Temat: Klucze blokowane

Hello. Pisze z takim zapytaniem. Czy ktoś kiedyś wymieniał klucze w gitarach na blokowane? Zastanawiam się nad wymianą kluczy w Stracie na takowe, bo przy intensywnym używaniu tremolo gitara się rozstraja. Czy ma to sens i czy polepszy sytuację? Patrzyłem na Grover'y, bo tylko takie blokowane znalazłem na Guitar Center tongue. I poza tym, że są cholernie drogie, to jest tyle różnych typów tych kluczy, że nie mam pojęcia które się nadają. Aha, i czy będą potrzebne jakieś przeróbki w gitarze? Chodzi mi o wiercenie jakiś dodatkowych dziur czy coś takiego. Z góry dzięki za info.

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

2

Odp: Klucze blokowane

Jak blokowane, to IMO tylko Gotohy - wtedy na prawdę jest sens. A może po prostu zablokuj struny za siodełkiem - hmm?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3

Odp: Klucze blokowane

Ok, ale how smile zablokować struny za siodełkiem? I czy to mi nie zablokuje tremolo (jak gadam głupoty, to sorry, ale się nie znam tongue).

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

4 (edytowany przez Ellon 2012-12-14 15:33:08)

Odp: Klucze blokowane

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/a … -fr-nr-1-b

Masz coś takiego i przytwierdzasz to za siodełkiem, na szyjce, tylko musisz dobrać odpowiedni rozstaw strun. Jest to mniej więcej taki sam efekt jak przy kluczach blokowanych.

Może niech jeszcze inni forumowicze się wypowiedzą, ale wydaje mi się, że jeżeli chcesz zaoszczędzić, to będzie dobre rozwiązanie.

/Edit, a poczekaj w Fenderze Stracie masz takie problemy? To trochę dziwne...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

5 (edytowany przez Ziemian 2012-12-15 15:02:25)

Odp: Klucze blokowane

Ellon napisał/a:

Jak blokowane, to IMO tylko Gotohy - wtedy na prawdę jest sens

Niby czemu? Spotkałem się z Gorver'ami w naprawdę porządnych wiosłach.

Ta blokada strun za siodełkiem wydaje się sensowna, ale ciężko jest powiedziec czy będzie to lepsze od kluczy i czy faktycznie da taki efekt o jaki chodzi Narsil'owi.

6

Odp: Klucze blokowane

Nie wiem, ale zawsze jak miałem do czynienia z Groverami blokowanymi jakoś mniej mi one przypadały do gustu, a Gotohy to dla mnie trochę symbol jakości w tym względzie, a wcale nie są jakieś mocno droższe.

Z tą blokadą za siodełkiem podpowiadam, bo kolega ma Epi LP i sobie coś takiego zamontował pomimo stałego mostu i działa. Też nie chciał wydawać dużo na klucze, a tak dał 100 za taką blokadę. Tylko trzeba dobrać kolor, bo można się przejechać smile OFC przy strojeniu tutaj będzie trochę więcej roboty, ale coś za coś...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

7

Odp: Klucze blokowane

Też się nie spodziewałem, że w Stracie tak szybko będą mi się struny rozstrajać. W sumie to chodzi głównie o strunę G, bo na niej jest najwięcej podciągania + tremolo. Dziwne, bo sądziłem, że w modelach z tej półki cenowej to już nie jest problem. No ale cóż, tak to czasami bywa, jak się płaci między innymi za znaczek Fendera. Ale muszę przyznać, że pickupy ma zajeb.... smile. Zastanowię się jeszcze nad tym blokowaniem mostka, bo faktycznie wychodzi taniej. Ale znowu więcej roboty przy strojeniu mnie trochę odstrasza. Jednym z argumentów za wymianą kluczy na blokowane, jest też większa łatwość w zakładaniu nowych strun. Natomiast znalazłem też klucze blokowane Schallera, przy niektórych modelach piszę nawet Schaller/Fender, więc pasowałyby idealnie smile. Ale cena jest podobna. Meditate on this I will smile

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah