1

Temat: Mensfeld- naprawa.

Witam wszystkich smile
Wczoraj dostałam od wujka gitarę z lat 90', Mensfeld, czerwona. Jest jednak pewien duży problem, że nie jest ona w jak najlepszym stanie. Uznałam, że powieszę ją na ścianie, bo wątpię, że nada się do grania, ale jednak nie mam serca zostawić jej takiej zepsutej, więc mam zamiar ją naprawić. Jednak jestem laikiem w tej dziedzinie i nie mam pojęcia, co powinnam z nią zrobić. Muszę dokupić 3 struny i zrobić coś z gryfem, ponieważ odszedł od niego pasek drewna. A więc stąd moje pytanie, czy mógłby mi ktoś doradzić kupno strun i co powinnam zrobić z tym gryfem? Jeśli będą potrzebne zdjęcia, to mogę dodać, nie ma problemu smile
Z góry dziękuję.
- Ruki.

It's hard to believe that there's nobody out there, it's hard to believe, that I'm all alone. At least I have her love, the city she loves me, lonely as I am, together we cry.

2

Odp: Mensfeld- naprawa.

Tak w ciemno nic nie można powiedzieć... Wklej jakieś zdjęcia całokształtu i zbliżenia uszkodzeń to może coś podpowiemy wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3

Odp: Mensfeld- naprawa.

1. http://imageshack.us/photo/my-images/266/74781933.jpg/
2. http://imageshack.us/photo/my-images/708/64950777.jpg/
3. http://imageshack.us/photo/my-images/341/39535388.jpg/
4. http://imageshack.us/photo/my-images/580/96138910.jpg/

Proszę, oto zdjęcia smile Jak na to, że wujek trzymał ją kilkanaście lat za łóżkiem, to i tak wydaje mi się czysta tongue Dodatkowo wczoraj czyściłam ją i wyciągałam pęknięte struny.
- Ruki.

It's hard to believe that there's nobody out there, it's hard to believe, that I'm all alone. At least I have her love, the city she loves me, lonely as I am, together we cry.

4

Odp: Mensfeld- naprawa.

Pod tym "kawałkiem drewna" jest  metalowy pręt?

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

5

Odp: Mensfeld- naprawa.

Tak hmm Ale jak na moje ucho, złamany gryf nie zmienia jakości dźwięku.

It's hard to believe that there's nobody out there, it's hard to believe, that I'm all alone. At least I have her love, the city she loves me, lonely as I am, together we cry.

6

Odp: Mensfeld- naprawa.

Mi się wydaje, że gryf jest tu do wymiany, bo tego uszkodzenia nie idzie naprawić. Jak masz kasę i chcesz tę gitarę naprawić, to gryf masz do kupienia tutaj.
Jeżeli nie, to chyba tylko lutnik może Ci udzielić porady. Ja bałbym się założyć tutaj cały komplet strun...

Jakość dźwięku musi zmieniać, bo gryf + korpus tworzą brzmienie (i wszystkie jego składniki). Poza gryfem chyba wszystko jest w porządku w tym przypadku. Trzeba by zajrzeć jeszcze do elektroniki, ale wydaje mi się, że zagra dobrze.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

7

Odp: Mensfeld- naprawa.

Hm, raczej bym powiedziała, że przez to szybko rozstraja się gitara.

It's hard to believe that there's nobody out there, it's hard to believe, that I'm all alone. At least I have her love, the city she loves me, lonely as I am, together we cry.

8 (edytowany przez Bezimienny 2013-03-11 16:44:24)

Odp: Mensfeld- naprawa.

Ciekawe co się stało z tym gryfem,

Wydaję mi się, że to jest  Mensfeld Fingertip

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

9

Odp: Mensfeld- naprawa.

Mi również się tak zdaje. Jednak nie mam wiadomości z pierwszej ręki, bo wujek, od którego ją dostałam, za bardzo już nie pamięta tongue Jeśli chodzi o gryf, to załatwiam kontakt z gościem od gitar. Struny kupuję za tydzień, powstrzymam się od zakładania ich, dopóki nie dowiem się coś więcej na temat tego gryfu, żeby też nie zepsuć bardziej. A jak myślicie, struny lepiej kupić cienkie, czy grube? Teraz mam chyba grube, ale za bardzo się nie znam big_smile

It's hard to believe that there's nobody out there, it's hard to believe, that I'm all alone. At least I have her love, the city she loves me, lonely as I am, together we cry.