1 (edytowany przez senoix 2013-08-29 17:55:58)

Temat: Problem ze struną "G"

Witam. Piszę tu w sprawie jednego problemu z moją gitarą a właściwie struną. Jest to dla mnie bardzo irytujące ponieważ to moja pierwsza gitara w dodatku zakupiona 2 dni temu.

Chodzi mi o to że szarpiąc strunę od góry wydaję ona jakby taki dodatkowy dzwięk. Nie wiem czemu tak się dzieje. Mogę tylko powiedzieć, że gdy udeżam od dołu gra normalnie chyba, że pociągne z trochę wiekszą siłą to również słuchać ten sam dzwięk tyle, że słabiej.

Gitara to Fender CD-60 CE.

Poniżej załączam plik. Pierwsze szarpię ową stunę od dołu a potem od góry i dla porównania inną tak samo.
Potem swobodnie "przejeżdzam" po wszystkich strunach.

Czy ktoś wie co to może być? Bardzo prosze o pomoc. Jest to moja pierwsza gitara i strasznie irytuje mnie ten dźwięk.

Załączniki posta

sdf.wma 447.72 kB, 10 pobrań od 2013-08-29 

Nie masz uprawnień do pobierania załączników do tego posta.

2

Odp: Problem ze struną "G"

Mam tą samą gitarę i problemu takiego nie mam i nie miałem. Nie haczy Ci o coś ta struna? Nie zauważyłeś tego w sklepie? Idź ją oddaj na gwarancję. smile

3

Odp: Problem ze struną "G"

Patrzyłem i o nic nie haczy.  Na początku nic nie zauważyłem. Może jest źle osadzona? Nie wiem. Czekam na na wiecej komentarzy. smile

4

Odp: Problem ze struną "G"

A wytłum wszystkie inne struny oprócz szarpanej, czyli połóż na nie rękę i znowu szarpnij tę strunę - powinno przejść wink Wydaje mi się, że inna struna zaczyna drgać, bo zostaje pobudzona przez tą, którą trącasz.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

5

Odp: Problem ze struną "G"

Ellon próbowałem i dalej dziwnie brzęczała.


UWAGA!

Mam jednak nowe wieści. Chciałem sprawdzić czy nie ma problemu ze struną. Podczas odkręcania struna po prostu strzeliła. Dziwne bo już w ogóle nie była napięta, normalnie był luz a tu nagle brzdęk* i struna pękła. Miałem nadzieje, że to tylko wada struny i oby tak było. Niedługo kupię nowe struny i zobaczymy jak będzie się zachowywać.

Bardzo dziękuje za pomoc i proszę o śledzenie, niedługo się odezwe.

6

Odp: Problem ze struną "G"

Wiesz, że jeśli ściągnąłeś struny to nie masz już gwarancji na gitarę? Mogłeś ją oddać... Teraz jak nie daj Bóg coś się stanie z gitarą z nie Twojej winy, będziesz musiał płacić lutnikowi za naprawę..

7

Odp: Problem ze struną "G"

Hubus o.0 Co Ty za głupoty wypisujesz? Wymiana strun to częsta i normalna rzecz dla każdego gitarzysty, więc nie rozumiem czemu miałby stracić gwarancję.


Gdyby nie pękła, to chciałem Ci zaproponować, żebyś zdjął tę strunę i ogarnął rowki siodełka mostka i szyjki.
Zanim założysz nowy komplet przejedź po tych rowkach czymś, żeby je wyczyścić z ewentualnych zabrudzeń, albo wyrobić, jeżeli jakaś "ścianka" rowku delikatnie odchodzi, przez co struna może "skakać" w siodełku przy uderzaniu.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

8

Odp: Problem ze struną "G"

Przykład kolegi:
Zakupił Yamahę (akustyka w sklepie muzycznym). Chciał wymienić struny, ale nie był pewien czy po wymianie gitara nie straci gwarancji - poszedł zapytać. Uprzejmy pan w sklepie, powiedział mu, aby tego nie robił przed końcem gwarancji, gdyż ona straci swoją ważność.

9

Odp: Problem ze struną "G"

Hm...

Czyli jeżeli mam na 2 lata gwarancję, to mam przez te 2 lata nie wymieniać strun?

:-D

Nie słuchaj głupot, naprawdę.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

10

Odp: Problem ze struną "G"

Nowe struny już w drodze.

Mikel1994 też miałem takie podejrzenia, że może struna źle siedzi i ma małe luzy w rowku ale czyszczenie nic nie pomagało.

Dziwne dla mnie było to, że struna nie strzeliła jak była naprężona tylko jak ją poluzowałem i miała już całkiem spory zakres ruchu.

Dziękuje Ci za pomoc.