1 (edytowany przez tomektomektomek1989 2015-04-23 18:32:53)

Temat: Gitara elektro-klasyczna a studio nagrań

Witam! :-)
Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Od kilku lat gram na gitarze klasycznej Tenson. W przyszłości chciałbym zainwestować w gitarę elektro-klasyczną (swoją starą gitarę pozostawię bez elektroniki). Nie chcę akustycznej, ponieważ wolę bardziej delikatne i płytkie brzmienie, ale od czasu do czasu z możliwością zwiększenia głośności mojej gry. No właśnie...i tutaj chciałbym poruszyć zagadnienia, które z pewnością przydadzą się w przyszłości wielu innym osobom.
Mianowicie chciałbym w przyszłości nagrywać swoje piosenki we własnym domu. Oczywiście dalekie to jest od profesjonalnych studio nagrań. Ale też nie chciałbym tego robić przy użyciu jakichś śmiesznych, zabawkowych narzędzi, jak mikrofon do komputera, kamerka i...gotowe.
No właśnie, wiem, że prawdopodobnie wystarczy samo nagłośnienie (i gitara z elektroniką nie jest niezbędna), ale chciałbym kupić wspomnianą gitarkę elektro-klasyczną (tu chętnie poczytam Wasze propozycje) i co dalej? 1. Czego potrzebuję? Zapewne jakiś wzmacniacz, kabel, mikrofon? (linki poglądowe mile widziane).
2. Jaki jest koszt takiej zabawy?
3. Czy da się do tego np. wykorzystać dobre głośniki od niedziałającej wieży?
4. Czym jest tzw. przedwzmacniacz w gitarze?
5. Czym jest aktywny układ elektroniki?
6. Czy mając gitarę elektro.........(akustyczną/klasyczną) zawsze wepnę się do dowolnego głośnika?
7. Aaa...i jeszcze jedno...w jaki sposób korzystać z wzmacniacza, nie mając podłączenie do zasilania (np. uliczni grajkowie). Jest jakaś bateria?
To wszystko są zagadnienia, które gdzieś w internecie się pojawiają, ale ciężko znaleźć konkretne informacje na ten temat.
Ogólnie chodzi więc o to, jak we własnym domu zrobić takie małe, ale nie ,,zabawkowe" studio nagrań? No i będę bardzo wdzięczny za zestawienie tego w kontekście elektro-klasyka, czyli jak to wszystko połączyć i skonfigurować?
Poszczególne wątpliwości wypunktowałem, żeby każdy mógł odpowiedzieć na tematy, w których czuje się mocny, ma wiedzę oraz żeby było to czytelne.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i liczę na poważne podejście do sprawy, Waszą życzliwość i Waszą wiedzę. :-)