1

Temat: Jak się zmotywować w ćwiczeniach?

na elektryczniej gitarze zaczełam przygode od lutego. Znam ok 10 akordów, wykonuje proste bicia. Spędzam przy gitarze 30 minut ,nie codziennie ale staram sie coś pobrzdęgolić.Szału nie ma. ogólnie bardzo szybko nudzę się takimi bezsensownymi szarpaniami i cięzko mi wysiedzieć nawet te 30 minut. Nie zauważam żadnych wartościowych zmian w tej grze.
  Chciałabym grać solówki.To co mnie najbardziej interesuje w całej grze,ale wiadomo trzeba przejśc przez początki.
Jestem leworęczna ale gram "normalnie" smile (osoby szarpiące struny lewą brzydko dla mnie wyglądają).

Czy mogłabym od Was przeczytać jakieś porady?

(ps; ciężko nawet idzie mi jolka jolka F.Andrzejczaka ;D ) - 2 tyg ćwiczenia jej, ale odpuściłam sobie narazie

posiadam gitare Presto Lang

2

Odp: Jak się zmotywować w ćwiczeniach?

Cześć:) Mnie najbardziej motywuje do gry granie utworów, jeśli nauczysz sie nawet prostej piosenki lub solówki którą lubisz to twoja motywacja i wiara w to co robisz wzrośnie.  Myślę że przydało by sie abyś poćwiczyła również proste skale np. pentatonikę, ale  trzeba to robić równolegle z uczeniem sie akordów itp..

Codo lewej ręki, myślę ze powinnaś grać tą ręką którą ci jest wygodniej, a nie przejmować sie tym jak to wygląda:):) ... Ja jak zaczynałem grac to uczyłem sie utworów z nagrań, starałem sie grac równolegle do tego co słyszę, nawet proste melodyjki i akordy.