Temat: Czy można do klasyka założyć struny jak do akustyka?

Dostałem w prezencie gitarę klasyczną z możliwością podłączenia jej do wzmacniacza. W tej gitarze są struny jak do gitary klasycznej. Czy można do niej założyć struny jak do gitary akustycznej?

2

Odp: Czy można do klasyka założyć struny jak do akustyka?

Założyć zawsze można, ale wynikiem takiego równania będzie banan z gryfu wink

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

3

Odp: Czy można do klasyka założyć struny jak do akustyka?

Dziękuję za radę, czyli z tego wynika że założenie strun metalowych nawet tych najcieńszych (10) spowoduje odkształcenie gryfu gitary. Czyli muszą być stosowane tylko struny nylonowe.

4

Odp: Czy można do klasyka założyć struny jak do akustyka?

Według zaleceń producenta (dam głowę) nie można założyć strun stalowych. To jest już twoja decyzja co zrobisz, ale te zalecenia pojawiają się nie bez powodu wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

5

Odp: Czy można do klasyka założyć struny jak do akustyka?

Jest wiele historii z mostkami gitar klasycznych strzelającymi pod wpływem naciągu metalowych strun.
Widzisz, gitary akustyczne są do nich przystosowane - mają w gryfie pręt regulacyjny, który ma za zadanie równoważyć naciąg, coby nie wygiąć gryfu, a i mostki to kompletnie inne konstrukcje.
Szczerze odradzam tego typu machlojki.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

6

Odp: Czy można do klasyka założyć struny jak do akustyka?

Jeszcze raz dziękuję za informacje które mi podaliście, struny zostaną oryginalne. Żadnych kombinacji.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy jeżeli nie korzystam z gitary dłuższy czas np.  cztery do sześciu tygodni (delegacja) należy zwolnić struny czy gitarę pozostawić nastrojoną???
Z góry dziękuje za informację.

7

Odp: Czy można do klasyka założyć struny jak do akustyka?

Ja luzuję trochę. Tak, żeby nie zwalniać całkowicie gryfu OFC wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X