1

Temat: Podkład/backing track i problem z tempem

Pierwsze co to witam kolegów/koleżanki z tym samym hobby. Jestem od niedawna zarejestrowany, gram prawie rok, jednak jak czytam forum/kurs to widzę, że tak na prawdę umiem tylko podstawy podstaw.To teraz problem, dla którego założyłem temat.
Chciałem was zapytać, czy też mieliście problemy z graniem do podkładu lecącego z komputera. Uczę się solówki granej przez slash'a z piosenki november rain. Znam już na pamięć wszystkie dźwięki (wyuczone z tabulatury) i chciałbym to zagrać teraz do podkładu (czyt: zamiast gitary slash'a) . Próbowałem z pięć razy zagrać to przy backing tracku znaleziony na YT jednak za każdym razem się gubię na samym początku i podkład inaczej i ja inaczej( też mieliście takie problemy?) Ja nawet nie wiem jak to trenować, aby dojść do zagrania tego w odpowiednim tempie. Jedyne co robię to słucham do znudzenia oryginału, aby zapamiętać tempo i zagrać to tak samo. Macie jakieś rady od siebie, jak sobie z tym wy poradziliście (jeśli w ogóle były takie problemy?).
Ahh jeszcze chciałbym prosić o backing track właśnie do november rain tyle, że do samej solówki, czyli od 3:40 min tak, abym mógł wygodniej ćwiczyć. (poosiada ktoś taki wycinek?) sam znalazłem niestety tylko podkłady dla gitary całego utworu. Ogólnie ciężko w sieci o podkłady (backing tracki) do samych solówek raczej całe utwory. Sory za mój styl wypowiedzi, nie potrafię jakoś zrozumiale pisać, jeśli chciałby ktoś pomóc, a nie zrozumiał o czym pisze ( jaki mam problem) to mówcie, postaram się jeszcze raz wyjaśnić, bo bardzo chciałbym uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania. Pozdrawiam

2

Odp: Podkład/backing track i problem z tempem

Kurcze, miałem ten sam problem... U mnie to był kwestia wsłuchania się jeszcze kilka razy w tę część piosenki - po jakimś czasie załapało wink A jako że w ogóle bardzo nie lubię grać solówek (tak, może to dziwne) i nie potrafię tego robić (bo tego nie lubię pewnie...), to jakoś nigdy więcej nie spotkał mnie ten problem. Może na początku powinieneś zagrać całość razem ze Slashem kilka razy? Mam na myśli oryginał piosenki. Albo chociaż ograć to guitar pro, czy co tam masz?

Ten wycinek musisz sobie sam zrobić - pobrać można backing z tej strony i odtworzyć go w Audicity (lub gdzieś indziej). Kiedy będziesz miał to już jako ścieżkę w Audia wycinasz dowolny odcinek.

Greets

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3

Odp: Podkład/backing track i problem z tempem

a czym wyciąć ten pożądany wycinek ścieżki audio? czym wy to robicie? z graniem podkładu też nie mam problemu, potrafię dostosować się do reszty instrumentów. A solo o którym wspominałem jest pierwszym, które próbuje zagrać do podkładu no i mi nie wychodzi, dlatego pytam jak sobie z tym radzić, jak trenować i czy tylko ja mam ten problem, czy może wy też macie/mieliście.

4 (edytowany przez Bezimienny 2013-01-22 14:54:59)

Odp: Podkład/backing track i problem z tempem

Audiocity naprzykład

@Ellon

Ja też nie lubie grać solówek wink

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

5

Odp: Podkład/backing track i problem z tempem

no nie lubicie grać solówek, ale na pewno graliście, to jak byście polecili i trenować, aby udało mi się zagrać wszystko w odpowiednim tempie
P.S. ma ktoś może gotowy backing track do solo november rain??

6

Odp: Podkład/backing track i problem z tempem

Ściągnij sobie backing track do całości i wytnij potrzebny Ci fragment...
Polecam Audacity, parę minut i ogarniesz co i jak.
Zwolnij sobie podkład trochę i wtedy próbuj, nie śpiesz się.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

7 (edytowany przez Amro 2013-01-24 15:04:40)

Odp: Podkład/backing track i problem z tempem

Udało mi się wyciąć fragment z backing tracka tym polecanym programem, ba nawet spowolnić go. Teraz nie potrafie zapisać tego kawałka w zwolniony tempie-wiecie może jak to zrobić? Dzięki za dotychczasową pomoc ;p

8

Odp: Podkład/backing track i problem z tempem

Zakładka Efekty/Zmień Prędkość

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]