1

Temat: Ból mięśnia kciuka podczas gry

Witam

Mam spory problem z bólem mięśnia kciuka podczas gry, właściwie już sam nie wiem czy to ból mięśnia czy jakiś uciskany nerw, boli dokładnie w tym miejscu http://tiny.pl/h6lhf odczucia podobne jak podczas skurczu mięśni, jest to na tyle uporczywe, że nie dam rady zagrać w całości jakiegoś utworu, bo musze robić przerwy co chwile, najbardziej boli przy chwytach barowych.
Nie dociskam mocno strun, staram mieć ręke rozluźnioną cały czas, właściwie to już samo trzymanie kciuka na gryfie boli, nie pomagają rozgrzewki, masaże itp. gram jakieś 9 miesięcy.
Czy ktoś może miał podobnie? może to być kwestią wciąż za słabych mięśni dłoni? czy może wybrać się z tym do lekarza? nie wydaje mi się to normalne.
To chyba jak do tej pory największa przeszkoda w mojej nauce gry sad

2

Odp: Ból mięśnia kciuka podczas gry

U mnie też tak jest, więc się nie przejmuj. Jak dłużej pogram to też boli. Po prostu nie mamy mięśni jeszcze wyćwiczonych. Jak zacznie boleć, przerwij grę na chwilę, niech ręka odpocznie. Im dłużej będziesz grał, tym mnie będzie bolało, ale trzeba to robić regularnie, codziennie, co u mnie jest niestety problemem (praca sad).

P.S. Zdjęcie bardzo profesjonalne big_smile.

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

3

Odp: Ból mięśnia kciuka podczas gry

Jeżeli coś boli, to nie coś jest źle. Wydaje mi się, że powinniście zweryfikować technikę dociskania strun. Możliwe, że boli dlatego, że jeszcze nie jesteście wyćwiczeni, ale jak to powiedział Darek kiedyś - "To nie jest tak, że jak boli to rośnie, nie jesteśmy na siłowni". Ja wychodzę z tego samego punktu - krok po kroku, jeszcze raz zweryfikujcie na spokojnie technikę dociskania strun, pokombinujcie, możliwe, że dojdziecie do takiej pozycji ręki, która będzie naturalna, i która nie będzie sprawiała wam bólu wink Jeżeli nie - rzeczywiście zróbcie krótką przerwę i grajcie dalej, może w praniu coś wyjdzie wink

@up Zdjęcie jest bardzo dobre, wszystko widać, to jest najważniejsze.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

4

Odp: Ból mięśnia kciuka podczas gry

Dzięki za odpowiedzi, zobaczymy jak z tym bedzie, jak problem nie zniknie za 2-3 lata, to sie bede martwił tongue

5

Odp: Ból mięśnia kciuka podczas gry

Rozumiem że ten dziwny ból wciąż występuje. Może to jakaś mała torbiel galaretowata? nie masz przypadkiem żadnej gulki w okolicach nadgarstka ?

6

Odp: Ból mięśnia kciuka podczas gry

Ja miałam taką sytuację gdy raz grałam za długo. KIlka dni pobolało i przeszło. Wydaje mi się że po prostu przeciążyłam sobie ten mięsień... Teraz nie mam już takiego problemu - staram się grać krócej ale częściej wink