1 (edytowany przez mikel1994 2012-11-17 21:39:37)

Temat: Brzmienie zestawu

Pochwalony,

mam dosyć nietypową prośbę...
Potrzebuję wycisnąć ze swojego sprzętu max na jaki go stać i wpadłem na pomysł żeby jednym zmakiem nagłośnić drugi przez mikrofon. Nie wiem czy mikrofon z kamery da radę przekazać wam różnicę, w każdym razie nagrałem krótki filmik i prosiłbym o ocenę co wg. was brzmi lepiej.


Ok 1:00 włączam drugi wzmacniacz. Nie przejmujcie się głupotami które gram, nie o to chodzi, a brumienie wynika ze zrąbanej instalacji elektrycznej w moim bloku.
[video]http://www.youtube.com/watch?v=XmiAMrVQ … e=youtu.be[/video]

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

2

Odp: Brzmienie zestawu

Zaraz czy ja dobrze rozumiem? Sygnał idzie tak:
gitara -> pierwszy wzmak -> mikrofon -> drugi wzmak ?

3

Odp: Brzmienie zestawu

yhy big_smile Tak, wiem że to dziwne.

Ofc. bardziej słychać mój główny wzmacniacz, randalla, coxx przybiera rolę jakiegoś... efektu? Poszerzenia brzmienia, nie wiem.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

4

Odp: Brzmienie zestawu

Powiedziałbym, że jak dla mnie brzmienie po 1:00 jest jakby pełniejsze, lekko cieplejsze, ma więcej charakteru. Nie wiem co chcesz osiągnąc, ale mnie bardziej leży brzmienie dwa smile

5

Odp: Brzmienie zestawu

Ma to sens, zazwyczaj zabrzmi lepiej z dwóch głośników niż jednego. Tylko czy nie jesteś w stanie tego podłączyć kablem, nie masz w piecu nr 1 jakiegoś wyjścia?

6 (edytowany przez mikel1994 2012-11-18 21:35:58)

Odp: Brzmienie zestawu

Mam...
75 albo 100 watowe wyjście.
I chyba dobrze sobie wyobrażam co się stanie z combem jak podepnę mu przed przedwzmacniaczem taką moc big_smile Czy źle myślę?

No i jeszcze słuchawkowe, ale wtedy odcinam głośnik, to wiadomo.

Dzięki za opinie.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

7

Odp: Brzmienie zestawu

To wepnij do końcówki. Nie wiem co się stanie, potrzeba tu jakiegoś mpx'a żeby stwierdził.

8

Odp: Brzmienie zestawu

Takich akcji się chyba nie robi. wink   Jak chcesz łączyć brzmienie dwóch wzmaków, to musisz mieć splitter.

9

Odp: Brzmienie zestawu

Lobo napisał/a:

Takich akcji się chyba nie robi. wink


Dlaczego?

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15