Temat: Jak zapamiętujecie utwory?

W mojej szkole jest taki chłopak, który gra na gitarach. Udziela się też w różnych rockowych zespołach. Gra cztery lata, na moje ucho bardzo dobrze. Ma gość talent. Kiedy grał, naszła mnie refleksja na temat gitarzystów grających w zespołach. Tu pytanie do gitarzystów, którzy grają w różnych zespołach i nie tylko. Jak zapamiętujecie to, co macie grać? Rozumiem, że można grać kilka dobrych lat, z różnymi bandami, że części piosenek się powtarzają, ale kiedy czasem patrzę na tabulatury to mnie coś ściska. Myślę sobie, że w życiu nie poradziłbym sobie na scenie grając muzykę rockowo-metalową. Zaciąłbym się i koniec. Zespół gra dalej, a ja próbuję nadążyć. Jak zapamiętujecie utwory przez was grane?

2

Odp: Jak zapamiętujecie utwory?

Gram ciężko - jak jeszcze grałem w zespole, czyli jakiś rok temu - po 4 próbach szło zapamiętać wszystko. Poza tym, jak z plecami masz pałkera, to kojarzysz, że tu jest takie przejście, to po tym przejściu chyba będzie ten riff - tak samo z wokalem - samo się zapamiętuje, że w tym miejscu, po tej zwrotce to solo było, albo jakiś bridge wink To nie jest trudne jak się trochę pogra wink Poza tym - po to są próby, żeby zapamiętać. Wbrew pozorom nie żeby się danego kawałka nauczyć, ale żeby właśnie ogarnąć to z zespołem wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X