1 (edytowany przez Tentaki 2012-10-03 20:47:06)

Temat: Piosenki z rozpisanymi momentami zmiany chwytów

Witajcie! Uczę się gry na gitarze od początku września wraz z moją gitarą klasyczną <3
Poniekąt uczy mnie kumpel no ale chciałbym też ja coś w nosić i robić poza naszymi spotkaniami które faktycznie odbywają się rzadko albo ja nie mam czasu albo on.
Opanowałem chwyty: A,a,C, D,d,Ee,G. Bicie od paru dni kostką.
Powoli wychodzi mi płynna zmiana chwytów (robię ćwiczenia podane tutaj na stronie).

Chciałbym zacząć uczyć się jakiejś prostej piosenki czy jej elementu. I tu zaczyna się wielka dżungla...
Nie znalazłem żadnej piosenki z opisanym tekstem/w którym momencie zmienić chwyt/ i jakie bicie.
Co prawda są jakieś filmiki na YT ale to do mnie nie przemawia. Bardziej to co jest na "papierze".
Może macie jakieś własne opracowania ? Chętnie przyjmę na pw czy nawet tu w wątku smile

Pozdrawiam.

2

Odp: Piosenki z rozpisanymi momentami zmiany chwytów

W internecie jest dużo piosnek, które mają bezpośrednio nad tekstem rozpisane akordy. Przykłady:

Elektryczne gitary - Nie jestem sobą
Ewa Farna - Ewakuacja
Poszukaj sobie więcej, a na pewno coś znajdziesz.

Niedługo sam zaczniesz rozpoznawać, w którym momencie zmieniają się akordy. Wówczas zapis typu "T.Love - Jest super: e C a D" będzie dla Ciebie w pełni wystarczający wink

3

Odp: Piosenki z rozpisanymi momentami zmiany chwytów

Od siebie polecam na początek Hey - Teksański. To piosenka, na której uczyłam się zmiany chwytów jak i pierwsza piosenka, którą zagrałam. Chwyty: DGA w zwrotce i GAD w refrenie. Bicie wyłapiesz sam bo jest banalne. Przynajmniej ja je załapałam. wink Słuchaj piosenki, wyłap bicie, próbuj zmieniać płynnie chwyty, a potem graj razem z puszczoną piosenką. Takie ćwiczonka dadzą efekty i nim się obejrzysz już będziesz grał to samoczynnie bez patrzenia na ręce lub gitarę. ;D