1 (edytowany przez Haroldfox 2012-10-04 14:12:15)

Temat: Problemy ze strojeniem.

Mam problem ze strojeniem nowo zakupionej gitary Yamaha F 310. Zacząłem stroić gitarę (AP Guitar Tuner) od najwyższej struny w celu uzykania dźwięku e (E4). Kręcę stroikiem aż do momentu maksymalnie napiętej struny a uzyskuję jedynie dźwięk w granicach A3 Bb3. Podałem tutaj jako przyłkad ostanią strunę jednakże tak jest z prawie każdą. Udalo mi się nastroić jedynie strunę A do dzwięku A2. Ponad to, że nie przeszedłem na wyższą oktawę gdyż aby przejść do niższej oktawy musialbym poluzować struny aż do ich "zwisu". Proszę o pomoc. Mam mikrofon wbudowany w laptopa, może źle rejestruje dźwięk?

2

Odp: Problemy ze strojeniem.

Spróbuj programu Lingot.

Darek powiedział:
Kuba02 został mianowany oficjalnie forumowym Archeologiem więc [...] ma prawo robić odkopy
big_smile

3

Odp: Problemy ze strojeniem.

Cudownie gitara stroi, mogę spokojnie spać. (nastroiłem na laptopie ziomka z podłączonym moim przenośnym mikrofonem). Po weekendowym graniu podjęłem próbę strojenia ponownie na moim sprzęcie. Niestety tuner gitarowy nadal rejestruje błędne dźwięki mimo że podłączyłem przenośny mikrofon. Chociaż nie wiem który czyta dźwięki ten przenośny czy wbudowany w notebooka. Jak mogę wyłączyć wbudowany w laptopa przy tym całkowicie nie wyłaczajc dzwieków tak żeby czytał przenośny. Po drugie jak skofigurowac ustawienia dźwięków w windowskie zeby prawidlowo rejestrował dzwieki Guitar Tuner.  Help

4 (edytowany przez mikel1994 2012-10-09 15:01:03)

Odp: Problemy ze strojeniem.

Jaki masz system?

W każdym razie w trayu powinieneś mieć ikonkę dźwięku, jak naciśniej PPM na niej to szukaj właściwości, ustawień nagrywania, czy czegoś w tym stylu i tam szukaj.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

5

Odp: Problemy ze strojeniem.

jaką masz wersje Ap? mi w 1.02 prawidlowo stroi oraz zobacz czy masz dziwek "a" ustawiony prawidlowo

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

6

Odp: Problemy ze strojeniem.

A to AP tuner ma takie bajery?

Myślałem że to takie proste cuś w którym się nic nie da zmieniać.

No w każdym razie dźwięk a powinien mieć 440hz.

Jak nie to możesz spróbować się połaczyć przez jakieś środowisko muzyczne w stylu mixcraft, fruity loops, ableton live, tam są tunery. No ale jak nie masz opanowanego takiego programu to nie próbuj bo szybciej zarobisz na stroik niż podołasz wszystkim problemom w stylu "nie slychać gitary" itp.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15