Temat: Jak grać power chordsy z oktawą?

Wiem, wiem, że pytanie może i trywialne... ale za chiny nie umiem grać power chordsów na 3 strunach... mały palec odmawia posłuszeństwa i cały czas nie mogę nim docisnąć struny oraz przeskakiwać na inne power chordy. Jakieś porady jak wyćwiczyć palce w tym aspekcie, czy po prostu grać, grać i grać?

2

Odp: Jak grać power chordsy z oktawą?

Ja przy power chordsach nie używam raczej małego palca, serdeczny wystarcza.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3 (edytowany przez Szan 2013-10-14 20:13:48)

Odp: Jak grać power chordsy z oktawą?

@Up
Myślę,że chodzi mu o power-chord z dodatkową oktawą smile

@Topic
Trywialne?
Niby tak,ale ciężko mi od tak odpowiedzieć na to pytanie,gdyż ja nawet nie pamiętam bym
miał z tym jakiś problem tongue
Power-chordy,nawet z oktawami wydawały mi się bardzo trywialne i ciężko stwierdzić w czym leży problem,
dlatego sądzę,że włożyłeś w to po prostu za mało cierpliwości tongue
Zacznij od czegoś bardzo,bardzo,bardzo prostego!(na to nie ma nawet żadnych szczególnych ćwiczeń)
np.:

e||-----------------------------------------------------------------------------------------
H||-------------------------------------lub-------------------------------------------------
G||----------------------------------------------------7-7-7-7------------------------------
D||-5-5-5-5--7-7-7-7--5-5-5-5--7-7-7-7--------7-7-7-7--7-7-7-7--7-7-7-7---------------------
A||-5-5-5-5--7-7-7-7--5-5-5-5--7-7-7-7--------7-7-7-7--5-5-5-5--7-7-7-7---------------------
E||-3-3-3-3--5-5-5-5--3-3-3-3--5-5-5-5--------5-5-5-5-----------5-5-5-5---------------------

Kostkuj zarówno naprzemiennie(tak jak bijesz akordy) jak i tylko z góry na dół.
Jak mówiłem jednak,ciężko stwierdzić w czym leży problem.
Jak długo grasz na gitarze?