1

Temat: Stroik komputerowy, tani mikrofon i strojenie gitary. Prawda czy mit?

Witajcie.
Przedstawię swój filmik który udowadnia, że strojenie tanim mikrofonem (15zł big_smile) i AP Tunerem jest bardzo dokładne. W filmiku skorzystałem z dźwięków udostępnionych na stronie http://www.fizykon.org/muzyka/muzyka_st … mentow.htm
Dźwięki te są "zrobione" prawdopodobnie za pomocą syntezatora (lub keyboardu) więc nie ma mowy o żadnych niedokładnościach.
[video]http://www.youtube.com/watch?v=NWpXTdIuL_k[/video]
Jak widać APT pokazuje dokładnie takie dźwięki jakie potrzeba, rozbieżności są kompletnie nieznaczące.
Gwoli ścisłości, wskaźnik AP Tunera drga ponieważ, dźwięki pulsują, a nie są przedstawione w sposób ciągły.
Pozdrawiam.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

2

Odp: Stroik komputerowy, tani mikrofon i strojenie gitary. Prawda czy mit?

Tez stroje tym stroikiem i zawsze gitara gra jak ma grac

Angus Young The Best

3

Odp: Stroik komputerowy, tani mikrofon i strojenie gitary. Prawda czy mit?

Ja jakoś się przyzwyczaiłem i stroje e kamertonem na 5. progu a potem flażoletami i jak dla mnie brzmi dobrze.

4

Odp: Stroik komputerowy, tani mikrofon i strojenie gitary. Prawda czy mit?

O Flażolety r0x ;]

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Stroik komputerowy, tani mikrofon i strojenie gitary. Prawda czy mit?

Przyznaje ze ap jest dokładny i sory za moje samozaparcie ;] co nie zmienia faktu ze nadal uważam ze dobrze jest stroić samemu i używać ap jako pomocnika a nie pewniaka(stroić najpierw na słuch a później na ap tunerze żeby zobaczyć jak wyszło). Jeśli pęknie Ci struna to chyba normalne kiedyś musi, jak nauczysz się stroić na słuch jest o wiele łatwiej.Co do tego czy odrożni początkujący dźwięk E od A no cóż ja wierze że przy strojeniu mając dźwięk A z kamertonu nastroi i gitarę dobrze, dzięki systemowi prób i błędów usamodzielniamy się.

P.S Żeby nie było że trzymam przy swoim ;p Ap Tuner jest dokładnym programem do strojenia gitary wink

6

Odp: Stroik komputerowy, tani mikrofon i strojenie gitary. Prawda czy mit?

stroić najpierw na słuch a później na ap tunerze żeby zobaczyć jak wyszło

Jestem za smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Stroik komputerowy, tani mikrofon i strojenie gitary. Prawda czy mit?

Owszem, ale słuch TRZEBA ćwiczyć, najlepiej właśnie stroić na słuch a później sprawdzać na AP Tunerze bo przecież na ognisko nie zabierzesz AP Tunera wink