1

Temat: Za wysoko struny- Fingerstyle

Najgrubsza struna E na mojej gitarze akustycznej przy mocniejszym uderzeniu obijała o pierwszy próg, więc wysłałem ją do lutnika. Wyregulowali, teraz niby wszystko jest cacy, struna obija się tylko przy bardzo mocnym uderzeniu, powstał z kolei kolejny problem- struny są za wysoko. Owszem, do grania akordami jest niby dobra (ponad 3 mm nad XII progiem), ale grając fingerstyle się po prostu męczę. Mam więc wyregulować gryf?


PS. Mam gitarę e-akustyczną i coś mi brzęczy w pudle. To może być niedoklejony kabel? A może coś się odkleja? Bo po wizycie u lutnika nic się nie zmieniło.

2

Odp: Za wysoko struny- Fingerstyle

Hmmm... ja mam 4 mm nad 12 progiem i jest ok... Jakie struny masz tam założone? Jeżeli chcesz, możesz wyregulować gryf, tj. odgiąć go w stronę 'od pudła'.

Może to być kabel albo jakaś inna część elektroniki, wydaje mi się, że nic innego to być nie może.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3

Odp: Za wysoko struny- Fingerstyle

A jaki styl grasz?

4

Odp: Za wysoko struny- Fingerstyle

Wszystkie, czasami szarpnę palcami, czasami w akordy pójdę - zależy jak mi się akurat zechce wink Wydaje mi się, że jeżeli spuścisz je niżej, to będą się obijały, dlatego mam wątpliwości. Powiedz jeszcze jakie tam masz struny - chodzi mi o grubość - może dlatego jest ciężko?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

5

Odp: Za wysoko struny- Fingerstyle

Dziesiątki, teraz będę zmieniał na fosforowe 11.

Nie chodzi mi o to że jest jakoś super ciężko, ale przy szybszych zagrywkach jest trudno o czystość dźwięku.