Temat: Pomyłka w sklepie. Nie wiem co zrobić.

Ostatnio poszłam do sklepu i chciałam kupić gitarę akustyczną.  Sklepikarz doradził mi zakup i myślałam,  że wszystko jest ok. Wyszłam ze sklepu z Tramontane T100ACE-BLK, myślam nauczę się grać z internetu będzie taniej.  Zaczęłam tą nauke, dziś mija 3 dzień i zauważyłam,  że moje akordy brzmią inaczej niż ten na filmiku. Wpisałam moją gitarę w Google iwychodzi ze jest elektroakustyczna.  Nie bylbyło by problemu gdyby na internecie były poradniki co do nauki na niej. Moi rodzuce są na mnie wściekli.  Nie wiem co robić,  sklepikarz musial się pomylić,  nie znam nikogo kti gra na takim typie gitary. Czy wszystkie chwyty i akordy z akustyka będą pasowały do mojej gitary? Czy znacie jakieś piosenki łatwe i szybkie do nauki,  żeby przekonać rodziców,  że niby umiem grać i mozna mi kupić inną gitarę.  Miałam zamiar nauczyć się grać na akustyku, a dopiero później na ektryku,  ale teraz ne wiem co robić.  Znacie jakieś dobre porady to napiszcie będę wdzięczna.

2 (edytowany przez Ellon 2014-07-23 20:12:26)

Odp: Pomyłka w sklepie. Nie wiem co zrobić.

Od początku - spokojnie. Gitara elektroakustyczna niczym nie różni się od gitary akustycznej, ma tylko przystawkę, która pozwala się nagłośnić. Kwestia brzemienia akordów, to pewnie problem wynikający z tego, że gitara nie jest nastrojona. A poza tym sam bym sobie kupił taką gitarkę, bo fajna ;D

Pokaż tę wiadomość rodzicom. Albo im ją przeczytaj:

Drodzy Rodzice Diablicy,

nie martwcie się o to, że córka kupiła złą gitarę, bo kupiła gitarę dobrą. Nie naciskajcie na nią, jeżeli chodzi o naukę i nie kupujcie teraz innej gitary, bo to nie ma sensu - ta gitara, którą kupiła sobie córka jest ok, tylko trzeba ją nastroić przy pomocy aptuner, czy innego tatałajstwa wink Gdybyście, drodzy Rodzice, mieli jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy mówię prawdę i czy w ogóle mam jakieś podstawy, żeby wydawać opinie, powiem Wam, że przez 4 lata nauki gry i doradzania moim znajomym/nieznajomym zbłąkanym gitarowym owieczkom przez moje ręce przeszedł sprzęt warty w sumie dziesiątki tysięcy złotych - na gitarze elektroakustycznej gra się tak samo jak na gitarze klasycznej, akustycznej, czy (nawet!) elektrycznej. Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości, bo każdą z nich miałem i na każdej grałem wink

Pozdrawiam
Wasz oddany gitarowy przyjaciel
Ellon

A Ty Diablico, nie martw się tylko graj graj graj i ćwicz ćwicz ćwicz wink A jak się będziesz przykładała, to nie będziesz musiała "przekonywać rodziców, że niby umiesz grać", tylko będziesz mogła grać co tylko zechcesz dla nich i dla siebie wink No. I dla innych też ;D

Jeżeli tylko będziesz miała jakieś pytania - pisz, pytaj - doradzimy wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3

Odp: Pomyłka w sklepie. Nie wiem co zrobić.

Bardzo dziękuję i sprawdzę czy gitara jest dobrze nastrojona smile niby w sklepie nastroili, ale typy gitar pomylili xd. Sprawdzę i jakby co będę pytać.  Może będzie dobrze, mam taką nadzieję.  Jaj się uda postawię pomnik z napisem ,, Ellon najlepszy diradca i gitarzysta tego świata, ,. WOW serio nauczyłeś się grać na wszystkich typach. Jesteś Bogiem. Moi znajomi biorą gitarę do ręki brzďąkną i niby chwalą się że są gwiazdami xd. Ale serio nie słyszałam,  żeby ktoś tylko w 4 lata osiągnął tyle co ty xd. Osoba która to osiągnęła w najkrótszym czasie to kuzyn mojej przyjaciółki,  który wyjechał do USA, a były to chyba 8 lat. Dzieki za rady i spróbuje ja nastroić. Nie powinno być trudno, bo ma wbydowany stroik xd. Jeszcze raz dzięki
Diablica

4

Odp: Pomyłka w sklepie. Nie wiem co zrobić.

