1

Temat: Brzęczenie strun

Witam, na samym początku chciałbym zaznaczyć, że dopiero zaczynam swoją grę na gitarze. Jakieś 5 dni temu kupiłem nową gitarę Yamaha 370. Poszedłem do sklepu z kolegą, żeby sprawdził czy gitara jest dobra. Powiedział, że wszystko fajnie, więc kupiłem. Bawiłem się później trochę ze strojeniem, ale niedawno zacząłem dostrzegać, że 2 ostatnie struny wiolinowe, czyli te najcieńsze, wydają z siebie taki dźwięki jaki nie powinny. Porównując dźwięk do dźwięku nastrojonych prawidłowo to brzmią jakby były wykonane z innego materiału i przy tym dźwięk strasznie kuje w uszy. Nie wiem czego to jest wina, więc zwracam się do was z prośbą o pomoc.
Z góry dziękuję

2 (edytowany przez Ellon 2014-03-24 17:07:06)

Odp: Brzęczenie strun

Ale dzwonią tak jakby obijały się o coś metalowego? Czy może nienaturalny, ale nie zanieczyszczony takim dzwonieniem? Albo trzeba gryf podkręcić, albo struny zmienić, tylko na razie nic nie rób - najpierw musimy znaleźć problem wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3

Odp: Brzęczenie strun

Hmmm chyba nienaturalny dźwięk, bo jakby obijały się o coś metalowego to raczej nie bo patrzyłem to na progach się nie stykają.