Temat: Czy czekać aż któraś ze strun się zerwie czy wymienić?

Witam! We wrześniu kupiłem gitarę klasyczną  i od tamtego czasu gram ciągle na tych samych strunach, wczoraj byłem w sklepie muzycznym dostałem polecane przez Sprzedającego Luthier set 30. Teraz moje pytanie... Czy czekać aż któraś ze strun się zerwie czy wymienić? Strun nadal brzmią może nie tak doskonale jak przy zakupie gitary, trzymają też dobrze strój.

Pozdrawiam

2

Odp: Czy czekać aż któraś ze strun się zerwie czy wymienić?

Spróbuj sobie, wymień będziesz miał jakieś doświadczenie/ porównanie jak było a jak jest. Będziesz wiedział na przyszłość czy już wymienić, czy może jeszcze grać. Moim zdaniem jeszcze nie trzeba. Pamiętaj nie ściągaj wszystkich na raz, a po kolei odwijaj i nawijaj po jednej strunie

3

Odp: Czy czekać aż któraś ze strun się zerwie czy wymienić?

Myślę tak jak poprzednik: że najlepiej będzie, jeśli wymienisz struny dla nabycia samego doświadczenia, choć sama bym jeszcze ich nie wymieniała. Natomiast co do tego, w jaki sposób to zrobić: czy zdejmować pojedynczo i nawijać nowe, czy zdjąć od razu wszystkie (co umożliwi wyczyszczenie gryfu) sam będziesz musiał zadecydować. Ja skłaniałabym się ku drugiej opcji, ale dopiero przy drugiej lub trzeciej wymianie strun.

4

Odp: Czy czekać aż któraś ze strun się zerwie czy wymienić?

witam ,chce sie podłaczyć pod temat ,posiadam gitarę 12strunową chciałem wymienić struny w sklepie gość mnie żle zrozumiał ,ja prosiłem o struny do gitary 12stki  On dał 12 ale rozmiar a strun jest normalnie sześć ,i teraz musze dokupić pozostałe sześć wiadomo E1,H2 są takie same ale chodzi mi o pozostałe , jeżeli ktoś może pomóc to z góry dzięki za info.

5

Odp: Czy czekać aż któraś ze strun się zerwie czy wymienić?

Kup drugi taki sam komplet.

6

Odp: Czy czekać aż któraś ze strun się zerwie czy wymienić?

myślę kolego że ,nie miałeś w rekach gitary 12strunowej bo jak pisałem wcześniej E1,H2 są zdublowane a pozostałe są strojone o oktawę wyżej więc są cieńsze niż normalne

7

Odp: Czy czekać aż któraś ze strun się zerwie czy wymienić?

taniestruny.pl i kupujesz pojedyńcze w odpowiednich rozmiarach, nie wychodzi aż tak drogo, ale czy się w tym wypadku opłaca to nie wiem.

8

Odp: Czy czekać aż któraś ze strun się zerwie czy wymienić?

Dwunastostrunówkę można równie dobrze stroic unisono, kolego wink