Temat: TabHero - aplikacja na telefony z systemem Android

Witam, napisałem aplikację na system Android dla gitarzystów amatorów, która korzysta z serwisu chords.pl.

Jest darmowa i nie posiada żadnych reklam i takich posiadać nigdy nie będzie. TabHero jest programem, który nie powstał w żadnych celach komercyjnych, a wyłącznie edukacyjnych - pisząc go uczyłem się programować na system Android.

Aplikację można uruchomić na dowolnym urządzeniu (telefon, tablet) z systemem Android.

Brak mi profesjonalnych gitarzystów jako testerów, dlatego będę wdzięczny za wszelkie sugestie i spostrzeżenia.

link do aplikacji w Google Play:
https://play.google.com/store/apps/deta … pl.tabhero

https://lh4.ggpht.com/C0iohcMJxnT90Kx0zDRlpNjV70I3vqQtfUtWGKSnM7ZyKJo-PksenCl4nAIDQvpnftQ
https://lh3.ggpht.com/C5FxltcFwapIRBp68i2TEsgypEfcEVBHyxx7GtyBevR6eJMbU2-D7_Msswq1ZzkDj2Q

2 (edytowany przez Hubus 2013-02-02 19:41:40)

Odp: TabHero - aplikacja na telefony z systemem Android

Aplikacja łączy się z chords.pl za pomocą wifi, tak?

EDIT:
Takie pytanie, gdy dodam jakąś tabulaturę do ulubionych, to później aby z niej korzystać potrzebuję połączenia z internetem czy nie?

Pomysł bardzo mi się podoba, aplikacja znajduje się już na moim telefonie. smile

3 (edytowany przez vesnell 2013-02-02 20:13:12)

Odp: TabHero - aplikacja na telefony z systemem Android

Hubus napisał/a:

Aplikacja łączy się z chords.pl za pomocą wifi, tak?

łączy się z chords.pl. może się łączyć przez wifi lub za pomocą sieci komórkowej, o ile jest aktywowana w ustawieniach telefonu, a wifi wyłączone. ogólnie mówiąc - łączy się z chords.pl wtedy, gdy masz dostęp do Internetu smile

Hubus napisał/a:

Takie pytanie, gdy dodam jakąś tabulaturę do ulubionych, to później aby z niej korzystać potrzebuję połączenia z internetem czy nie?

oczywiście, że wtedy już nie potrzebujesz połączenia z Internetem. dodawanie do ulubionych jest zrobione po to, aby właśnie nie potrzeba było się łączyć z siecią - grać taką tabulaturę kiedy się podoba smile jest zapisywana wtedy do bazy wewnątrz aplikacji i dostęp do niej jest zawsze i o każdej porze smile

Hubus napisał/a:

Pomysł bardzo mi się podoba, aplikacja znajduje się już na moim telefonie. smile

dziękuję serdecznie za pierwszą pozytywną opinię na tym forum smile

aha i jeszcze mała porada: wszystko co jest poprawej od ekranu głównego potrzebuje do działania Internetu.
gdy idziesz na lewo (dział Ulubione) sieci nie potrzeba wink

4

Odp: TabHero - aplikacja na telefony z systemem Android

W takim razie też ją pobiorę, tabki zawsze pod ręką
Dzięki Vesnell smile

"Give peace a chance. " - John Lennon

5 (edytowany przez vesnell 2013-02-04 15:45:49)

Odp: TabHero - aplikacja na telefony z systemem Android

wczoraj dałem małą aktualizację, ponieważ część osób narzekała na:

- dlaczego jak coś wpiszą w wyszukiwaniu w sieci to czasem nic się nie pokazuje. użytkownik wtedy nie wie o co chodzi.
dodałem więc w takich sytuacjach wyskakującą informację o braku takich wykonawców/utworów, którzy/które zawierałaby w sobie taki wpisany ciąg znaków

- w dziale Ulubione nic nie ma/jest pusty/jest "biało" i o co chodzi?/dlaczego?
nie ma, bo prawdopodobnie użytkownik jeszcze niczego nie dodał smile aplikacja nie zawiera na starcie w bazie żadnych utworów. użytkownik sam dodaje odpowiadające wyłącznie jego gustowi utwory albo z sieci, albo samemu w odpowiedni sposób z plików
i dodałem wyświetlającą się na krótko o tym informację, gdy baza Ulubionych jest pusta

- czemu nie wyświetlają się (w wyszukiwaniu przez Internet) utwory artystów, gdy danego kliknę? jak wyświetlić wszystkie?
dodałem małe okienko informujące, że po wciśnięciu klawisza lupki z pustym polem tekstowym (czyli nic nie wpisując i wtedy zaczynając wyszukiwanie tytułów) wyświetlą się/wyszukane zostaną wszystkie dostępne utwory.
zdaję sobie sprawę że mogło to nie być zbyt jasne.
odpowiednio wpisując dany ciąg znaków zostaną wyświetlone tylko te utwory, które ten ciąg w swoim tytule zawierają.

mam nadzieję, że zmiany są na dobre smile i czekam na Wasze komentarze na forum

6

Odp: TabHero - aplikacja na telefony z systemem Android

świetne smile ! jeszcze nie umiem grać a nawet moja gitara jeszcze nie przyszła ale pomysł genialny big_smile

7

Odp: TabHero - aplikacja na telefony z systemem Android

Cieszy mnie tak entuzjastyczna opinia smile miłoby mi było gdybyś jeszcze np. oceniła moją aplikację w Google Play oraz zostawiła i tam swój komentarz wink

8

Odp: TabHero - aplikacja na telefony z systemem Android

Bardzo podoba mi się ta inicjatywa i sam program.

Gratuluję pomysłu!

Polecam żarówki led e27 sklep w sklepie eled.pl