1 (edytowany przez Gitarzystek 2010-04-01 20:30:48)

Temat: Piosenki, które łatwo opracować ze słuchu

hi

znacie jakieś piosenki, które można łatwo opracować ze słychu? postanowiłem, że poćwiczę słuch, i 'dzieci' elektrycznych gitar mi jakoś się same zagrały big_smile znacie jeszcze jakieś łatwe piosenki co można ze słuchu? Temat może się przydać i początkującym, i tym co są lepsi, ale by chcieli sobie poprzekładać

Dzieci:
http://szerszen97.wrzuta.pl/audio/1JKHQ … melodyczna

tabów nie daję, spróbujcie ze słuchu, to jest banalne

do tego można taki podkład grać:

e|-1-1-----1-1--------------------|
B|-3-3-----3-3-----1-1-----1-1----|
G|-2-2-----2-2-----0-0-----0-0----|
D|-0-0-0-0-0-0-0-0-2-2-----2-2----|
A|-----------------3-3-3-3-3-3-3-3|
E|--------------------------------|

O Panie, z godzinę pisałem tego taba powyżej

2

Odp: Piosenki, które łatwo opracować ze słuchu

Kiedyś samodzielnie zagrałam a później stabowałam ze słuchu kawałeczek Adagio Sostenuto z Sonaty Księżycowej Beethovena. Myślę, że da się rozpracować;)

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

3

Odp: Piosenki, które łatwo opracować ze słuchu

Mnie się udało mniej więcej rozpracować "Kinga" T.Love'u. Nie wiem czy jest całkiem poprawnie, ale brzmi nieźle (gram e, G, czasami a)

4

Odp: Piosenki, które łatwo opracować ze słuchu

Mi się udało solówkę z utworu Paula McCartneya - Maybe I'm Amazed. Też solówkę z Jenny Wren.

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

5

Odp: Piosenki, które łatwo opracować ze słuchu

jest taki program earmaster, ściągnij sobie, bardzo fajnie można ćwiczyć sluch i rytm

6

Odp: Piosenki, które łatwo opracować ze słuchu

Witajcie. Gram juz jakis czas na gitarze i chcialbym zaczac bardziej szkolic sluch, a granie piosenek na sluch wydaje mi sie byc dobra opcja. Poki co mizernie mi to idzie, googlowalem ten temat ale nie znalazlem nic, co by rozwiazalo moj problem. Jako, ze gram juz jakis czas - sporo utworow, w tym glownie prostych juz potrafie, wiec fajnie by bylo, gdybyscie mi polecili jakies utwory, ktore mozna w dosc prosty sposob ogarnac na sluch. Wolalbym pelne akordy/power chordy niz granie akordow dzwiekami.
Dzieki z gory

7

Odp: Piosenki, które łatwo opracować ze słuchu

' niz granie akordow dzwiekami. ' nie kminie

wiekszosc punkowych utworow jest prosta.
w poznaniu/ograniu gryfu dobre jest tez granie pojedynczymi dzwiekow melodii jakis piosenek

8

Odp: Piosenki, które łatwo opracować ze słuchu

Panki napisał/a:

' niz granie akordow dzwiekami. ' nie kminie

wiekszosc punkowych utworow jest prosta.
w poznaniu/ograniu gryfu dobre jest tez granie pojedynczymi dzwiekow melodii jakis piosenek

Mialem na mysli rozlozony akord. Nie do konca jestem pewien nazwy "arpeggio" bo wiem, ze oznacza to tez cos innego. Dzieki za podpowiedz z punkowymi zespolami, na pewno skorzystam. No a drugie jak sie moze nieco wprawie - dzieki.

9 (edytowany przez stachel94 2012-08-16 19:18:20)

Odp: Piosenki, które łatwo opracować ze słuchu

Ja mogę polecić polski kawałek "Nie płacz Ewka" Perfectu, była to moja pierwsza piosenka ze słuchu. Melodia jest chyba wszystkim znana, jeśli ktoś chce to mogę rozpisać taby, ale sądzę, że sobie poradzicie. Z łatwych to jeszcze :
happysad: "Taką wodą być" wstęp, tutaj trzeba przestroić gitarę do D G C F A D albo grać wyżej
happysad:  W piwnicy u dziadka - też dość proste intro , w sumie na dwóch akordach,
happysad:  Długa droga w dół - kolejne intro które nie powinno przysporzyć kłopotów

Ja z trudniejszymi mam spore problemy, ale nie mam za bardzo wiedzy teoretycznej, która by się przydała tongue Miłego grania.

10

Odp: Piosenki, które łatwo opracować ze słuchu

Intro z Shout - Zabijasz mnie.
Proste i łatwe smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784