Temat: Sklejanie wszystkiego w całość

Witam! Od września uczę się grać na gitarze z przeróżnych kursów głównie właśnie z tego tutaj i mam pewien problem.
Chwyty zmieniam świetnie do momentu - gdy dojdzie bicie.
Gdy dochodzi bicie lewa ręka się totalnie wyłącza albo jest taki schemat:

Trzymam chwyt bije, bije czas zmiany chwytu wyłącza mi się prawa ręka, zmieniam chwyt i dopiero znowu biję hmm
Co robię nie tak ? Może powinienem nad czymś więcej poświęcić czasu?

Bicie bez chwytów wychodzi mi idealnie (4/4), chwyty bez bicia - ich zmiana też idealnie ale przy sklejeniu wszystkiego w całość robi się kaszana hmm

P.S Ból i płakanie nad opuszkami mam już za sobą <dumny>
P.S 2: Jest może ktoś z Bydgoszczy? Lub ktoś kto poświęcił by mi chwilkę czasu na Skype by trochę przeanalizować to nad czym mam więcej pracować, udzielić rad?

Pozdrawiam, Jędrzej.

2

Odp: Sklejanie wszystkiego w całość

W moim przypadku też zdarzały się takie problemy ,ale to po prostu (tak myślę) kwestia czasu i wprawy, w końcu prawa ręka będzie chodziła automatycznie.Graj w takim tempie ,w którym ci wszystko wyjdzie poprawnie ,nie przyśpieszaj ,chyba ,że poczujesz ,że już możesz.Możesz spróbować również łapać chwyt ale nie dociskać strun (tak ,jakbyś te struny tłumił) ,wtedy lewa ręka będzie luźniejsza , mi to w każdym razie pomogło skoordynować bicie prawej ręki z pracą lewej:) .

Niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą

Btw. Ile czasu poświęcasz na grę?

3 (edytowany przez Bezimienny 2012-11-13 21:18:39)

Odp: Sklejanie wszystkiego w całość

(...),ale to po prostu (tak myślę) kwestia czasu i wprawy(...), 

Dokladnie cwicz, az skoordynujesz ruch prawej reki z ruchem lewej reki.

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

4

Odp: Sklejanie wszystkiego w całość

Okej, wdroże to wszystko w swój harmonogram smile Ćwiczę po 30 minut dziennie lecz są dni że po prostu nie ma na to czasu: bo nauka, bo goście, bo coś tam.

Dzięki za rady smile