Temat: krótkie palce

Witajcie!

Jeśli byl taki temat to przepraszam. Chciałabym zacząć grać na gitarze Ale mam krótkie malo rozciagniete paluchy i o ile przy e-molu problemów nie było to e-dur już był provlematyczny bo stawiając palec na tym 1 progu palce mi się rozjezdzaly wink. Gitara ma pewnie że 20 lat i pytanie czy da się nastroic struny stroikiem z telefonu?- takie głupie pytanie wink.

Dzięki za odpowiedź i miłej soboty wink

2

Odp: krótkie palce

Jeśli byl taki temat to przepraszam. Chciałabym zacząć grać na gitarze Ale mam krótkie malo rozciagniete paluchy i o ile przy e-molu problemów nie było to e-dur już był provlematyczny bo stawiając palec na tym 1 progu palce mi się rozjezdzaly

Na takie rzeczy gitarzyści zawsze odpowiedzą Ci tak samo: ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć smile. Ćwiczeń na rozciąganie palców jest na pęczki w internetach, najprostsze i najskuteczniejsze bodaj to po prostu naciskanie czterech pierwszych progów na strunie tak, żeby dźwięk był czysty i nie trzeba było odrywać palców od progów. Czyli przyciskając drugi próg nie możemy odrywać palca trzymającego próg pierwszy. Jeśli i to za trudne, to zacząć to samo, ale od 5 progu. Ważne, żeby ćwiczenie wykonywać powoli i regularnie, i, jak chcesz mieć bonus na przyszłość, to z metronomem big_smile.
Nie ma czegoś takiego, jak krótkie paluchy na gitarę, moja znajoma, która jest naprawdę mała i ma o wiele krótsze palce ode mnie swobodnie śmiga na pełnoskalowej gitarze basowej.

Gitara ma pewnie że 20 lat i pytanie czy da się nastroic struny stroikiem z telefonu?- takie głupie pytanie wink.

Stare gitary, który były utrzymywane w dobrym stanie mają GENIALNE brzmienie big_smile. Gorzej, jak po prostu leżała i się kurzyła ;>. Nastroić, w jakikolwiek sposób, wypadałoby. Stroik, wbrew temu, co mówią puryści, to nie jest zły sposób, choć wiadomo, że zawsze warto umieć to zrobić na słuch - im prędzej, tym lepiej, ale na starcie nie ma się co tym zadręczać.