Nie osiągnąłem niczego szczególnego, bo ciągle jestem dupa-gitarzysta, ale jestem po prostu maniakiem sprzętu, onanistą brzmieniowym, czy jak go zwał... Po prostu, jestem typem gitarzysty, który kocha sprzęt i całą tę bajkę też od strony technicznej, nie tylko od strony muzycznej wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

5 (edytowany przez Diablica 2014-07-25 17:58:48)

Odp: Pomyłka w sklepie. Nie wiem co zrobić.

Dzięki Ellon, sprawdziłam nastrojenie gitary, ale to nic nie dało.  I teraz moje kolejne pytanie. Czy zna ktoś może jakieś utwory, które dobrze by brzmiały na mojej gitarze? Nie znalazlam nic, ale może ktoś jest bardziej doświadczeny. Do tego moja gitara nie brzmi jak typowy elektroakustyk sad . Na youtube ktoś gra właśnie na takiej samej xd. Czy można na nią założyć struny do gitary akustycznej i nie uszkodzić gryfu? Jak tak może znacie dobrą markę strun? Moje to D'Addario. Z góry dziękuję
Diablica

A tak po za nie jestem jakaś tam gimnazjalistka czy coś,  ale respekt do rodziców pozostaje do końca życia xd. Nie myślcie se dziecko sobue gitarę kupiło,  bo ja jestem kobietą smile xd. Tak czy siak dzięki za pomoc.

6

Odp: Pomyłka w sklepie. Nie wiem co zrobić.

A mogłabyś opisać, co konkretnie Ci nie pasuje w tym brzmieniu? Jeśli ją już nastroiłaś, to powinno być git. Bo elektroakustyk od akustyka różni się zasadniczo tylko tym, że możesz go nagłośnić za pomocą wzmacniacza, naprawdę - poza tym to zwykła, zwyczajna gitarka. Co do tego, że nie brzmi jak "typowy" elektroakustyk - co dokładnie masz na myśli? Wiesz, brzmienie to nie tylko kwestia gitary, ale miliarda różnych czynników - nałożonych strun, stopnia ich zużycia, konkretnego egzemplarza (nawet wśród tego samego typu modeli Fenderów za 4000 zł często są indywidualne różnice w brzmieniu konkretnych egzemplarzy), nawet samej akustyki pomieszczenia (ojjj, to jest często olewane, a wpływ ma ogromny big_smile). Także to, że Twoja gitara brzmi inaczej, niż na YouTubie (kolejny czynnik - jakość nagrania i to, jak mikrofon zbierał dźwięk!), to nie jest duży deal, pytanie brzmi, jak bardzo brzmi inaczej.

Czy można na nią założyć struny do gitary akustycznej i nie uszkodzić gryfu?

Nie jestem specjalistą od elektroakustycznych, ale nie zakłada się do nich właśnie strun do gitar akustycznych? Tzn. takie powinny być w komplecie. Masz w takim razie teraz założone struny nylonowe, czy jak? smile

Może, tylko MOŻE kwestia tego brzmienia leży w Twojej technice. Jeśli dopiero zaczynasz się uczyć, to naturalne jest to, że masę błędów jeszcze musisz poprawić - kilka dni temu uczyłem swoją dziewczynę grać na gitarze, bo ma dwie od kilku lat, leżą i kurzą się, a szkoda i widać od razu, czy początkujący prawidłowo chwyta gryf, ma dobre ułożenie ręki, dobrze dociska struny na progach etc. Nie znam nikogo, kto by wziął gitarę i z miejsca grał czysto tongue.

Może nagrałabyś, jak na Twojej gitarze brzmi choćby e-moll, A-dur, etc., wrzuciła na jakiś hosting, wrzutę, czy co i dała tu link, żeby można było ocenić, czy rzeczywiście coś jest nie tak, czy to po prostu nienastrojone jeszcze dokładnie. A najlepiej byłoby ją dać do oglądu jakiemuś bardziej doświadczonemu gitarzyście albo do sklepu muzycznego, bo nie mając teraz w rękach tego instrumentu mogę się jedynie domyślać, co i jak smile.

7

Odp: Pomyłka w sklepie. Nie wiem co zrobić.

Jestem praktycznie pewien, że z gitarą wszystko ok i wszelkie problemy są po Twojej stronie wink
Ale to nic strasznego, graj dalej.

Struny takie same jak do gitary akustycznej(bo to tak naprawdę jest gitara akustyczna z dodaną elektroniką, w niczym Ci to na razie różnicy nie robi, kiedyś to docenisz), D'Addario są dobre, z resztą nie musisz zmieniać jeszcze.

Przychylam się do pomysłu wyżej, nagraj jakkolwiek jeśli możesz jak brzmi e-moll, A-dur, inne chwyty, może nam to pomoże. Ewentualnie napisz skąd jesteś - może ktoś jest z Twoich okolic.

Zapraszam do czytania mojego bloga:
www.takietampitulenie.blogspot.com