2,921

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam
Co byście polecili dla początkującego co dobre kilka lat temu brzękał na elektryku troche?
Coś najlepiej od 300-500 zł najlepiej aby już z piecykiem była. Nie musi to być jakaś super okazja. Ot taka gitara aby sobie samemu i dla siebie pograć coś takiego jak Seek and Destroy ;p

2,922

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Upatrzyłem sobię ostatnio ofertę używanej gitary elektrycznej którą pokazuje w linku. Jak myślicie, opłaca się??    http://sprzedajemy.pl/gitara-elektryczn … -6,5465167

2,923 (edytowany przez Keeisim 2016-04-10 15:08:26)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam,

Rodzaj muzyki: rock/metal (metallica, black sabbath, nirvana, slipknot)
Cena: max. 700zł

Chce przeskoczyć z akustyka na elektryka. Z racji preferowanej muzyki szukam gitary z dwoma humbucker'ami, w tym przedziale cenowym mogę kupić używanego corta kx5 za 400-450 zł, ewentualnie myślałem o nówce Epiphone Special EB (599zł-699zł).


Patrząc na opinie Epi jest dużo lepszym producentem, więc byłbym w stanie wyłożyć te ciężko wydrapane miliony monet (nie znalazłem nic ciekawego na olx) ale czy faktycznie warto i czy dla takiego laika jak ja będzie to aż taka różnica? Z drugiej strony mogę smyrnąć tego corta i dokupić sobie jakiś tani efekt.

W której opcji będę większym szatanem, ewentualnie czy znacie jakieś lepsze rozwiązanie.

Miłego

2,924 (edytowany przez slimak1992 2016-05-02 15:57:00)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam, mam 24 lata i chciałbym nauczyć się gry na gitarze. Generalnie zbieram się do zakupu gitary od 3-4 lat, ale niestety nigdy nie mogłem znaleźć wolnych pieniędzy, a jak już były to mój zapał lekko ucichł i nie dawał o sobie za głośno znać. Teraz pieniądze się znajdą, ponieważ zarabiam trochę więcej pieniędzy niż wcześniej, co pozwoli mi na luźniejsze zakupy.

Otóż, mam także parę pytań, z racji tego że na gitarze nigdy nie grałem.
1. Przede wszystkim chciałbym się nauczyć gry na gitarze elektrycznej ponieważ głównie chciałbym grac muzykę rock'ową i Metal'ową, tu też pytanie czy zaczynanie nauki na gitarze elektrycznej nie jest przeszkodą, skoro nigdy nie grało się na gitarze klasycznej czy akustycznej?

2.Drugie pytanie, dotyczy już samego zakupu gitary elektrycznej, jakiej firmy gitarę kupić ? (dodam że na ten cel przeznaczam jakieś 1000zł nie wliczając w to pieca, sam wzmacniacz to będzie całkiem inny wydatek) Nie chciałbym brać najtańszego sprzętu firmy "krzak" żeby rzecz jasna nie zrazić się od razu do nauki, ale też żeby nie był to sprzęt z najwyższej półki, bo kto wie czy wciągnę się w to na tyle że taki zakup będzie miał sens. Wydaje mi się, że 1000 zł to już nie najgorszą gitarę dostanę do nauki.

3. Trzecią rzeczą, będzie już sam piec, tak samo jak wyżej, jakiej firmy kupić, oczywiście też jakiś nie najdroższy, ale jakościowo na tyle dobry żeby się uczyć grać z przyjemnością. Czy też może jest jakaś możliwość hmmm... no nie wiem podłączenia gitary do komputera, czy kina domowego?


Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wink

2,925

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Cześć. Sprawa dotyczy gitarki LTD f-10
Tak ,wiem, nie jest polecana bo ma beznadziejne brzmienie... ale jaka ona śliczna jest wink nie ma fajniejszego kształtu korpusu... wink No może poza LTD FRX, ale to już inna półka cenowa... Niestety gitarka ma nie tylko wyglądać ale i grać wink
Więc pytanie:  z czego wynika kiepskie brzmienie tej F-ki? Kwestia przystawek, drewna czy czegoś jeszcze innego? elektronikę zawsze można wymienić, tylko czy jest sens? Dało by się z tej gitarki zrobić coś fajnego?

2,926

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Chce kupić gitarę elektryczną. Encore e2 (Pasja)i wzmacniacz
Combo 20w(Allegro) będą dobre czy lepsze będą NOWA GITARA ELEKTRYCZNA +WZMACNIACZ 60W, MP3, USB(Allegro)?

2,927

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam chciałbym zadać pytanie:
to
https://www.olx.pl/oferta/gitara-elektr … 788f78fbcb
czy
http://allegro.pl/gitara-mayones-i68185 … ml#thumb/1
dla człowieka który nigdy nie trzymał gitary elektrycznej w ręce?

2,928

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam, już od kilku lat gram na klasyku i trochę brzdąkałem na akustyku więc zacząłem się zastanawiać nad elektrykiem. Jakiś czas temu znalazłem używaną yamahe tourgear za 74€. Nie wiem czy taka gitara jest warta zachodu a na pierwszego elektryka nie mam też za dużych funduszy, chyba, że bym darował sobie wzmacniacz ale to było by raczej bez sensu wink
Wamacniacze znalazłem dwa
• Yamaha Ga15ll
• Roland Cube 10GX

Załączniki posta

IMG_6849.JPG 1.36 MB, plik nie był jeszcze pobierany. 

Nie masz uprawnień do pobierania załączników do tego posta.

2,929 (edytowany przez skalman2 2018-11-23 19:19:42)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam wszystkich.  Przeszukuję ostatnio dość intensywnie internet w poszukiwaniu  odpowiedniej dla siebie gitary. Chciałem zaznaczyć, że dopiero zaczynam swoją przygodę z gitarą elektryczną. Ostatnio wpadł mi w oko taki  Ibanez RGA 42 FM BLF  Co sądzicie o nim, być może ktoś ogrywał już tę gitarę.  Byłbym wdzięczny za jakieś info. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
https://allegro.pl/ibanez-rga42fm-blf-g … =reco&