Temat: Pull off

Witam, mam problem z pewnym fragmentem tabulatury(-9p7p0-), poniewaz nie wiem co mam zrobic po "p7". Prosze o wyjasnienie, z gory dzieki.

2

Odp: Pull off

Masz palec jednocześnie na 9. i 7. progu. Uderzasz strunę, grasz dźwięk dziewiątej struny. Odrywasz palec tak, żeby dźwięk został i 7. próg grał. potem puszczasz i palec z 7. progu, aby drgała pusta struna. Dodam jeszcze, że łatwiej robić pull off, ciągnąc odrobinę strunę w dół podczas zdejmowania palca, żeby ten dźwięk był głośniejszy.

Fender Stratocaster MiA + Marshall VS 8080
poradnik teorii gitarowej - http://www.sendspace.pl/file/ec10e24565 … za-ver-2-0 wink

3

Odp: Pull off

kojot napisał/a:

Masz palec jednocześnie na 9. i 7. progu. Uderzasz strunę, grasz dźwięk dziewiątej struny. Odrywasz palec tak, żeby dźwięk został i 7. próg grał. potem puszczasz i palec z 7. progu, aby drgała pusta struna. Dodam jeszcze, że łatwiej robić pull off, ciągnąc odrobinę strunę w dół podczas zdejmowania palca, żeby ten dźwięk był głośniejszy.

Ale należy wyczuć, aby nie zrobić przy tym ciągnięciu struny w dół fałszu - spowodowanego naciągnięciem struny gdy ta wybrzmiewa, podwyższenia jej dźwięku.
Powodzenia big_smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784