1

Temat: I'v got a feeling - jak zagrać to cholerstwo?

Uczę się gry na gitarze od ok. 2 tygodni. Przez pierwszy tydzień opanowywałem podstawowe chwyty i szybkość ich zmiany, w drugim postanowiłem zacząć coś już grać.  Sięgnąłem po piosenkę I'v got a feeling, która podobno jest niezwykle łatwa do nauczenia, tylko dwa, powtarzające sie wciąż akordy. Według tej strony: http://www.songsterr.com/a/wsa/beck-mon … b-s88748t0 trzeba zagrać 5x akord A-dur i 5x akord D-dur. Robię tak ,ale to co mi wychodzi to jakaś komedia. Dźwięk jaki powstaje jest zupełnie różny od tego jaki powinien być. Mógłby mi to ktoś łopatologicznie wyjaśnić jak to zagrać? Podać bicie czy coś? Skoro nie umiem opanować tak prostej piosenki to nie wiem czy w ogóle jest sens gry na tym instrumencie.

2

Odp: I'v got a feeling - jak zagrać to cholerstwo?

A tłumisz odpowiednie struny?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3

Odp: I'v got a feeling - jak zagrać to cholerstwo?

Nie tłumie żadnych strun

4 (edytowany przez GreenTea 2014-08-28 08:59:19)

Odp: I'v got a feeling - jak zagrać to cholerstwo?

Podam ci troche inna wersje. Uderzasz 2 razy A-dur i potem 7 razy D-dur.
wyglada to tak:
A(dol)-przerwa(dol)-A(dol)-przerwa(dol)-D(dol)-D(gora)-D(dol)-D(gora)-przerwa(dol)-D(gora)-D(dol)-D(gora)

A-dur jest gran cwierc nuta, a D-dur jest osemka. Mi jakos to wychodzilo po czasie.

Potem sa inne akordy jeszcze, ale nie pamietam ich na pamiec.


//Ps. Sorka za brak polskich znakow ale siedze w robocie i mam calego kompa po niemiecku, jak dotre do domu to poprawie.

Sorka za odkopanie tematu xD