Temat: Ułożenie lewej dłoni

Siemka. Może to dość głupie pytanie ale nurtuje mnie pewna kwestia. Czy wewnętrzna część lewej dłoni (mniej więcej w tym miejscu gdzie wychodzą palce) nie powinna dotykać gryfu? Ja jestem samoukiem ,więc chyba oczywiste ,że mogłem popełnić jakieś błędy techniczne ,ale obserwując różnych gitarzystów widzę ,że wewnętrzna część dłoni obejmującej gryf nie dotyka go ,styk z gryfem mają tylko kciuk i palce. Ja na to nie zwracałem za bardzo uwagi ,ponieważ strun i tak nie tłumiłem ,ale spróbowałem ułożyć dłoń tak ,by nie dotykała wewnętrznej części gryfu. Zauważyłem ,że ręka przesuwa się luźniej ,oraz palce lepiej trafiają w struny,ale jest mniej wygodniej ,bo trzeba dość wygiąć rękę. I teraz pytanie : jak powinno się prawidłowo trzymać tą dłoń? Wiem ,że może też kwestia wygody ,ale chyba ustalono jakiś domyślny sposób.

2

Odp: Ułożenie lewej dłoni

Tak jak widziałeś na filmach, wew. część dłoni nie powinna dotykać gryfu. Czemu?
Bo o ile w grze akordowej może zbytnio to nie przeszkadza - pewniej można docisnąć struny, tak w grze kiedy wydobywamy pojedyncze dźwięki - solówki, różne zagrywki, riffy to że cześć wew. nie dotyka gryfu powoduje, że mam większą swobodę w operowaniu palcami, większy zasięg po prostu;)

Poczytaj sobie

3 (edytowany przez Bezimienny 2012-10-25 13:10:59)

Odp: Ułożenie lewej dłoni

Ja jakos sie nie potrafie odzwyczaic. Nie wyobrazam sobie "slajdu" bez kciuka na gryfie.( chodzi o slidy takie np z Mastera)

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

4

Odp: Ułożenie lewej dłoni

Nikt nie mówi, że kciuk nie ma dotykać gryfu. Chodzi tylko o wew. część dłoni - środek wink