potrzebne rzeczy do nauki (instrument, kostki, struny itp. itd.)? Załóżmy, że mam 1000zł, dało by się coś z tego wykręcić?
No to już chyba wszystkie pytania, chyba ponieważ czuje ze jakieś mi uciekło podczas pisania poprzednich. Jeśli sobie przypomnę to edytuje temat (o ile się da, jestem tu pierwszy raz) albo dodam komentarz. Dziękuje z góry za odpowiedzi.

2

Odp: Rozpoczęcie gry na gitarze elektrycznej PYTANIA

jedyne co musisz zrobić to w siebie uwierzyć

Odp: Rozpoczęcie gry na gitarze elektrycznej PYTANIA

Witam smile
Ja zaczęłam jak miałam 14 lat, idzie mi całkiem nieźle, myślę że nie jest za późno, nawet sie nad tym nie zastanawiaj wink ja zaczęłam na klasycznej ( to dopiero jazda xd) pół roku później dostałam starą elektryczną po tacie. Myślę że to bez różnicy na jakiej gitarze zaczniesz, czy na elektrycznej czy akustycznej. I jako że kupujesz swoją 1 gitarę to myśle że 1000 zł wystarczy. Co do nauki, to nie wiem. Ja chodzę na zajęcia i tata mnie uczy

Ps. masz cudowny gust muzyczny lml

4 (edytowany przez Mefisto777 2017-03-12 23:38:41)

Odp: Rozpoczęcie gry na gitarze elektrycznej PYTANIA

Nikt ci nie każe być wielkim, a zaczynając w wieku 15 lat spokojnie można dojść do bardzo dobrego poziomu. Niech ci przez myśl nie przejdzie, że jest za późno.

5

Odp: Rozpoczęcie gry na gitarze elektrycznej PYTANIA

Gitara jest bardziej chimeryczna niż dziewczyna.Im mniej o nia dbasz(ćwiczenia) tym bardziej Ci się odwdzięcza nie dając w zamian upragnionych dźwięków bo,żeby dobrze grać na gitarze trzeba o nią zadbać i ćwiczyć,ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.Oczywiście są osoby,które nie planują być wirtuozami-chcą tylko trochę się nauczyć akordów i grać do ogniska.To ich sprawa.Natomiast ci bardziej ambitni muszą wręcz godzinami ślęczeć,często nad nudnymi skalami,technikach za którymi nie przepadają ale uwierzcie,że to jedyna droga do osiągnięci celu-mistrzostwa gitarowego rzemiosła.   Na początek w zupełności wystarcza nieduża kwota,by kupić przyzwoitą gitarę elektryczną(1500-2000) albo akustyczną( 1000-1500) wystarczy.
Jest taka teoria 10 tysięcy godzin,po których osiąga się dolny poziom wirtuozostwa.I sprawdza się to w praktyce ale technika z roku na rok postępuje i trzeba ćwiczyć więcej.Obliczyłem,że np taki Yngwie Malmsteen spędził z gitarą ,co najmniej 50 tys godzin a przez pierwsze dziesięć lat grał 10 godzin dziennie przez 5-6 dni w tygodniu.Efekty?Każdy może je zobaczyć oglądając tego super wirtuoza. Tak więc ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia..